leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
21 August 2006
Algaja modisti eksirännakud

Oli mul veidi roostevärvi puuvillaniiti, millest hakkasin mütsi heegeldama. Töö edenes kiiresti, sest Austermanni Pharao on väga mõnus, jookseb lobedalt, heegelnõel ka sobilik. Häda selles, et valitud juhendi järgi tuli mütsike tilluke, pealekauba liiga tihe. Soovisin hoopis niisugust, mis oleks pealaelt võimalikult kerge ja õhuline, siit mõte: parem ikkagi kududa. Et eelmise kübara (loe: rohelise öömütsikese) muster iseenesest väga meeldis ja seekord ka palju peenema lõngaga tegemist, puges hingesoppi aimdus: nüüd peaks paras tulema. Serva otsustasin heegeldada, lausa tihkelt heegeldada.
Aga tulemuseks jälle üks laiavõitu peakate.
Õnneks oli mannekeen hakkamas, tuli mänguga kaasa ja nii valmisid fotod stiilis "50-60-te daam". Nagu 'Siluetti' või "Nõukogude Naist" sirviks, või kuidas?Kohe harutama ei kibelenud, kastsin lihtsalt vette ja jätsin ööseks vormile kuivama. Hommikuks oli laia mütsi asemel pikk müts
Esimesel pildil on mütsi täidiseks tume sall, teisel pildil algamas vaba langemine ja kolmandal langenud kübar oma loomulikus olekus. Niisugusel kübaral on üks hea omadus: võtab vähe ruumi, sest ei ole vaja mingeid karpe, lao muudkui üksteise otsa virna.


Lõpetuseks pilt, mis mulle väga meeldib, selline kogemata tabatud harras hetk.
palvetaja

Allkirjaks pakun:
"Oh taevas, tee nii, et rohkem ei tuleks selliseid pitskübaraid, kaua võib!"
leili33 posted @ 12:27 - Link - kommentaarid (6)