leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
19 Veebruar 2007
Pakasele vastu

Igavene häda nende mütsidega. Ükskõik kui paksu lõnga tütre soonikumütsiks võtsin, ikka ta nurises: hõre on, tuul puhub läbi. Talve hakul lubasin, et õmblen või koon mütsile voodri sisse, no ei ole mitte selleni jõudnud. Nüüd lõpuks võtsin end kätte ja lõin 7 kärbest ühe hoobiga:
* harjutasin üle pika aja kahe lõngaga kudumist ja ei olnudki NII hull kui ma mäletasin, pealegi see kaval lõng oma värvi üleminekutega jätab mulje nagu oleks tegemist ei-tea-kui-paljude-lõngadega
* pääsesin voodrijamast, sest hoolimata jämedast lõngast võtsin peenikesed vardad ja püüdsin loobuda oma lõdva-randmega-kudumise-viisist, tänu millele müts tuli tihe
* vähendasin lõngavarusid - nimelt pidi mustast lõngast tulema müts meestesalli juurde, kuid tellija loobus, sest seda hinda "mütsiga tuleb poseerida ja pilt pannakse netti üles" pidas ta liiga kõrgeks

medium_myts_2.jpg
Originaali Fake Isle Hat juhendi järgi oli müts esialgu liiga kõrge ja kahandus jäi teravatipuline, sestap võtsin nii ülevalt kui alt ridu vähemaks.

Vardad 3,5 ja 2,5 mm
Lõng: Katia Mexico (vähem kui 50g), lisaks must Emmebi Himalaya
Mütsi kohta võib öelda ka "vanast uus", sest oktoobris kootud väike sallijupats ärkas selle mütsiga uuele elule
Pildil olev sallon kootud oktoobris.

Ja enam iial ei alusta ma mütsi soonikuga, sest olen tüdinud väljavenivatest mütsiäärtest.
Startisin varulõngast heegelketiga - nipp jäi külge pääsusaba-rätist - ja kudusin sellele peaosa. Keti harutamise järel saadud lahtistele silmustele kudusin all-ääre. Et kui välja venib, hea lihtne harutada ja uuesti kududa. Samas püüdsin kohe esimese raksuga saavutada ideaalset äärist: vähendasin silmi 10 võrra, võtsin number väiksemad vardad ja plaanisin kahekordsele äärele vajadusel kummipaelagi sisse ajada, sissekootavat kumminiiti mul kahjuks ei olnud. Aga selgus, et ei ole vaja isegi äärt kinni õmmelda: tagasipööramiseks kootud pahempidine rida toimib "blokina" väiksele ülespidi rulluvale parempidisele servale.
medium_mytsipohi.jpg
Müts tuli paras, me happy!
Lisaks meeldib mulle viis, kuidas kahandamine mustrisse jookseb. Kunagi kooti selliseid barette - kirju bareti suhtes on mul tõrge, aga pibona võib küll. Miks mitte üks kirju värvilaik musta jope juurde.

Kriuks2 on hiljuti oma lapsele samasuguse mütsi "õmmelnud"
leili33 posted @ 17:35 - Link - kommentaarid (14)
13 Veebruar 2007
Mütsinäitus külatanumal

Tunamullu kudusin mütsi, mis hästi välja ei kukkunud, aga õele peaaegu et meeldis. Võttiski selle endaga seemneks kaasa ja sel talvel sai ta ise mütsikudumishoo sisse. Õe kodukandis netiühendus na aeglane ja et pidevalt külaraamatukogus istuda ka ei saa, pääseb tema mütsinäitusele hoopis siinseid radu mööda.


Teeviit juhatab


Esimene näitusekülaline tormab kohaleJa saigi näitus otsa ning valge aeg läbi
Kohtumiseni, Vartan!

Loodame, et järgmisel korral on näitus põnevam ja külastajaid rohkem kui üks
leili33 posted @ 10:43 - Link - kommentaarid (23)
02 Veebruar 2007
Pentagoonia

Hilisel öötunnil kui olin boolerole mõlemad varrukad külge kudunud, püüdsin seda kaadervärki selga tõmmata. Mitte ei saanud unise peaga sotti, miks üks käsi kokkutraageldatud varrukasse hästi siseneda ei taha.
Hommikuvalges, kõrgelt ja kaugelt pinnalaotust pildistades märkasin, et olen varruka-pentagooned eri kohtadesse istutanud ja kraegi valesti külge traageldatud.
Et kasu ka poolikute asjade pildistamisest. Eriti sellistel, kel puzzlede kokkupanemine kuidagi ei õnnestu.
Järgmisel etapil, mil varrukas on juba õigeks sätitud, selgub, et võinuks palju väiksem olla ja üleüldse...
medium_agoonia2.jpg

...tunnistan ausalt, et seljapilt on kaunim osa boolerost, nö paraad-fassaad. Tegelikkus on hoolega varjatud ja asub paraadpildi all. Esimese proovi tõeline pale on pehmelt öeldes veider. Booolero...grhhh
Et XL-suurus-inimesele teeb lausa rõõmu, kui S-suurusele mõeldud ese vabalt selga mahub, nii on ta krapsti valmis poseerima. Tulemus sama: sobib kui sea selga sadul.
Aga nutikad osinkalased on erinevaid väljapääse leidnud: kes lisanud seljaosale pikenduseks palmikuriba ja sellega imelikud lotendavad küljedetailid veidi koomale tõmmanud, kes on hoopis tagurpidi kanda otsustanud ja ülemise serva alumiseks keeranud. Ma mõtlen veel, mis muudatusi ette võtta, kohe üles harutada nagu ei raatsi. Ega seda kandma keegi ei hakka, parimal juhul saab pildi 2007-aasta-aruandesse, kui veebruari kohale ähvardab tühi koht jääda.

*** muidujuttu
Terve kuu olen jäätiseletist külmalt suutnud mööda jalutada. Otsustasin seda tähistada ja premeerisin end... 2l jäätisega. Pentagooniast tingitud stressi tõttu hävitasin poole sellest välgukiirusel.

3. veebruari täiendus


Parandasin vigu: krae õmblesin õigesse kohta, all-äärde lisasin kraega analoogse palmikuriba. Läks küll veidi paremaks, aga kahjuks mitte nii heaks, et õde oleks endale tahtnud - tallegi suurevõitu, ei aidanud ka hõlmade vaheliti asetamine.
Nii et annan alla, mõõt sai täis (ise veel soovitasin teistele, et olge ettevaatlikud, muidu kipub liiga suur tulema)


leili33 posted @ 09:07 - Link - kommentaarid (31)