leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
13 September 2006
Juhend kootud kübara huvilistele

Ühes vanas albumis oli mul ruumi ja panin sinna ingliskeelse juhendi. Võlusõna kausta avanemiseks on meie kõigi ühine nimetus: algab i-ga, lõpeb a-ga, 9 tähte. Kui vene saidil liikumine on võõras, siis üleval paremal on nupuke sledujuchchaja (ehk next maakeeli ). Seal on 4 pilti. Uduse tekstiga pildi saab suuremaks niimoodi: märgi ülal keskel lahtrike 'показать фото в полный размер'

kliki !

Veidi minupoolseid näpunäiteid: esimese katsetuse tegin täpselt juhendi järgi ja tulemuseks oli üks öömütsike (vt ka eelmisi postitusi) Aga selle jämedama lõngaga sain vähemalt mustri selgeks.
Viimase kübara kudusin peene puuvillasega, niidi nimetus oli vist Monika, see on veidi peenem kui näiteks Pharao. Vardad 2 või 2,5 ja siilude arv 9, mitte 10 nagu juhendis. Kude jäi päris hõre ja äär mitte eriti lai, umbes 5cm.
Viimistlemiseks tegin veidi tugevama ˛elatiinilahuse: 1kl vee sisse 1,5 tl ˛elatiini umbes tunniks paisuma, siis kuumutada, aga mitte keema lasta ja kübar lahuses läbi muljuda. Kuivama panin klaaskausile ja nagu juhendis ette nähtud, tuli enne mingi nöörike läbi aukude tõmmata, et venitamisel ümbermõõt hiiglaslikuks ei paisuks. Kübara äärt sai ikka kõvasti venitatud, laiuseks pea 10 cm. Hea on kasutada papist ketast, mille keskel pea ümbermõõdus auk ja väline ring siis vastavalt soovitud ääre laiusele. 7cm peaks selline paras olema, arvan ma.
leili33 posted @ 12:06 - Link - kommentaarid (3)