leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
31 Oktoober 2007
Ood Ravelry'le
Quote:
sorry, mis see Ravelry on- vaatasin küll, aga aru ei saa ja sa nii piisavalt põnevalt sellest räägid, et tahaks teada saada

Nüüd ma juba oskan vastata, sest olen juba mõned päevad olnud Raveler
Hästi üldiselt öeldes on ravelry üks suurepäraselt liigendatud ja seotud keskkond kudumis-, heegeldus- ja lõngasõltlastele! Ei oska kahjuks täpselt tõlkida sellist mõistet nagu social network - see ei asenda blogi, ei ole lihtsalt foorum ... Seda on raske kirjeldada, seda peab ise nägema ja kogema!
Seal näiteks ei halvustata sugugi neid, kes teevad ühtemoodi asju, vastupidi: kui lisad oma "märkmikku" mingi projekti (nt oled kudunud pääsusaba rätiku), siis pakutakse sulle vaikimisi, kes võiksid olla su sõbrad: ikka need, kes on sama asja kudunud Siis hakkad sa uurima, mis su potentsiaalsed sõbrad üle maailma veel huvitavat on teinud, seejärel satud sa kellegi raamatukogusse ja mõnd huvitavat raamatut "avades" näed sa, mida kõike on selle raamatu järgi kootud. Siis võid sa kõige ahvatlemamad asjad enda "tulevaste tööde järjekorda" märkida ja iga kord kui sa oma märkmikus selle koha avad, on sul kõik silme ees, mitte ei pea taga otsima "oh, kuskohas see nüüd oligi".
Sa võid märkida oma lemmikuteks kõik need, mis sulle meeldivad ja mille kohta sa ütleksid "oo kui ilus!" - ka need lemmikud jäävad sulle märkmikku alles.
Sa võid enda märkmikusse kirja panna oma lõngavarud ja vardad, seejärel otsida, mida just sellest lõngast tehtud ja tehakse jne. Lisaks võid sirvida asju nii tegijate, disainerite, lõngade, varraste, õnnestumiste ja ebaõnnestumiste ja ma-ei teagi-mille kõige muu järgi, sest ravelry kogu aeg täiustub.
Ahjaa, kui uurida mõnda raamatut, siis lisaks sellele, et mudelit üksikasjaliselt kirjeldatakse (mis lõngast, kui palju kulub, mis vardad jms), on ka raamatu Amazon-reiting kohe samas saadaval, kõrval on näha "projektid", st võid vaadata kõikide saavutusi, järjestada parimad-enne-järjekorras või ka vastupidi, lugeda, mismoodi töö kulges.
Jutule lisaks veidi pilte ka (oma projektide pildid peavad olema eelnevalt flickris ja sealt saab neid mõnusalt hiirega ravelrysse lohistada).

rav_profiil

Selline näeb välja minu ravelry-profiil:vasakul on grupid, millistesse ma end regasin, keskel peaks olema enda tutvustus (mis mul veel tegemata). Paremal üleval on näha, kui palju on mul praegu seal projekte, raamatuid, sõpru, lemmikuid ja järjekorda võetud tuleviku-unistusi. Keskel on hetkepilt mu isetegija-blogist ja all paremal nurgas ülevaade minu "projektidest".


Ja milline võiks küll olla sealne populaarseim peakate?
Eks ikka sama mis isetegijatelgi, ikka calorimetry.estonianhandpuppet
Ja kui keegi ei tea, milline on Estonian Hand Puppet, siis sealt leiab neid mitmeid.

Ravelry ei ole mustrite jagamise koht, aga sellegipoolest üks üsna mõnus koht

Järgmisel päeval kirjutasin juurde:
loomulikult on iga projekti juures viited algallikale ja loomulikult on ülaltoodud piltidel olevad pildikesed-tekstikesed klikitavad ning viivad järjest edasi põnevatele retkedele
leili33 posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (11)
29 Oktoober 2007
Pikk seelik tütrele

Seelik valmis laupäeval, 15 minutit enne kohvrisse pakkimist ja lennujaama kihutamist, mistõttu pean vabandama, et pildid on kahjuks ülepeakaela tehtud.

seelik1

Burda, september 2006, mudel 112

Tegumoodi muutsin veidike: jätsin seljapoolel tegemata pika vastandvoldi, sest esiteks niimoodi sain kangast kokku hoida ja vastavalt tellija soovile 20cm võrra pikema seeliku, teiseks pääsesin mõningatest tülikatest töö-etappidest ja last, but not least: minu arvates istumisalune vastandvolt pigem segaks kui kaunistaks (nt kortsuks või jääks turritama vms jama)

Kanga ostsin kunagi soodsalt Baltika vabrikupoest, kusjuures müüja märkas lõikamise ajal tibatillukest defekti ja tänu sellele mõõtis välja veidi rohkem riiet kui küsinud olin. Nüüd tuli see "defekt" suuresti kasuks, sest kuigi kangas juba iseenesest oli üsna hea langevusega, lõikasin paanid diagonaalselt. Selline "lõikus" on küll hirmus kangasööja, aga oi milline nauding on kanda ja jälgida diagonaalselt lõigatud kanga langemist.

