leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
28 Mai 2009
Tütrele nokats, emale muidu müts

Üks pikk tolmumantel ootas lühemaks tegemist, alläär ammu ära lõigatud ja serv kinni traageldatud, aga käed ei kibelenud sugugi tööd lõpetama, sest kuidagi hall ja nadi mulje jäi tulemusest. Ahvatlema hakkasid hoopis äralõigatud ribad ja nii saigi neid mütsi õmblemiseks katsetatud. Et tegemist mu esimese vasikaga nokatsite alal, läks see loomulikult aia taha. Aga hammas oli juba verel ja selgeks saanud, mida lõikel muuta vaja, jäi üle vaid sobiv kangas leida. Otsisin mis ma otsisin kuni käärid lõpuks julmalt mantlisse lõin. Ah milleks mulle mingi kesine jakk, kui sellest saaks hoopis tütrele mütsi
soke3.jpg

soke2.jpg

soke1.jpg>


Lõige on ajakirjast Allt om Handarbet 2006/6, mütsi kõrgust veidi vähendatud, põhjadetaili kumerust sutike laugjamaks lastud ja alumist riba pikendatud peaümbermöödule vastavaks. Õhutusaugud ehk öösid on endapoolsed "kaunistused". Piltidelt on näha mitteprofist mütsiõmblejat reetvad vead: noka ja mütsi ühenduskohad lainetavad ning ega tepingudki briljantsed ole. Spordipoes firmamütse uurides sain idee, kuidas neid vigu maskeerida: õmblesin esiosa külge veel ühe, sedapuhku korrektsete tepingutega riba ja otstesse "lisakaunistused" ehk metallaasad. Nüüd näeb müts välja selline:
sokeesi2.jpg


Mulle hakkas mütsiõmblemine päris meeldima ja tekkis lootus, et kolmas nokats võiks juba väga viis välja tulla. Uus katsetamist vääriv lõige oli sihikul ja koguni kunde olemas: nimelt mu oma ema oli riidest mütsist väga huvitatud. Aga siis tekkis tõrge, sest ta tahtis nokatsi asemel midagi soliidsemat. Lõpuks jäime pidama pottmütsil.

emm2.jpg

"Kübar" koosneb neljast siilust, iga siilu keskel pikemat sorti sissevõtuvolt

emm3.jpg

Lõige on ajakirjast Diana Moden 2008/9, Simplicity 6658 . Esimest korda õmblesin midagi Simplicity lõigete järgi, mis erinevalt Burda omadest on koos õmblusvarudega. Veidike harjumatu oli küll, osa õmblusvarudest oli lõikele joonistatud, osa tuli endal tuletada. Ajakirjast ei leidnud ka suurusmõõte, nii et tuli ise mõõta ja nuputada, milline lõigetest paras oleks. Kõike seda arvestades ei raatsinud esimeseks katsetuseks uut kangast lõikuda, käiku läksid hoopis vana seelik, mis äsja uue seeliku nimel voodrist ilma oli jäänud.
emm1.jpg
Nüüd võin hoobelda, et müts õnnestus ja seelik on ribadeni ära kasutatud, enam sellest midagi välja ei pigista. Mõlema mütsi voodrid on eelpool mainitud mantli voodris ja nii mantliriiet kui voodrit on veel päris palju alles, nii et saan lisaks siinsetele rootsi ja ameerika lõigete katsetustele veel mitmeid erinevaid mütsilõikeid katsetada. Kui tuju tuleb.
leili33 posted @ 23:39 - Link - kommentaarid (15)