Ruhnu sukadÜheks "koolilõputööks" oli meil etnograafilise suka uurimine ja koopia kudumine. Meie rühm uuris museaale Vabaõhumuuseumis ja mulle sattusid ühed suhteliselt värske väljanägemisega
vikeldatud sukad. Hiljem selgus, et need oli kudunud Rosaalie Karjam e Kihnu Roosi, muuseum oli need saanud aastal 1991. Nii et mitte just väga vanad museaalid, aga ikkagi möödunud sajandist ju.
Minu koopiasukk tuli selline:

Lõng "Leeni", vardad 1.75. Mustriskeem leidub raamatus "Eesti sokikirjad", aga seal ei ole sõnakestki kahanduste kohta. Meie õpetaja Anu terav silm tabas muuseumisukal nutika kahanduse, nimelt vikkelrombide välisnurkades. Minule jäi neist nurkadest väheks, seetõttu kahandasin veel ka tagant, sukajuti mõlemalt küljelt.
Seekord on sukki lausa kaks tükki

Kui eelmise postituse üksik sukk ootab siiani paarilist, siis need sukad jäävad samuti ootam - ootama, et äkki ühel ilusal päeval saavad mul olema rahvariided, siis on pidusukad varnast võtta. Sellised punased olevat Ruhnu pidusukad ja õpetaja teadis veel rääkida, et selliste sukkadega käidi rannas meremeeste-kalameeste kojutulekut ootamas.
Et sellised "ootamise sukad" siis.