leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
05 Veebruar 2008
Ei midagi erilist ehk rohekassinine lehekampsun

Mu lemmikkampsun - mõnusa karvalõngast kraega ja eest tõmblukuga - hakkas vanaks jääma. Kudusin selle umbes-täpselt 7 aastat tagasi.Või vähemalt enne blogi-ajastu algust ja blogist järgi vaadates selgus, et viimati kudusin iseeendale uue kampsuni päris ammu: aasta siis oli 2005, kõik hilisemad kampsunid on teistele läinud.

Tahtsin seekord midagi lihtsat: ei mingeid hõlmikuid (mida eest lahti ei saa kanda), ei midagi liiga lühikest (mis alaselja külma kätte jätab), ei mitte liiga paksu (millega tubastes oludes palav hakkaks). Et kasutada oli vaid pool kilo Jil-lõnga, ei saanud ka mingit kraed-kaelust lubada. Leidsingi lõpuks ühe sobiliku õpetuse, mis kahjuks küll hieroglüüfides oli, aga enam-vähem õnnestus lahti dešifreerida.

Kampsun jäi mulle veidi, veidi kitsas. Eks ma käin siis seni hõlmad lahti kuni ükskord parajaks muutub. Pildil on kampsun külalise seljas (kes pahaaimamatult oma fotokaga külla tuli):

tiile

Vardad: 3mm Lõng: Jil, 500g
Lõnganappus hakkas teise varruka juures küll hirmutama, siiski läks õnneks, jagus isegi õla-ja varrukapealsete külgeõmblemiseks, edasi läks juba teist lõnga vaja.

Et mulle meeldib iga asja, ka kõige lihtsama juures midagi uut kõrva taha panna, siis seekord omandasin jaapanlastelt ilusa äärisenipi:
tiil2
servasilmusele järgnevad 3 silmust on kootud palmikuna, st 1 silmus on üle kahe tõstetud. Kena, kitsas ja parajalt tihe serv jääb, palju parem kui ripskoes või soonikuna.
Lehtede servad on tahtlikult veidi teistmoodi kui tavaliselt, sellised veidi "sakilised".
Õige värv on veidi rohekam, selline rohekassinine toon, mida millegipärast petroliks nimetatakse. Kunagi hiljem võib-olla värvin kampsi hoopis mustaks, siis saan endale üsnagi universaalse riideeseme.

leili33 posted @ 11:04 - Link - kommentaarid (25)