leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
12 Oktoober 2006
Matthew' sall

Tänan kõiki kommenteerijaid toredate sõnade eest eelmiste lihtsate sallide juures ja saades sellest soojast vastuvõtust innustust, purjetan aga samas tuules edasi!
Vastaks nüüd küsimustele ja kõigepealt sellele kõige üllatavamale
Quote:
oot-oot, kas sa mitte ühe raamatu autor pole?
Ei, ei ole

...keskelt, lahtised silmused?

Ma ei tea täpset terminit, mõtlesin niisugust kudumi alustamise viisi, millel hiljem saab vastupidises suunas kudumist jätkata, nii et ühenduskoht jääb märkamatuks. Selleks on mitmeid võimalusi: näiteks alustada mingi teise lõngaga, paari rea järel jätkata kudumist põhilõngaga ja hiljem harutada abilõngaga kootud osa ära - siis põhilõnga esimese rea silmused jäävadki 'lahtistena', kuhu varras sisse torgata ja teises suunas kuduma hakata.
Või teine moodus: heegeldada veidi jämedama, soovitavalt puuvillase abilõngaga lõdvem kett, veidi pikem kui põhikoe silmuste arv ja siis keti tagakülje aasakestest korjata põhilõngaga silmused vardale. Hiljem peale ühes suunas kudumise lõpetamist see ketike üles harutada ja samas lahtised silmused vardale korjata.

Kas seda raamatut on ka raamatukogus saada?

Tallinna kataloogides ei leidunud. Minul õnnestus sirvida ühe tuttava materjale. Selles raamatus ongi vaid kaks salli-rätitüüpi, nn meremehesallid ja teiseks lahatakse Fääri saarte rätikuid. Nendest viimastest ei ole ma veel suutnud läbi närida.

Huvi pärast guugeldasin veidi ja sain teada, et Matthew-sall on pühendatud ühe traagilise saatusega noormehe mälestusele ja salli juhendiga kaasneb selline jutt: Myrna Stahman designed two Seamen's scarves in memory of Matthew. Permission is granted to copy these patterns for non-commercial purposes and give them to your knitting friends.
Each time you use these patterns please take some action to foster the understanding of people who are different from yourself.
Please offer your help, your hope, and your heart to make the world a better place for all.
The Matthew Seamen's Scarf
medium_keerdsilmadega.jpg Ja kuna üks jutt ilma pildita ei ole mingi õige jutt, pistan siia detaili linasegusest lõngast kootud suved˛emprist. Need augulise osa all diagonaalselt jooksvad silmad on parempidised keerdsilmused ja annavad vanale tuntud pitsimustrile veidike teistsuguse väljanägemise.

leili33 posted @ 13:23 - Link - kommentaarid (12)