leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
12 November 2007
Vanade mütside eri

Hakkasin minagi seda teada-tuntud Gianfranco Ferre' pulloveri klooni kuduma. Lõngavalik ei ole kahjuks kiita, selline kartulikoorevärvi Rübezahl, aga olin nii põnevil, et ei mallanud poodiminekuni oodata, vaid haarasin ühe seismajäänud lõnga oma tagavaradest.

Gianfranco1

Ja kui palmikutele olin juba jupikese mustikamustrit otsa teinud, tekkis ebamäärane tunne: oleksin nagu midagi sellist juba kunagi teinud... kuni lõi klaariks: mul on ju kusagil tallel üks sarnases toonis ja sarnase mustrikombinatsiooniga müts! Nii ma selle veerandsajandi- (või umbes nii) vanuse peakatte välja otsisingi:

mummumuts

Ei ole raatsinud teist ära visata ega üles harutada, sest lõng oli tolle aja kohta haruldaselt mõnus. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis vist cellvill? Võrreldes oma praegust poolikut tööd selle vana mütsiga, tundus mulle, et vanasti oli ka mustikamuster ilusam...
Kahjuks ma ei mäleta, mismoodi see sai kootud, küll aga tegin järelduse, et uue kampsuni mummude osa jaoks on targem võtta numbri võrra väiksemad vardad (nagu ka juhendis kirjas oli, aga mina kangekaelselt ikka omamoodi püüdsin teha)

Ja kui jutt juba vanadele mütsidele läks, siis leidsin ka ühe poolesajandi (või umbes nii) taguse moeka lastemütsi. Või õigemini pildi, kus olen isa süles ja peas on tädi õmmeldud vateeritud müts - pealisriie oli mustade täpikestega punane satiin ja mütsiots veel kuidagi veidralt sissepoole kaardu
pakapikumuts
from 50's: my father and me
leili33 posted @ 14:41 - Link - kommentaarid (10)