leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
07 Veebruar 2012
Vanade kampsunite harutamisest

Before
vana_hall1.jpg Kunagi ammu kudusin tütrele mõnusast träpsulisest hallist lõngast sallkraega kampsuni, mis vapralt ajahambale vastu pidas,kuid mullu märtsis oli märgata pöördumatuid kulumise märke. Jäädvustasime siis tollase seisu - ühte varrukasse on pöidla jaoks tekkinud järjest laienev sihtotstarbeline avaus , eks sarnaseid hõredaid kohti leidus rohkemgi veel.

2004. aastal mul blogi veel ei olnud, aga oma tähtsasse ruudulisse kaustikusse olin mõned märkmed kritseldanud, nüüd hea spikerdada: lõng mingi inglise 'Denim' 20% villa, vardad 2,5 ja 3. Kootud Novita 5/2003 järgi.
Siis vajus kampsun kuidagi unustuse hõlma, alles selle aasta alguses ärkasin. Harutasin üles, kerisin vihtidesse, pesin-kuivatasin ja kerisin mõnusatesse lõngakeradesse. Kui tütrele entusiastlikult oma tegemistest ette kandsin, sain sahmaka külma vett kaela: ma olla kasutanud juhust, et tema viibib kaugel ja harutanud tema kõige lemmikuma kodukampsuni üles. Sooh... mind võttis lausa kogelema. Ei osanud enda kaitseks muud öelda, kui et: ehk tuleb uuest kampsunist veel suurem lemmik?

Eeskujuks võtsin seekord lihtsa kardigani 'Suuri Käsityö' 2011 suvenumbrist. Imekombel klappis sealne kudumistihedus minu omaga, nii et ometi kord pääsesin tavapärastest ümberarvutustest, lasin aga täpselt juhendit mööda. No õige veidike lisasin pikkust, sest teadsin, et tütar mingit 'törkat' heaks ei kiida. Tulemus siis selline:
uushall5.jpgAfter

Ajakirjas oli kinnitusena ette nähtud 3 nööpi, aga mulle tundus, et laial, kahe erineva soonikuga esiliistul võiks veel mingi rosin olla. Siis turgataski: prooviks õige keldihõngulist kinnitust. Ja nööbimure tänu sellele kah murtud.

Klassika omamine läheb ju alati asja ette. Oma kudumiskaustikut sirvides leidsin, et roosa aran-kampsun, mida äsjaste pakaseilmade puhul oli taas rõõm tütrel seljas näha, on ka küllaltki eakas, aga päris kobe teine ju veel.
roosakamps.jpg

Andmed vanast kaustikust: lõng Isoveli 800g, vardad 4,5 ja 6. Muster prantsuse. Alustatud 31.detsembril 2004, valminud 2005 jaanuaris. Pildile jäädvustatud 2012 veebruari pakaselisel päeval.

Seda kampsunit ma niipea üles harutada ei plaani. Kuigi, mine tea...
leili33 posted @ 16:26 - Link - kommentaarid (7)