leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
04 Oktoober 2007
Lõngajääkide vähendamine ehk laisakud

Näe püüan mina küll moeröögatustega eriti mitte kaasa joosta, aga need laisa-kuduja-kindad (mis näpuotsad julmalt külma kätte jätavad) - neid ei suutnud minagi eirata. Pealegi tundus see nagu ühe unistuste täitumisena, sest mäletan üsna hästi, millise kadedusega ma lapsepõlves juurikamüüjate poolikuid sõrmikuid vahtisin, samal ajal kui mina pidin labakuid kandma

Interweave Knits' sügisnumbrist leidsin ühed kirevad ja arvasin, et küllap ongi sellised moekad. Lisaks otsustasin seekord omaenda loomingulist lennukust rakendada (no vahel soovib ka varblane kotkana lennata). Haarasin aga oma lõngavarudest värvilõngu nagu hing igatses, "Kudumise Entsüklopeediast" valisin lehevanikute ja kellukate mustreid - ikka selliseid, milliste kudumisest kaua unistanud olin.
a881f0eab105ac207d40252afd7415d1.jpg
Ja kui oma loominguponnistuse esimest vilja esitlesin, sain ainult õlakehituse osaliseks: nii veider kirju-mirju. Siis tundus mullegi, et tõesti vist...liiga jõululikuks kiskus... ja nii ta üksikuks jäigiSeepeale otsisin tuge elukutselise kunstniku, koolitatud värvidesobitaja kampsunimustrist, kasutasin võimalikult "õigeid" värvitoone (ainult sinakaslilla-ploomi asemel on mul punakaslilla, sest esiteks ei ole mu varudes sinakaslillat ja teiseks ei oleks see kombinatsioon mulle meeldinud ka). Ja väljamaise ajakirja õpetuses olin pettunud, seal oli küll miski hädine pöidlakiil, aga pöialt ei olnud ollagi. Mina seekord päris laisk ei olnud, kiilule lisasin ikka pool pöialt ka otsa.
9082c0610027a1d1bdc20b8e63a28742.jpg


23ab710a32079caf4525371ab37e7360.jpg Kas neid vaja ka läheb, ei tea. Pilt on tehtud sel haruldaselt soojal septembrikuu viimasel päeval, mil modellil ei olnud vaja jaki hõlmugi koomale tõmmata.
Kui aga pakane paukuma hakkab, ei saa mina labakutega piirduda - nende sees peavad lisaks ka sõrmikud peituma ja muidugi mitte sellised ilma sõrmeotsteta laisakud-ujakindad. Oleks vist targem olnud hoopis põlvekaitsed kududa.

leili33 posted @ 17:11 - Link - kommentaarid (32)