leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
24 September 2014
Selle suve kotilood, III osa 

Raamatu viimase koti nimetuseks on Toronto convertible tote-backpack ja minu teostuses valmis sellisena:
_DSC1012,i2.jpg

Põhilõige ikka sama mis eelmistel kottidel, lisatud detaile nagu mahukas lukuga tasku esipoolel ja klapp. Seekord olin ma niipalju targem, et klapile panin tugeva, hästi tugeva liimiriide ja tänu sellele ei paista kott keskelt niipalju lössis kui eelmine. Rõngas klapi peal ei ole ainult ilu pärast, vaid oma raskusega aitab klapil paigal püsida. 
_DSC1476mi.jpg
_DSC1477mi.jpg

Sisemusest, st voodri õmblemisest tegin pilte kui töö alles pooleli oli. Vasakul paistab pudelitasku, aga keskel proovisin jõudu koti laiuse, vooderdet ja tõmblukustet taskuga. Mille valmimise boonusena tekkis omakorda veel üks vahe. Loodetavasti paistab piltidelt, kuidas raamat ei  lähe mitte lukuga taskusse, vaid selle taha tekkinud taskuvahesse (boonus-vahetaskusse?)
_DSC0524mi.jpg_DSC0523mi.jpg

Seljatagusest: vaat sellest pikkupidisest lukuga taskust sai mu uus lemmiktasku, sest seda on palju mugavam avada kui põikipidi lukku. Ja kaunistuseks kuhjaga metallist kilinaid-kolinaid
_DSC1471mi.jpg

Tegelikult lähevad kõik rõngad ja karabiinhaagid ikka asja ette. Kui sangad-rihmad ümber tõsta ja ülaserva tunnelipael kokku tõmmata muutub õlakott väikeseks suviseks seljakotikeseks. Vahel ju hea kui saab käed vabana hoida.
5_DSC0563mi.jpg

_DSC1014mi.jpg
leili33 posted @ 21:03 - Link - kommentaarid (8)
10 September 2014
Selle suve kotilood, II osa The Galapagos Boho

Tuleb välja, et tavalise poekoti lõike alusel saab õmmelda ka taolise koti.
_DSC1279mi.jpg

_DSC1422mi.jpg
Esitüki mahulise tasku kohal on lisaks ka väiksem, liistude vahele peidetud tõmblukuga tasku.
_DSC1428mi.jpg

Koti sang on muudetava pikkusega, et saaks kanda nii õlal kui ka üle kere.
_DSC1284mi1.jpg

Omapoolse muudatusena tegin üles külgedele voldid, et kott ei oleks nii kastikujuline.
_DSC1280mi.jpg

Magnetkinnise asemele õmblesin tõmbluku. Ja otse loomulikult peitub sisemuses lukuga salatasku - kuis muidu, oli ju juba olemas lukualuse liimiriide lõige (vt eelmist postitust )
_DSC0106mi.jpg

Lõpetuseks:
selle kotiga nägin ma kõvasti vaeva ja kulutasin palju aega, kuid tulemus mulle kahjuks eriti rõõmu ei valmista. Kott tuli vormitu ja luru, kuigi suuremaid detaile tugevdab nii liimiriie kui liimitav vatiin. Nähtavasti peaks kangas olema paksem ja jäigem (mina kasutasin kunagi ammu jope jaoks ostetud läikivat kileriiet) ja liimiriie tugevam, ega tepingudki tugevdamise nimel liiast poleks - see on kõik tagantjärele tarkus.

Ega ma teist korda sellist kotti vast teeks, aga kes teeb, neile näpunäiteks:
- ka liistude vahele õmmeldud lukk jääb välja paistma, nii et õiget värvi luku otsimisega tuleb vaeva näha; lisaks võivad liistud lukku kinni-lahti tõmmates hammaste (lukuhammaste) vahele kiiluda. Mina kaaluks tõsiselt, kas on mõtet nii palju vaeva näha: et kui niikuinii tuleb leida sobiv lukk, võiks teha tavalise lukuga tasku
- mahulise tasku "kaanealuse" teeksin samast pealismaterjalist või vähemalt sama värvi. Kuigi raamatu õpetustes on kenasti kirjas, kuidas kaarekujulise detaili alumist poolt vähendada, et kumeralt hoidma jääks, võib see tegelikkuses ikkagi hakata ülespoole punnitama (nt kui tasku väga täis on topitud või kotis rasked asjad)
- minu vähendaksin koti sügavust ja lisaksin hoopis tavalised sangad. Küljesangad kipuvad kotti külgedelt üles kiskuma, keskosa vajub samas kõveraks ja nii jääbki kotist ebamäärane vormitu mulje.
_DSC1378mi.jpg_DSC1327mi2.jpg

Raamat, mille toel ma kotid õmblesin, on Nicole Mallalieu The Better Bag Maker ja koti nimetuseks seal Galapagos boho. Mina olen raamatuga küll väga rahul, sest õpetused on hästi põhjalikud ja sealsed nipid tulevad edaspidi igasuguste kottide õmblemisel kasuks. Põhilõige koosneb vaid ristkülikutest ja selle proportsioone muutes on erinevaid kotivariante esitatud. Ma oleks tahtnud ka pisut huvitavamaid, mitte nii kandilise kujuga kotte - loodetavasti tulevad sellised tal mõnes järgmises raamatus.
leili33 posted @ 22:38 - Link - kommentaarid (8)
02 September 2014
Selle suve kotilood, I osa

Sain kevadel kingituseks ühe raamatu kottide õmblemisest. Autor soovitas kindlasti esimene, nö baasmudel läbi teha. Ma kahtlesin: olen ju kotte küll õmmelnud ja on's mul vaja veel üht tavalist turukotti? Siiski otsisin välja kangad, millest mul eriti kahju poleks ja otsustasin päris otsast alata... 

Tuleb tunnistada, et kott osutus väga mõnusaks: mahukas ja kerge, mis sest et kirev ja lilleline, suisel ajal täitsa omal kohal. 

_DSC9993mi.jpg

Kireva välise poole mahenduseks valisin sisse range ruudulise. Ühel küljel on lihttaskud, teisel lukuga 'salatasku'. Kui nüüd tahtsin taskuid pildile saada, avastasin, et vabalt võinuks kotti ka pahupidi, vooder väljapool kanda. Ainult magnetkinnis reedab, et asi pole päris õige.
_DSC1136mi.jpg
_DSC1242mi.jpg

Viimase detailse pildi ma lihtsalt pidin lisama: olin täiesti võlutud sellest, et raamatus oli omaette lõige mitte ainult voodri alla jääva tasku lukualasele katteriidele, vaid ka sellele omakorda alla liimitavale vaheriidele. Pildil ongi see detail pruunist jõupaberist lõikena - kõik see ilu jääb tegelikult peitu kotivoodri ja taskukoti vahele.
li-9963.jpg 

(järg peagi tulemas, see nii roosiline ei ole ...)
leili33 posted @ 22:37 - Link - kommentaarid (6)