leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
22 Aprill 2009
Kaitsevärvides ehk hädas voltidega

Kõigepealt oli Kangadžunglist hangitud meelepärane riidetükike
seelikangas2.jpg

Järk-järgult ilmusid nõuded seelikule: tulgu tulbikujuline, olgu pehmete voltidega ja ilmtingimata taskutega, pikkus saagu põlvini. Burdadest jäi sõelale üks, mille voldid tundusid suht normaalsetena teiste ektravagantsete (loe: veidralt viltu langevate ja tulemuses kahtlust tekitavate) voltidega seelikute seas.

Lõigatud detaile kokku traageldades ja venekeelseid õmblustermineid puurides selgus, et ka väljavalitu üks omamoodi frukt: oleks nagu hõlmikseelik (esiosa suure ülekäigu tõttu), aga ei ole ka (sest värvel ei avane mitte keskelt, vaid külje pealt).

seeli_esi.jpg

Originaal: 102, Burda 2/2008

Et kangast napivõitu oli, lõikusin taskupõhjade jätkamiseks ühe vana seeliku voodri tükkideks. Ja kuna õmmeldav seelik tundus ilma voodrita nadivõitu, läks seejärel käiku kogu vana vooder. Võib-olla liig kärtsuvõitu roheline, klapitamist oli sellega üksjagu ja veidi lühikeseks jäi ka, aga parem ikka kui ei midagi. Õigupoolest lisab see pisukest uhkustunnet, et ei jooksnudki poodi uut voodririiet ostma.

seeliholm2.jpg

Vead: kuigi vähendasin lõiget passe ülaosas tuntavalt ja tõstsin seelikut keskelt nõksu ülespoole, ikka kipub veidi alla vajuma ja tänu "hõlmiklõikelisusele" lahti lööma, mistap tuli teist keskelt rohkem kinni õmmelda.

***

Kodustes varudes leidus samblaroheline kangatükk, mis tundus komplekti sobivat. Tegumoe valikul jäi seekord peale minu kui õmbleja huvi ja tahtmine: ka pluus saagu voltidega!

rohep2.jpg
Originaal: 122, Burda 11/2008
Vead: paksemat siidi meenutav pluusiriie osutus õnnetuseks vägagi kortsuvaks ja kaeluseava sügavuse tõttu kipuvad nii pikad voldid ka lahti lööma.
Sellegipoolest tundub, et lõpptulemusena jäädi mu tööga rahule.
leili33 posted @ 21:41 - Link - kommentaarid (18)