leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
07 August 2007
Juunikuus õmmeldud kleidist

Juuni lõpupäevil võtsin üle pika aja oma vana õmblusmasina välja, et tütre tungival nõudmisel talle suvekleit õmmelda. Kui ta kangaga kohale jõudis, otsustasime hoopis 3/4-varrukatega pluusi kasuks, aga kui detailid said kokku õmmeldud, oli tulemus nii kesine, et kohe sugugi ei tahtnud edasi õmmelda.
Peale väikest masendushoogu - no miks küll ei või üks ettevõtmine kohe õnnestuda - märkasin, et samas Burdas on sarnase tõstetud piha ja sõlmitava ülaosaga kleidilõige ka olemas.
Õnnekombel oli riiet üsna suure varuga, nii järgnesidki harutamised, uued lõikamised ja veidike ümbertegemist. Tõsi küll, varrukaid tegin ümber lausa kolm korda: teisena, sellesama kleidilõike järgi kahekordsest kangast õmmeldud "tiivakesed" jäid üsna veidralt turritama. Kolmanda variandina võtsin vapralt mingi suvalise kleidi varrukalõiked, sellised mooduvärki tibatillukesed varrukad, kus kaenla-all varrukaid nagu polegi - nendega jäime lõpuks rahule.


Selline nägi noor daam välja juuni lõpus, enne teeleasumist.
Ei teadnud ta siis veel...
....et peale mitmeid tunde lendamisi ja ümberistumisi, öösel peale kella 3 sihtkohta Ankarasse jõudmist osutub järgmise nelja nädala elukohaks ülemine nari suure ühiselamu 4-kohalises tillukeses umbses toakses, mida tuleb jagada egiptlannadega, kes inglise keelt eriti ei mõika
... et järgmise kuu aja jooksul tunneb puudust lihtlabasest WC-potist, ja-jah, 10-korruselises üle 1000 elanikuga ühiselamu tualetruumides sellist eset ei leidunud, seal ruumis tuli treenida kükitamis-lihaseid (tõe huvides märkigem, et keeltekeskuse tualetid siiski olnud selliste luxusesemetega varustet)
... et hommikused ärkamised saavad olema pool seitse, jõudmaks peale poole-tunnist metroosõitu, järgnevat sama pikka bussisõitu ning veel üksjagu jalgsi kõmpimist õigeks ajaks tundidesse...sama teekond siis peale lõunat tagasi ja seejärel paariks tunniks keset päeva rampväsinuna koikule heita
... et toas on vaid üks elektripistik ja seegi asub laelambis, nii et igasuguste "eluks hädavajalike" vidinate laadimiseks tuleb alla sööklasse sõita ja järjekorras oodata
... et suure kaitsefaktoriga päevituskreemi hankimine oli mõttetu, sest esimeste päevade kogemuse järel ei olnud mingit tahtmist kreemikorra all higistada

Ja mina omakorda ei osanud ette kujutada, et moeka kleidi ja heegeldet kübaras daami asemel kõnnib Türgimaa pinnal ringi hoopis taolise väljanägemisega isik:

15aecb123fb7365884956d1e290bde3c.jpg

Peen prantsuse topp ei olnud õnneks asjatult kaasa võetud - too oli kasutusel ka vestina, valge heegeldatud jakk seevastu reisis kaasa täiesti asjatult
a010d3fe26d9423217663ee88a647993.jpg

Minul oli siis kuu aega selline kiiks, et muudkui klikkisin ilm.ee lehel ja alatasa kontrollisin, mida kraadiklaas sealkandis näitab. Eks see näit ikka 40-kraadi ligi tüüris, millele sageli lisandus märkus, et tuule tõttu tundub olukord paar-kolm kraadi kuumemgi veel. Mind ajas see märkus segadusse, sest harjunud ju tuult jahutajaks pidama, aga sealne tuul olla tolmune ja liivane, nii et tundub nagu kraabiks ja riiviks tuulehoog lausa naha maha.

***
Tagasisõidu eelõhtul pääses kleitki lõpuks pildile:

22c7c33444258724de54f3a9c5bd9776.jpg.
Tagantjärele mõeldes tundub segadus stipendiumi kestvusajaga lausa vedamisena: et esialgne 1-kuuline stipendium oli millalgi muudetud 2-kuuliseks selgus alles siis kui tagasilennu-piletid juuli lõpuks olid juba välja ostetud. Õnneks sai ka ühe kuu jooksul omandatud teadmiste testi teha ja samas magistritööks vajalikke küsitlusandmeid koguda. Ega ei tekitagi suurt kahetsust loobuda võimalusest veeta veel üks kuu taolistes ühika-oludes, kus augustis olevat ka kraanivee kogused limiteeritud - sealseid klimaatilisi ja elu-olulisi tingimusi arvestades on lausa karm värk ju.

Aga peale selliseid kogemusi saavad kodumaine puhas ja jahedavõitu õhk (ega siis alla 30 pole mingi kuumus ), vaikus, hea jogurt ja ka siinsete bürokraatlike asjaajamiste korrektsus ja kiirus lausa ülikõrged hinded.
leili33 posted @ 13:12 - Link - kommentaarid (12)