leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
28 Juuni 2007
Motiivijakk ja mõned meenutused isiklikust motiivinduse-ajaloost

Mu esimesed ja ammused motiivikatsetused olid rohelistest villastest lõngadest - meeldisid toona ja meeldivad praegugi eri tooni roheliste kombinatsioonid. Ei mäletagi enam, kas hirmutasid ära need sajad-tuhanded peitmist vajavad niidiotsad või oli mingi muu põhjus, et asi soiku jäi.

Järgmine ettevõtmine oli lausa voodikate. Eh mind naiivitari - asi päädis tillukese linikukesega. Eks tegemist oli küllalt peene tööga ja pidurdavaks teguriks seegi, et Käsitööalbumi õpetuse järgi tuli kõigepealt valmis heegeldada kaht sorti motiivid ja need lõpuks kokku õmmelda. Selmet motiivid kohe töö käigus kokku heegeldada

Siis tuli nii umbes paarikümne-aastane paus kuni möödunud suvel otsustasin endale motiividest vesti heegeldada. Lõngaks valisin mõnusa Katia Comforti ja asusin usinalt heegeldama. Hea jäme heegelnõel ka abiks, töö lausa lendas käes. Ilusti-kenasti... kuni lendasin jälle maoli. Vaat ei osanud ma ette kujutada, et mida pikemaks vest kasvab, seda enam ülemised motiivid hakkavad välja venima... ilusti-kenasti.

Sel suvel haaras mind vastupandamatu motiiviheegelduse-kihk ja nii valmiski jakk tütrele:Mudel: ajakirjast Online Frühjahr/ Sommer 2007
Lõng: Ada 300g Heegelnõel: 2.5

Esimesed motiivikatsetused tegin küll Capri-lõngast, no need jäid küll kole rohmakad. Asusin siis seekord hoolikalt ettevalmistatult lõngajahile, kaasas täpne meetriarvestus ja meeles mõlkumas just see ainumas jakk. Kui esitasin ühes poes müüjale oma soovi, et lõng peab olema "valge kui lumi, läikiv nagu Pharao, peenem kui Capri ", jäi ainsana valikusse minu jaoks tundmatu Ada, mida etiketil soovitati küll kardinate või padjakatte jaoks. Ostsin selle ikkagi ära.
Kuna lõuna-vaheaeg veel kestis ja Kosmose-lõngapood teele ette jäi, lippasin sealtki läbi. Parasjagu oli poes üks noor tütarlaps, kes kirjeldas müüjale oma ostusoovi "tahaks teha valget heegeldatud jakki, mille kehaosa ja varrukaotsad on motiividest, ülejäänud võrgukoes". Miks küll mulle tundus, et temagi sellestsamast jakist rääkis Aga tolles poes mu meelest ei olnud sobivat lõnga, neiu jäi koos müüjaga üht jämedamat linast lõnga vaagima...
Kuna väike lootus oli veel Filati lõngakauplusel, jooksin õhtul ka sinna ja mis ma nägin: suur plakat just selle jakiga poes seina peal! Hea oli müüjale näidata: just selle jaki jaoks ma lõnga otsin. Aga ei olnud sealgi seda päris õiget lõnga.

Õhtul hakkasin Adat proovima - ohoo, tohutult meeldiv, siidise läikega, ühtlane lõng! Esimese motiivi kastsin õhtul märjaks. Hommikul tabas mind tilluke pettumus, sest motiiv oli kahanenud pikkuses-laiuses, samas kosunud paksuse-kõrguses. Mis ma ikka oskasin muud välja mõelda kui kerisin lõnga vihti, kastsin märjaks. Et ei olnud nagu soovi kohe esimest pesu järel kokkutõmbunud jakki näha.
Motiivid tulid minu heelduses sutike väiksemad ettenähtust, seetõttu püüdsin tavalisest veidi lõdvemalt heegeldada. Lõng meeldis endiselt, ainuke viga, et kipub töö käigus rulli keerduma. Motiividega läks seekord lihtsalt, aga varrukad jäid kitsavõitu. Tegin omameelest küll kavalusi: kohe alguses lisasin ühe võrgusilma juurde ja kasvatusi alustasin ka veidike varem. Taganjärele tark olles oleks võinud veelgi varem kasvatama hakata, kuid selline kimono-lõiget meenutav varrukas oli mu jaoks tundmatu maa, pealegi pidi varruka ülasosas võrgusilmade arv klappima motiivide ühenduskohtadega.
Ära jätsin varruka all-ääres ettenähtud (tobedad) laiendused ja hõlmade kinnituspaelad. Mismoodi hõlmu kinnitada, peab veel vaatama - ilmselt jäävadki veidike viltu vaheliti, sest sirgete kinnitustega jäi jakk järjekordselt laiavõitu.
Tumedamate riiete peal paistab sedamoodi:
1f253b8374000f6660f9e5e4e09060ea.jpg7da5c2954b13310c7ccf8573f3dff9fa.jpg
leili33 posted @ 12:51 - Link - kommentaarid (35)