leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
06 Oktoober 2006
Valge vesti ahvatlused


Seda Gedifra vesti nähes tekkis mul ohoo!-tunne. Mõnus ju: ilusad palmikud, struktuurne koekiri, moekalt sügav kaeluseava. Kutsuvalt mõjus ka see üks väike tasku, mis vahel ikka vajalik; kaks taskut tundus selle idee kõrval lausa igav. Kodus sattus olema paraja paksusega valkjat ja sedapuhku just sobivalt mitte-villast Rübezahl- lõnga. Allääre sooniku sees olevad palmikud vilgutasid küll veidi ohutuld, aga ma ei hoolinud sellest, otsustasin ikkagi järgi ahvida.
medium_valgvest1.jpgVest sai ruttu valmis ka, aga see kõik oli kevad-talvel, kui mul veel ei olnud blogi ega midagi. Sellest ajast on üks udune pilt tõenduseks jäänud.

failure
Need ahvatlused olid täiega eksitavad. Kõigepealt läks ülesharutamisele ja uuestikudumisele kogu alumine serv, sest palmikud jäid ikkagi jamad. Topeltvea tegin veel sellega, et meenus kusagilt loetud ja kõrva taha pandud õpetusiva: kohevama palmiku saamiseks koovad kogenud kudujad palmikuosa ülejäänud koest lõdvemalt. Vaat siin allääres ei oleks küll see pidanud meelde tulema, koledad jäid need alustused. Ega's hullu ei olnud midagi, ennegi on ääri harutatud ja nii kudusingi ülalt allapoole lihtsalt üleni sooniku.
Siis hakkasid häirima õlad, mis Dünastia ja Dallase-aegseid hiigel-õlgu meenutasid. Seega läksid järgmise sammuna ülestõmbamisele käeauguäärsed soonikservad. Ikka tundusid õlad kummaliselt laiad, järgnes servade allakeeramine kuni palmikuni.
Seejärel suundus kriitiline pilk kõhule: no milleks on sellise koha peale vaja asetada kaks paksu kihti kohakuti.
Siis saabus lõplik selginemine: mitte midagi ei ole teha paksu vestiga, mitte kordagi ei ole seda selga pannud. Piltigi ei saa enam teha, sest ühe teise asja juures jäi lõnga puudu ja nii on all-ääred järjekordselt üles harutatud...
leili33 posted @ 15:50 - Link - kommentaarid (4)