leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
03 Aprill 2012
Hallikasroheline pitsiline

Kudusin jälle ühe vanamoodsa kampsuni. Kuna värvi haleduse ja lõnga lameduse tõttu ei olnud mõtet keeruka mustriga vaeva näha, tegin tavalised rombid vaheldumisi väikeste õhuliste palmikutega.
rohe_futu1.jpg

Loodus on Haapsalu salli moodi kahekordse lõngaga ja 3,5mm varrastega, et allserva mustrilained ikka näha jääksid. Ülejäänud kampsun on kootud 2mm varrastega - uuhuhh, nüüd ei taha enam tükk aega nii peenikeste varrastega tegemist teha.
selg_futu.jpg

Hõlmadel ja kaelaavas püüdsin imiteerida allserva mustrisakke, kasutades muidugi sedasama, eelmises postituses avalikustatud trikki. Alumise mustri lained on kül tunduvalt sügavamad ja harvemad, aga mis sest -vähemalt on niimood veidi huvitavam kui tavalises ripskoes servadega oleks olnud.
rohek3.jpg

Lõng: teetee Kamena, kammvill, kulus alla 300grammi.
See kahvatu hallikasroheline värv mulle eriti ei meeldi ja seda on raske riietuses teiste värvidega sobitada. Haun siin vaikselt mõtet, et kui värviks hoopis mustaks - üks must pitskampsun on ju peaaegu nagu 'väike must kleit', mis garderoobis alati olla võiks. Teisest küljest jällegi: ilusa ühtlase musta värvi saavutamine on päris raske nagu ma vanast ajast mäletan.
Tütrele aga meeldib, sest ise ta selle lõnga valis kui esmakordselt Helsingis Menita-lõngapoega tutvumas käisime. See oli hea mitu aastat tagasi, üritasin toona isegi midagi Haapsalu sallilaadset alustada, aga tema oli kindlameelselt salli vastu, tahtis ikka kampsunit. Sall versus kampsun:
3271940342.jpg

Praegu on mul isegi hea meel, et niikaua venitasin, sest vähemalt laineliste servade osas olen  vahepeal edasi arenenud. Sall oleks vast kiiremini valminud, sest saanuks jämedamate varrastega kududa ja lõnga oleks ehk isegi kahele sallile jagunud, aga see selleks. Kerge kampsun on praeguste ilmadega (kui paksu jopet enam tagasi selga ei taha, aga ilm aina üllatab), hea kevadjakile alla lisada.
PS Eilset lund nähes oli ta taas talvejope selga pannud ja lisaks uue kampsuni alla toppinud - eh seda meie ilmakest küll.
leili33 posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (14)