leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
31 Oktoober 2007
Ood Ravelry'le
Quote:
sorry, mis see Ravelry on- vaatasin küll, aga aru ei saa ja sa nii piisavalt põnevalt sellest räägid, et tahaks teada saada

Nüüd ma juba oskan vastata, sest olen juba mõned päevad olnud Raveler
Hästi üldiselt öeldes on ravelry üks suurepäraselt liigendatud ja seotud keskkond kudumis-, heegeldus- ja lõngasõltlastele! Ei oska kahjuks täpselt tõlkida sellist mõistet nagu social network - see ei asenda blogi, ei ole lihtsalt foorum ... Seda on raske kirjeldada, seda peab ise nägema ja kogema!
Seal näiteks ei halvustata sugugi neid, kes teevad ühtemoodi asju, vastupidi: kui lisad oma "märkmikku" mingi projekti (nt oled kudunud pääsusaba rätiku), siis pakutakse sulle vaikimisi, kes võiksid olla su sõbrad: ikka need, kes on sama asja kudunud Siis hakkad sa uurima, mis su potentsiaalsed sõbrad üle maailma veel huvitavat on teinud, seejärel satud sa kellegi raamatukogusse ja mõnd huvitavat raamatut "avades" näed sa, mida kõike on selle raamatu järgi kootud. Siis võid sa kõige ahvatlemamad asjad enda "tulevaste tööde järjekorda" märkida ja iga kord kui sa oma märkmikus selle koha avad, on sul kõik silme ees, mitte ei pea taga otsima "oh, kuskohas see nüüd oligi".
Sa võid märkida oma lemmikuteks kõik need, mis sulle meeldivad ja mille kohta sa ütleksid "oo kui ilus!" - ka need lemmikud jäävad sulle märkmikku alles.
Sa võid enda märkmikusse kirja panna oma lõngavarud ja vardad, seejärel otsida, mida just sellest lõngast tehtud ja tehakse jne. Lisaks võid sirvida asju nii tegijate, disainerite, lõngade, varraste, õnnestumiste ja ebaõnnestumiste ja ma-ei teagi-mille kõige muu järgi, sest ravelry kogu aeg täiustub.
Ahjaa, kui uurida mõnda raamatut, siis lisaks sellele, et mudelit üksikasjaliselt kirjeldatakse (mis lõngast, kui palju kulub, mis vardad jms), on ka raamatu Amazon-reiting kohe samas saadaval, kõrval on näha "projektid", st võid vaadata kõikide saavutusi, järjestada parimad-enne-järjekorras või ka vastupidi, lugeda, mismoodi töö kulges.
Jutule lisaks veidi pilte ka (oma projektide pildid peavad olema eelnevalt flickris ja sealt saab neid mõnusalt hiirega ravelrysse lohistada).

rav_profiil

Selline näeb välja minu ravelry-profiil:vasakul on grupid, millistesse ma end regasin, keskel peaks olema enda tutvustus (mis mul veel tegemata). Paremal üleval on näha, kui palju on mul praegu seal projekte, raamatuid, sõpru, lemmikuid ja järjekorda võetud tuleviku-unistusi. Keskel on hetkepilt mu isetegija-blogist ja all paremal nurgas ülevaade minu "projektidest".


Ja milline võiks küll olla sealne populaarseim peakate?
Eks ikka sama mis isetegijatelgi, ikka calorimetry.estonianhandpuppet
Ja kui keegi ei tea, milline on Estonian Hand Puppet, siis sealt leiab neid mitmeid.

Ravelry ei ole mustrite jagamise koht, aga sellegipoolest üks üsna mõnus koht

Järgmisel päeval kirjutasin juurde:
loomulikult on iga projekti juures viited algallikale ja loomulikult on ülaltoodud piltidel olevad pildikesed-tekstikesed klikitavad ning viivad järjest edasi põnevatele retkedele
leili33 posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (11)