leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
30 August 2007
Ja sealt ta tulebki, tibukollases...Täältä tullaan...


Töölönlahdella

Olles kunagi lugenud näpunäiteid, et pikem kaeluseava ja lopsakam krae juhtivat pilgu ülemisele osale ning diagonaalselt hakitud hõlmanurgad vähendavat horisontaalset muljet, jäi pilk pidama neid nõudeid täitvale jakipildile ja valmis ma ta tegin (lootuses, et ümmargune alumine pool niimoodi märkamatuks muutub, irw).
Tegelikkuses ei jäänud hõlmanurgad päris sümmeetrilised, hõlmu lahti kandes näeb asi välja vähe imelik ja üleüldse oli selle jaki heegeldamine üks rist ja viletsus, üsna palju pidin harutama.

Lõpupoole hakkas ka lõngapuudus kimbutama ja poodi tormates kehtis loomulikult Murphy seadus ehk müüja suust kostusid sõnad: "Just sai otsa. Üks noor emme ostis oma pisikese jaoks. Et selline hea pehme, naturaalne ja kollane ju...". Ma eriti ei lase segada faktist, et olen beebi-east ammu väljas - ikka meeldib taolistest lõngadest endale midagi teha. Nii käisin mitu korda lõnga jahil, aga tagantjärele targana arvan, et see lõng on siiski liiga pehme (Capri-lõng meeldib mulle tunduvalt rohkem, ikkagi mersereeritud, st läikega ja puha)Mudel: ajakirjast Moda 2/2007, lisatud mõningad omapoolsed täiendused
Lõng: Soft, puuvillane, 500g
Heegelnõel: 1.75mm

Esiservadest moodustuv krae pidi juhendi järgi lõppema õlaõmblustes. Et mul enam lõngapuudust polnud karta, jätkasin seda seljale ja proovisin järgi nn madrusekrae.


Üks igavene kammajaa käis mul varrukate ümber: juhendis antud lõikesse suhtusin väikese umbusuga, siiski tegin nagu õpetuses oli ja varrukad jäidki istuma ... uskumatult inetult. Seejärel proovisin kõige lihtsamat lõiget, et kehaosal väike täisnurkne kahandus ja varrukas lõpus samavõrra sirgelt - natuke parem sai, kuid kinnitust leidis ka tuntud tõsiasi: pikendatud õlg väljanägemisele kasuks ei tule. Ega's midagi, pusisin valmis ikka päris tõelised varrukakaared, varruka istuvusega loomulikult rahule ei jäänud. Aga harutamise ressursid olid mul selleks ajaks läbi, no kaua võib.

Tahaks küll kunagi jõuda nii kaugele, et oskaks ise lõikeid konstrueerida ja et siis istuks kõik nagu valatult. Selle nimel ostsin ka ajakirja Sew Stylish ja mulle päris meeldis mängida mõttega: hakkaks õige tellijaks ja nii saaks minustki ehk kunagi hea õmbleja. Hiljem netis jälgi ajades selgus kurb tõsiasi, et ajakirja väljaandmine lõpetatakse, ainult üks number tulebki veel. Sellegipoolest jätkan ma uurimistööd erinevate varrukakaarte osas (ja kui joonestamise selgeks saan, panen midagi blogisse ka)


Sel a'al kui kultuurihuvilised Kiasmas üleval näitust vaatasid, lürpisin mina all kohvi ja lonkisin niisama ringi (vt ka esimest fotot).
Siinkohal lõpeb ühtlasi ülevaade minu selle suve "suurest" ülemere-reisist, tänan tähelepanu eest!
leili33 posted @ 09:02 - Link - kommentaarid (17)