leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
09 August 2013
Sitsist sarafan

Aasta oli siis 2010 kui Osinka-foorumist Burda järgi õmmeldud kleite uurides jäi meelde üks puuvillane avar sarafan, mida kiideti kui mõnusat riide-eset -eks seda eriti just tol ajal Venemaal laiutanud kuumalaine tõttu.

Möödus aastake ja asusin minagi selle lõike kallale. Äsjasest öösärgi õmblemisest oli sitskangast järgi jäänud, millest õmblesin proovimise mõttes pihikuosa. Pihik osutus parajaks, isegi dekoltee ei olnud Burdale iseloomulikult ülisügav ja ka seljaosa just parasjagu lahtine. Et riiet ikka veel jagus, otsustasin proovida ka, mismoodi pihik külgekroogitud sitsiribaga välja nägema hakkab. No ja siis oli juba kahju asja vaid tööprooviks jätta, nii saigi veel kaks kangatükki külge kroogitud.
sarafan_2011.jpg
2011

Nn satsiosad ei tulnud kahjuks Burdas antud mõõtudes ja proportsioonides, sest kangaid ei jagunud. Kleit pandi rõõmuga selga ja koguni kiideti: tõesti olla suvekuumuses lahe!. Aga mind hakkas öösärgi-kangas-kleidi-sees ikka enam ja enam häirima.

Aasta 2012 jäi kleidil kuidagi vahele.

Nüüdses augustikuumuses meenus kleidi olemasolu ja selgus, et vahepeal on pihik kõvasti kahanenud Mina hõõrusin käsi: on saabunud võimalus öösärgiriidest lahti saada! Esimene plaan oli kleidist satsiseelik teha, aga asja üleöö seedides otsustasin hoopis uue pihiku külge õmmelda.
sarafan_350400.jpg
2013

Tükike öösärgiriiet jäi ikkagi sisse, aga mind see isegi ei häiri (veel).
leili33 posted @ 22:42 - Link - kommentaarid (6)