leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
09 August 2006
Pitskindad ja pärlid

Need ei ole minu heegeldatud kindad.
See ei ole minu tehtud pilt.
See ei ole mina.
Aga ma tahaksin selline olla küll.
See pilt on ühest vanast ajakirjast

Vot need siin on minu ennemuistsel ajal heegeldatud sõrmikud. Tunduvad nagu kulunud töökindad, aga ära visata ei raatsi - ikkagi esimesed ja ainukesed heegeldatud sõrmikud.
medium_sormikud.jpg

Rees mainis oma lehemustrilisi kootud pitssõrmikuid. Oo jaa, sõrmikute kudumine on ikka päris keerukas töö, seepärast imetlen ja surun käppa kõigil pitskinnaste kudujatel


Ja ennäe imet, suvi kestab muudkui edasi, nii et bikiinide kudumine ei tundugi veidrusena. Oleks peaaegu juba täna saanud võidukalt raporteerida, kuid paar meetrit enne finišit selgu, et lõnga ei jätku . miski 1,5 grammi jääb puudu
medium_bikip.JPG

Nii vähe lõnga ongi alles, aga teise jalaaugu ääris veel kudumata. Esimesel jalaaugul on silmatorkamatutes kohtades juba kavalalt kasutusel teine lõng. Nüüd nuputan, kas harutada ja vähe väiksemad kududa või teha teist värvi paelad; ei pole kumbki variant mulle eriti meeltmööda.


medium_valgeparl.2.jpgLõpuks veel pärlikee ja käevõru heegeldamise juhendi koopia (Silpsolps küsis, aga kahjuks link enam ei töötanud)
http://leili33.blogspirit.com/files/heegelparlid.pdf
Saksa keele mitte-valdajana tegin ise lihtsalt niimoodi, et esimesele lõngale ajasin ühe rea pärlid ja siis heegeldasin alul ilma pärlitega mingi 10cm, edasi ahelsilmad pärlitega ja teisele poole samapikk kett. Teise rea lõnga koos pärlitega kinnitasin esimesele aassilmustega.

Sellega olen enda meelest täitnud lubaduse nii mütsi, soki kui kinnaste osas.
Üks lunastamata veksel - kampsuni juhendi tõlkimine - on veel jäänud, küll seegi varsti teoks saab
leili33 posted @ 20:02 - Link - kommentaarid (9)