Seeliku tegin praktiliselt ilma proovideta, ainult korra õnnestus kontrollida, kas voodridetailid kokkuõmmelduna ikka selga mahuvad. Mis kõige hullem - ei mõõtnud isegi all-ääre kõrgust põrandast, kuigi paanide kokkuõmblemisel osutus üks veidral kombel ülejäänud kolmest palju pikemaks. Et proovideks aega ei antud, lõikasin ääre lihtsalt silma järgi ühtlaseks - pilte vaadates tundub, et läks vist õnneks, ei lainetagi väga hullusti. Seda võin küll puhta südametunnistusega öelda, et esilukk ja nööpauk on korralikud, vooder korrektselt kinnitatud ja õmblusevarud palistatud. Õnneks oli see mudel nn extramudelina, st väga põhjaliku õpetusega (tegemata jätsin küll lukualuse lapi, sest tõesti läks kiireks). Mudeli puuduseks on taskupõhjade väiksus, aga kui ma seda taipasin, oli juba hilja midagi muutma hakata.

Kõige uhkem olen tasku servakantide üle: need on nimelt nahast, tellija nahast

nahkrantTegumoe kohaselt oleks pidanud kandid õmblema ka vöömiidri üla-ja alaäärele. Minu õnneks seda ei soovitud, oli niigi paras vaev pressida nõela läbi paksude riide- ja nahakihtide, aga hakkama sain. Osa tegin käsitsi, sest masin ajas sõrad vastu. Peangi plaani uus masin hankida, üks modernne ja digitaalne oli juba väljagi valitud, aga poes soovitas meister hoopis üht mehaanilist masinat: et olla hea töökindel ja vaikne. Mul tekkis sellest tunne "nagu tagasi eilsesse päeva" ja jäigi tookord välimuse pärast ostmata. Nüüd mõtlen, et ma ju väärin uut masinat
leili33 posted @ 12:46 - Link - kommentaarid (11)
24 Oktoober 2007
Peaaegu nagu uus

Kui puuvillast kootud asjadel on tavaks laiaks venida, siis minu villane pitsiline kampsun võttis kätte ja venis pärast pesu pikkusesse. Et kereosa pikemaks venis, selle vastu polnud mul eriti midagi, kuid varrukad - need muutusid ikka vääääga pikaks. Peenemast lõngast, õhemat sorti kampsunid on olnud mu lemmikud läbi aegade, aga neil on üks paha viga: nende kudumine ei edene kahjuks sama kiiresti kui 4-5mm varrastega tegutsedes. Mistap ei raatsinud kogu kampsunit üles harutada ja tõmbasin vaid varrukaid nii detsimeetri jagu lühemaks.
Enne:

aprill 2006, tegemist on siis mu blogiajastu esimese kampsuniga (mis olla valminud oktoobris 2005 nagu esimestes postitustes kirjas)

Nüüd:
187a0a0563716878b1dd4e924cd84372.jpg

Pikapeale olid need rüü˛id a la Nicky Epstein jõudnud mind üsnagi ära tüüdata. Aga ega uue ja meeldiva äärise leidmine ei olnudki väga hõlbus ülesanne: heegeldatud pitsid jäid robustsed, laiupidi kududa ei tahtnud (meenutades olukorda kui rüü˛ide puhul üle 1000 silmuse varrastel - tänan, ei), mõned mustrid tundusid liiga sakilised või oli neil sada muud häda. Lõpuks, peale pikki otsinguid leidsin oma unistuste pitsi

b6e571e70407383004e26a000a991371.jpgWave Edging Walkeri raamatust "A Second Treasury of Knitting Patterns" , õpetuse leidsin siit. Harjutasin pikkupidi külgekudumist, st kampsuniservalt korjatud silmused ringvardal, sukavarrastega pitsi kudumisel tagasirea viimane silmus kampsuniserva silmusega kokku kootud. Mulle väga meeldis, ikkagi üks õmblus vähem

Kuna lõnga-vaesekest sai mitmete katsetuste ja ülesharutamiste käigus kõvasti räsitud, rakendasin selle väljanägemise taastamiseks mingist vene foorumist kõrva taha talletatud nippi: veidi vett potti keema, lõng läbi potikaane-sanga vedada, kaas tagurpidi poti peale ja lõnga rahulikult veeaurust läbi tõmmates teistpidi kerida. Igatahes selliste väikeste lõnganutsakute jaoks nagu mul seekord kasutada oli, mõjus küll: lõng muutus jälle kohevaks, peaaegu sirgeks, peaaegu nagu uueks - selline vana-aja nipp siis puhuks kui ei ole mahti lõngu vees leotada ja nende kuivamist oodata ega võimalust aurutriikrauaga üle käia

