leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
14 Juuli 2008
Heegelvest ja tuunika

Juba möödunud kevadest saati unistasin turvavestist - selles mõttes "turva", et oleks midagi turvalist peale tõmmata, juhul kui tekib ületamatu soov kanda kitsaid või lausa liibuvaid rõivaid - , kuid see tundus liiga mahukas töö ette võtta. Kui nägin, millised suured ja uhked tekid isetegijate näppude all valmisid - ja seejuures veel motiividest heegeldet -, tundus lausa häbiväärne ühe vestiga mitte hakkama saada.
Lootsin taolise vesti abil maskeeruda herilasepihaga kodanike sarnaseks, milline unistus osutus aga võimatuks: ükskõik kui mitu korda ma ikka ja jälle silmuste arvu suurendasin, liibus kogu kaadervärk just nendele kohtadele, mida eriti rõhutada ei sooviks. Palju-palju kordi pidin harutama ja ümber tegema kuni tüdinesin.


Lõng: Nika
Heegelnõel 1.75, servakantidele 1,5
Algidee soome ajakirjast Moda 4/2007. Minu poolt on lisatud tihedam sammasteriba kahe mustri vahele ja küljekahandused ümber arvutatud, sest hirmus-kole vara alustati juhendis kahandusi, mistõttu jäid küljed väga inetult turritama - jälle harutamist... Ka kaelusekaare algust sättisin veidike laugjamaks. Üks harutatud variant oli tunduvalt sügavama ja efektsema kaarega, aga et kogu vest igatepidi kitsaks osutus, ei tahtnud enam nii libedale jääle minna. Lõputust harutamisest tüdinedes jätsin ta selliseks... soliidseks, et mitte öelda igavaks

Ja just siis kui olin lõpetanud eelnevad ponnistused, leidsin jaapanlaste tuunika-vestijuhendi, mis lausa kutsus heegeldama. Et kodus leidus rohekassinist, prantsuse topist üle jäänud Nika-lõnga, lasin aga heegelnõelal välkuda. Pilt on kahjuks poolikust (ja viimistlemata, sorry!) tööst, sest tahtsin jäädvustada seisu enne kaelusekandi tegemist. Mul oli nimelt väike kartus, et motiiviridade lisamine võib moekalt avara kaeluse ära rikkuda.Nüüdseks on kaeluseosa lisatud ja mulle tundub, et ilma oli iikkagi parem, aga kuna mu fotokas läks Šotimaale reisima, ei ole hetkel võimalik võrdlusmaterjali lisada.
leili33 posted @ 09:41 - Link - kommentaarid (23)