leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
07 August 2006
Ideaalse kübara otsingul

Eelmisel suvel heegeldatud müts ei tulnud veel täiuslik- jäi veidi robustsevõitu ja palavaga peas ei olnudki mõnus- seetõttu tahtsin sel suvel õhema ja kergema teha. Sooviks oli ka veidi laiem äär ja eks selleks, et äär lonti ei vajuks, tuleb seda tärgeldada. Läksin sedapuhku kergema vastupanu teed ja kasutasin valmis tärgeldussprayd.
 Oh sa mu meie, milline lõhn sellega kaasneb! Selline imal-vänge seep, nii et mitu päeva pidi tuulutama. Pealegi ei jäänud eriti vormi hoidma, järgmine kord kasutan nagu varemgi ikka ˛elatiini - vähemalt ei haiseVeel tahtsin järgi proovida, kuidas äär jääb püsima kui traat sisse heegeldada. Tiimarist leidsin valget meisterdamistraati, kahjuks vaid jupid, mida sai küll hõlpsasti kokku põimida (vene prouad kirjutavad 'osinkas' oma kübarate juures vaimustunult mingist suurepärast materjalist nimetusega 'regilen' - ei tea, kas ja kus meiemail seda leida)

Selline siis tuli - kaugel täiuslikkusest, aga vähemalt poolel teel sinnapoole


Puuvillaniiti "Mak" 75g ringis, heegelnõel 1,5
medium_sinimilli.jpg

Üks unistus on kunagi ka sarnase kootud kübaraga hakkama saada, aga praegu lõpetan pildimänguga: mõista, mõista, mis see on?
leili33 posted @ 22:15 - Link - kommentaarid (8)