leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
18 Aprill 2012
Kleit 60-ndate stiilis

duotone-gif.gifKuidas ma algkoolis imetlesin meie õpetaja sinist kleiti! Tol ajal olid koolipinkides süvendid, kus seisid kausikesed tindiga (ja oh seda tindiplekkide lõputut õudust vihikutes-päevikutes), nii et pole mingi ime kui ühel päeval õpetaja kleidile tindiplekid tekkisid. Mina olin väga mures - mis nüüd küll saab?-, aga järgmisel päeval oli õpetajal veel ilusam helehall kleit seljas! See pidi mulle ikka väga sügava mulje jätma kui siiamaani mäletan, et õpetajal oli lausa kaks ilusat kleiti.

Retro-stiilis kleitide austajatele on muidugi maiuspalaks 'Mad Men' seriaali kangelannade riietus. Nii osav ma ei ole, et filmis nähtut järgi teha, mul läheb ikka valmislõiget vaja ja New Look 6000 meenutas mulle õpetaja ilusaid kleite, pealegi leidus lõige ka meil müüdavas DianaModen ajakirjas.

Kõige huvitavam ja jube keeruline tundus esialgu sellise ühel küljel olev voldistiku saavutamine. Tegelikkus osutus üsna lihtsaks: tuli vaid lõike järgi jooned kokku õmmelda nagu tavalised sissevõtuvoldid.

sinisuper1.jpg


Kõige muuga oli rohkem tegemist, eriti hädas olin seljaga. Et Burda lõigetel on liiga laiad seljad, see on nagu üldiselt teada, aga ka siinsel kleidil võtsin selga päris palju kitsamaks. Ja tegelikult oleks pidanud rohkemgi võtma, nii et selja istuvusega ma päris rahul ei ole. Aga see-eest olen uhke lõhikutöötluse üle - ikkagi diagonaalõmblus nurgas nagu kord ja kohus.

sniselg.jpg


sini_sibul_mini.jpg Kangaks on paksem trikotaa˛ (ikka koduste varude kahandamise toel) ja seljal lukk, sest see trikotaa˛ ei ole eriti veniv.
Tütar räägib, et väga mõnus on olla kleidiga. Mina ei tea, ei mäleta, millal mul viimati korralik kleit oli. Üht ilusat tumerohelist krimpleeni mäletan, huvitava lõikega oli, lausa õmbleja juures teha lastud. Aga küll oli jube kui pidi seisma ja keegi muudkui sind mõõtis, takseeris ja nööpnõelu sisse toppis - parem on ikka teisele õmmelda.

leili33 posted @ 17:43 - Link - kommentaarid (18)