leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
10 September 2014
Selle suve kotilood, II osa The Galapagos Boho

Tuleb välja, et tavalise poekoti lõike alusel saab õmmelda ka taolise koti.
_DSC1279mi.jpg

_DSC1422mi.jpg
Esitüki mahulise tasku kohal on lisaks ka väiksem, liistude vahele peidetud tõmblukuga tasku.
_DSC1428mi.jpg

Koti sang on muudetava pikkusega, et saaks kanda nii õlal kui ka üle kere.
_DSC1284mi1.jpg

Omapoolse muudatusena tegin üles külgedele voldid, et kott ei oleks nii kastikujuline.
_DSC1280mi.jpg

Magnetkinnise asemele õmblesin tõmbluku. Ja otse loomulikult peitub sisemuses lukuga salatasku - kuis muidu, oli ju juba olemas lukualuse liimiriide lõige (vt eelmist postitust )
_DSC0106mi.jpg

Lõpetuseks:
selle kotiga nägin ma kõvasti vaeva ja kulutasin palju aega, kuid tulemus mulle kahjuks eriti rõõmu ei valmista. Kott tuli vormitu ja luru, kuigi suuremaid detaile tugevdab nii liimiriie kui liimitav vatiin. Nähtavasti peaks kangas olema paksem ja jäigem (mina kasutasin kunagi ammu jope jaoks ostetud läikivat kileriiet) ja liimiriie tugevam, ega tepingudki tugevdamise nimel liiast poleks - see on kõik tagantjärele tarkus.

Ega ma teist korda sellist kotti vast teeks, aga kes teeb, neile näpunäiteks:
- ka liistude vahele õmmeldud lukk jääb välja paistma, nii et õiget värvi luku otsimisega tuleb vaeva näha; lisaks võivad liistud lukku kinni-lahti tõmmates hammaste (lukuhammaste) vahele kiiluda. Mina kaaluks tõsiselt, kas on mõtet nii palju vaeva näha: et kui niikuinii tuleb leida sobiv lukk, võiks teha tavalise lukuga tasku
- mahulise tasku "kaanealuse" teeksin samast pealismaterjalist või vähemalt sama värvi. Kuigi raamatu õpetustes on kenasti kirjas, kuidas kaarekujulise detaili alumist poolt vähendada, et kumeralt hoidma jääks, võib see tegelikkuses ikkagi hakata ülespoole punnitama (nt kui tasku väga täis on topitud või kotis rasked asjad)
- minu vähendaksin koti sügavust ja lisaksin hoopis tavalised sangad. Küljesangad kipuvad kotti külgedelt üles kiskuma, keskosa vajub samas kõveraks ja nii jääbki kotist ebamäärane vormitu mulje.
_DSC1378mi.jpg_DSC1327mi2.jpg

Raamat, mille toel ma kotid õmblesin, on Nicole Mallalieu The Better Bag Maker ja koti nimetuseks seal Galapagos boho. Mina olen raamatuga küll väga rahul, sest õpetused on hästi põhjalikud ja sealsed nipid tulevad edaspidi igasuguste kottide õmblemisel kasuks. Põhilõige koosneb vaid ristkülikutest ja selle proportsioone muutes on erinevaid kotivariante esitatud. Ma oleks tahtnud ka pisut huvitavamaid, mitte nii kandilise kujuga kotte - loodetavasti tulevad sellised tal mõnes järgmises raamatus.
leili33 posted @ 22:38 - Link - kommentaarid (8)