leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
18 Mai 2007
Kunagi kudusin minagi

Aprilli lõpus oli mul veidike puhkust ja tõotasin "puhata" ka kudumisest, õigemini otsustasin, et tuleb kudumise himu maha suruda, et jõuaks ka midagi muud tehtud.
Pärispuhkus ammu läbi, kudumispuhkus kestab siiamaani. Tea, kas võtangi enam vardaid kätte Ometi on vaja blogi ju millegagi täitaometigi!

Et siis vanad topid:
medium_turtle1.jpg

Palmikutega top ajakirjast "Moda", kootud 2003
Lõng: puuvillane "Monika" (Slovakkia), vardad 3mm
Päris hästi ajahambale vastu pidanud.

medium_kudu_heegeltop.jpg

Kootud top heegeldatud õladetailidega, kootud juulis 2004, õpetus oli vist ka ajakirjast Moda. Lõngaks miski harutatud puuvillane+ pärlniit. Top on aja jooksul lühikeseks ja laiaks veninud

Väike näide kootud asjade taaskasutusest:
medium_lillekorv1.jpg

Lilled möödunud suvest. Lillekorvi põhja on laotatud lapike topiliseks muutunud ja laiaksveninud puuvillasegusest äraviskamisele kuuluvast kampsunist. Päris hästi sobis see oran˛ikas siniste lobeelitega, minu meelest ilusam kui korviga kaasas olnud kookospõhi; kahjuks kolmandale kasutusringile enam ei lähe, lagunes ära.
Idee on saadud BBC-aiasaatest, kus suu ammuli vaatasin, et keegi proua oli saatejuhile kingituseks heegeldanud spetsiaalse lillekorvipõhja: taimede istutamiseks olid jäetud suuremad vahed, ülejäänu oli tihedalt heegeldatud. Aednikuks muidugi muhe Alan Titchmarsh. Hiljuti jäi mingil soome kanalil silma tema aiandussari, soovitan soojalt.

Raputan tuhka pähe: kampsunijuhend ei ole valmis, aga kindlasti kunagi saab tehtud

leili33 posted @ 08:40 - Link - kommentaarid (9)