10e08f3756d6cce801b509c575085e49.jpgOma kunagises esimeses etteastes lubasin näidata kinnisele heegeldatud lille, nüüd on see aeg lõpuks kätte jõudnud. Lillevariante katsetasin tookord 6-7 erinevat, väljavalituks osutus mingist venekeelsest ajakirjast leitud mütsikaunistus, mis tundus just parajalt suur ja kohev ... kõhu peale sättimiseks


Tegelikult on see kampsuni ümbertegemine juba vana lugu, viimasel ajal mässan hoopis õmblustöödega, aga neid ei saa pooltki nii efektselt esitleda kui kudumeid.
Ja täna öösel ei saa ma vist ärevusest sõba silmale, sest võib-olla on hommikuks minugi jaoks Ravelry väravad valla, hetk tagasi oli minu ees järjekorras vaid 282 ootajat...
leili33 posted @ 19:26 - Link - kommentaarid (15)
07 Oktoober 2007
Mustad baretid sügistaeva all_

Kahjuks tuleb tunnistada, et kuigi suured mütsid moekad on, osutus see barett liig suureks.
Aga iseenesest hästi lihtne: jämedate 4-5 mm varrastega edasi-tagasi, kõige tavalisemas soonikkoes, kasvatused ja kahandused tehtud pahempidiste silmuste sees, lõpuks küljed kokku õmmeldud. Alumisse serva pidi lisanduma palmikuriba - tegelikult oligi just see tegema hakkamise peamine ahvatleja-, et aga esimene vasikas toobrisuurune tuli, ei hakanud tühjale palmikuid alla plettima.

affbf388c65a156822824a486d704651.jpgVarsti ehk varrastel veel üks barett,
millel äär on palmikupatsiga varustet.
Seniks pähe calorimetry seame,
2007 sügise-hitti kandma peame!

Täname tigressi ja Bubblyt!

Hiljem täiendatud:
Sellist baretti tahtsin saada. Emakeelne juhend on foorumi teemas Mütsid, peapaelad
leili33 posted @ 22:56 - Link - kommentaarid (10)
04 Oktoober 2007
Lõngajääkide vähendamine ehk laisakud

Näe püüan mina küll moeröögatustega eriti mitte kaasa joosta, aga need laisa-kuduja-kindad (mis näpuotsad julmalt külma kätte jätavad) - neid ei suutnud minagi eirata. Pealegi tundus see nagu ühe unistuste täitumisena, sest mäletan üsna hästi, millise kadedusega ma lapsepõlves juurikamüüjate poolikuid sõrmikuid vahtisin, samal ajal kui mina pidin labakuid kandma

Interweave Knits' sügisnumbrist leidsin ühed kirevad ja arvasin, et küllap ongi sellised moekad. Lisaks otsustasin seekord omaenda loomingulist lennukust rakendada (no vahel soovib ka varblane kotkana lennata). Haarasin aga oma lõngavarudest värvilõngu nagu hing igatses, "Kudumise Entsüklopeediast" valisin lehevanikute ja kellukate mustreid - ikka selliseid, milliste kudumisest kaua unistanud olin.
a881f0eab105ac207d40252afd7415d1.jpg
Ja kui oma loominguponnistuse esimest vilja esitlesin, sain ainult õlakehituse osaliseks: nii veider kirju-mirju. Siis tundus mullegi, et tõesti vist...liiga jõululikuks kiskus... ja nii ta üksikuks jäigiSeepeale otsisin tuge elukutselise kunstniku, koolitatud värvidesobitaja kampsunimustrist, kasutasin võimalikult "õigeid" värvitoone (ainult sinakaslilla-ploomi asemel on mul punakaslilla, sest esiteks ei ole mu varudes sinakaslillat ja teiseks ei oleks see kombinatsioon mulle meeldinud ka). Ja väljamaise ajakirja õpetuses olin pettunud, seal oli küll miski hädine pöidlakiil, aga pöialt ei olnud ollagi. Mina seekord päris laisk ei olnud, kiilule lisasin ikka pool pöialt ka otsa.
9082c0610027a1d1bdc20b8e63a28742.jpg


23ab710a32079caf4525371ab37e7360.jpg Kas neid vaja ka läheb, ei tea. Pilt on tehtud sel haruldaselt soojal septembrikuu viimasel päeval, mil modellil ei olnud vaja jaki hõlmugi koomale tõmmata.
Kui aga pakane paukuma hakkab, ei saa mina labakutega piirduda - nende sees peavad lisaks ka sõrmikud peituma ja muidugi mitte sellised ilma sõrmeotsteta laisakud-ujakindad. Oleks vist targem olnud hoopis põlvekaitsed kududa.

leili33 posted @ 17:11 - Link - kommentaarid (32)