leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
22 Oktoober 2012
Minu esimesed lapilised, lätilapilised

Kerstieli toredate lindudega sõrmikute juures oli viide Käsitöö-ajakirjale ja seda lehitsedes tekkis mul vältimatu vajadus sõrmikuid kududa. Tütrele kindaid plaanides olid silme ees sellised sihid:
- sobigu pruuni jaki ja helesinise mütsiga
- ärgu olgu liiga paksud ja talvised, vaid sellised, mida sügisel nahkkinnaste asemel kätte võetaks
- loosi lähevad vaid kodus leiduvad lõngajäägid, uusi juurde ei too

Et samal ajal oli mul rõõm saada lapilise koe kohta näpunäitid oma ala meistrilt - aitäh, Anu!- , asusingi seda harjutama. Jõudsin juba muretseda, et kinnaste tähtsaim osa elik ranne jääb vist varrukate varju ja kurvastada: no miks küll pidin mullu sügisel jakivarrukaid pikendama.
lapi6.jpg

lapi4.jpg

(nagu näha, et jätnud ma toona palju kasvuvaru )
Tehniline jutt: villased ja villa-segulõngad, põhjaks sokilõng "Sprint". Lapiline randmeosa 1,5 ja labaosa 1,75mm varrastega. Loodus 80-silmuseline, lapiosa järel 10 silma vähendatud. Kui tavaliselt kindal randmeosa järel silmi juurde luuakse, siis siin on vastupidi. See 'lapilisevärk' hakkas mulle lõpuks nii meeldima, et nüüd ainult selliste randmetega kindaid tahangi.

PS Läksingi hoogu ja kudusin kolmanda sarnase kinda ka - no et kui üks kaotsi läheb, on asendus varrukast võtta
lapi8.jpg

Tegelikult oli nii, et esimese kindaga ei jäänud ma päris rahule ja pealegi otsustasin mõned näpuotsad lahtiseks jätta - eks ikka selleks, et ta saaks paremini mulle helistada.
leili33 posted @ 21:37 - Link - kommentaarid (16)