leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
28 Aprill 2006
The Victorian top

Olles alles algaja blogija, lausa imestan, et juba mu blogi 4.päeval saatis kommentaari kate , keda kirglikud kudujad - eriti ferragamo koti huvilised - teavad hitbyabus’ena. Kas tõesti jälgitakse isetegijate toimetusi üle maailma?

Being just a newby here I cant' help but wondering. On the 4th day of the beginning of my blogging I was sent a comment by Kate, whom the passionate knitters, especially fans of the Ferragamo bag, know as hitbyabus. Is "Isetegija" truly so popular all over?


kliki suuremaks
Nüüd viktoriaanlikust topist lähemalt. Tõepoolest oli mul plaanis see üles harutada ja palusin tütrel teha mälestuseks pilt, aga kes oskas aimata, et ülesvõte nii hästi välja kukub! Tavaliselt on ju sedamoodi, et fotol ei õnnestu tehtud asjade kogu ilu välja tuua. Topi lõng sai valesti valitud - linane akrüüliga abakhani soodusmüügist; jäi kuidagi luru. Selline mudel tahab küll parimat lõngade seast !

Aga kui keegi kavatseb seda kududa, püüan kasulik olla ja midagi kirja panna. Nüüd pool aastat hiljem ei mäleta kõike, aga mõned probleemid on meelde jäänud.
Kõigepealt alläär. Ma ei ole kindel, et ma õigesti juhendist aru sain, aga selline see tuli
Juhendis oli:i 1. rida kududa 4.5mm varrastel, edasi 3.75mm (mina alustasin 3,5mm ja edasi 2,5mm, aga tundub, et 1. rida oleks võinud isegi 4mm olla)
Juhend siis selline:
- row1 (rs) P2, *yo to M1, p4tog; rep from *, end p2. Change to size 5(3.75mm)
- row2 k2, *k1, (k1, p1,p1) into ’made’ st of previous row; rep from *. End k2
- row3 Knit
- row4 Purl.
- Eyelet row 5 (RS) [K2, yo, k2tog]
These 5 rows form the eyelet edge
Sellised read on nii allääres, kaeluses kui käeaugu äärtes.

Sugugi ei meeldinud mulle juhendis olnud nupud, mis jäid kuidagi lamedad ja silmatorkamatud. Kui nüüd õigesti mäletan, siis kudusin ’rippuvad nupud’ Tiina Meeri kudumisraamatu järgi.

Siin sai ka palju lühendatud ridu harjutatud - eks sellest tulebki ilus figuurijärgiv joon.
Huvitav oli veel, et esiosale tuli kududa augurida, mida seljal ei ole ja siis kududa valmiskaelus kehaosaga kokku: ühendatavate detailide osad on täpselt sama arvu silmustega eraldi varrastel, paremad pooled vastamisi ja 3. vardaga kootakse mõlemalt vardalt korraga maha. Algul veidi harjutamist ja siis edeneb jõudsalt.
Kaelusega olid ka mingid jamad, võtsin vist veel peenemad vardad. Aga hakkama sain.
leili33 posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (2)