leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
29 Mai 2006
Kampsun või kott / My fake-a-gamo?

Leidsin kampsuni, mis kutsus mind kuduma. Minu õhin kadus aga niipea kui selgus, et ka küljed jäävad sakilised. Ei kujuta hästi ette, mismoodi küljeõmblused jäävad. Sarnase koega mudel oli ka ‘Novita’ suvenumbris. Ehk on keegi kudunud midagi sellelaadset ja jagab kogemusi, mismoodi õmblused jäävad.

Vaatan kahjutundega tehtud tööd ja kaalun: äkki saab sellest hoopis kott, minu ‘ferragamo-bag’.
leili33 posted @ 15:58 - Link - kommentaarid (7)
22 Mai 2006
Helesinine helmestega top tütrele Light-blue top with beads

See on mu esimene pärlitega kudum


Kas usute, et kaelusepits on kootud? Kas märkate kusagil helmeid?
Do you believe this lace lining the top is knitted? Can you find any beads?


Klikk... ja pärlid hüppavad välja!
Click, there they are!


Pitsi kohta niipalju, et sain minagi lõpuks aru, miks kudumisel ridadelugejat võib vaja minna - andis ikka mustrit jälgida ja tööd muudkui keset ridu edasi-tagasi pöörata! Õnneks tegin proovikudumise ilma helmesteta.
Pärle tahtsin tegelikult pärlmutrilisi, aga poes ei olnud. Võtsin siis lõngaga enam-vähem sama tooni, ega's sealgi valikut polnud - augud olid vägagi väikesed võrreldes lõnga jämedusega ja koduteel mõtlesin, et ega sellest miskit asja saa. Aga uskumatu, kui väikesest august annab lõngu läbi sikutada kui ikka väga tahad!
Tegin selle moodusega, kus pärlid lisatakse heegelnõelaga. Mul kulus õnneks vaid 90 helmest, aga seda meetodit ma küll ei kasutaks kui pärle on rohkem, siis ajaksin enne lõngale - vähemalt praegu arvan, et niimoodi läheks rutem.... järg 24.mai Tänud kommenteerijatele!
Lisan nüüd ka algallika pildi. See on mingist raamatust, mille eelmisel aastal netist leidsin. Minu variant on veidi mugandatud: osa pärle jätsin ära, muutsin kaeluse kuju, allääre sooniku ja sileda koe asemel üleni soonik (üks silm on kogu aeg parempidi, st ripskoes)
Vardad 2,5mm ; lõng Katia Cotton Comfort umbes 250gr ; 90 pärli.

Aga siin on inglise pitsid - palju vanaaegseid inglise äärepitse, kootud muidugi

Spasibo, 7ya!
leili33 posted @ 13:19 - Link - kommentaarid (18)
18 Mai 2006
Mu blogi juba 1-kuu vanune!

Jälgisin foorumit mitu kuud ega ei pannud tähelegi, et blogide maailmas keeb omaette, veel põnevam elu. Mul meeldib siin ja olen selle kuuga palju juurde õppinud
Sedapuhku laon välja esimese tõlketöö ehk eelmises postis olnud heegeldatud äärisega kampsuni juhise - see on word-s, loodan õige pea ka pdf-ni areneda.
Huvilistele on värav valla leili lättele paremal blogide menüüs, isetegija järel (link on märk sellest, kuidas algaja püüdis isetegija nupuga linki valesse kohta panna ja enam sellest lahti ei saagi) Loodan, et kellelegi läheb asja ette !
leili33 posted @ 08:49 - Link - kommentaarid (7)
13 Mai 2006
Tumepunane heegeldatud ääristega

Sain kudumise kõrval ka heegeldamises käe valgeks

juhend
Kootud ajakirja 'Suuri käsityö' 2/2006 õpetuse järgi
Vardad ja heegelnõel 3mm
Lõng 'Sprint' Strumpf und Sportvolle 300g

...järg 15.mail Ohoo, lahedad kommentaarid!
Quote:
ma algul mõtlesin, et pildid ongi ajakirjast võetud!
Siin pilt ajakirjast
leili33 posted @ 21:02 - Link - kommentaarid (14)
10 Mai 2006
RETRO bikiinid Susale
60s? 70s? 80s?
Does anyone know which source this retro-bikini is from?

Susa pani heegeldamise teemasse ühe lingi bikiinidele, mis mulle kaugest minevikust kuidagi ähmaselt tuttavad ette tulid.


Ja kas sa näed, leidsingi ühe räbaldunud paberi oma Siluetist-välja- lõigatud-kaunimad asjad-kaustast. Praegu sain kahjuks vaid must-valge koopia teha....järg 11.mail
Quote:
Uskumatu! Need on täpselt needsamad bikiinid ju kui ma sinna heegeldamise teemasse panin! Ja kust mina pildi sain - üks hiinlane oli üht Hiina foorumisse selle üles pannud... Vat seda ma nimetaks müstikaks
11 Mai 2006 - 00:17
Kommenteerib Susa


Ongi nii: kõik uus on hästi ära unustatud vana! Võib-olla on hiinlase hieroglüüfides kirjas, et leidis vanaema aaretelaekast tundmatus keeles väärt-ajakirja Aga tegelikult paistab pilt olevat 'Siluetti' kusagilt mujalt võetud, kahjuks algallikat pole mainitud. Peaks kuidagi üleilmsele küsitlusringile saatma, kust originaal pärit ?
Sellele mudelile juhendit ei olnud, lihtsalt selline tekst:
Majas, kus ennegi on käsitööd tehtud, korjub ikka mitmes värvis lõngakerakesi, mis enamasti kinnaste kudumisel käiku lähevad. Ent nende jaoks leidub muidki kasutamisvõimalusi nagu siit näete.
Motiive võib kombineerida väga mitmeti, ühendatakse nad kas juba heegeldusega või õmmeldes. Sääreotsad ja ülaäär koosnevad tihedatest kinnissilmadest. Pihikuke on heegeldtaud ilma rinnakumeruseta - vastava kahanduse annab tihe alläär. Loomulikult ei sobi selline pihik suuremale rinnaümbermõõdule
.

leili33 posted @ 16:52 - Link - kommentaarid (4)
05 Mai 2006
RETRO: Orhideed ja litrid 80-ndatest
Retro : Orchids and glitter from 80's

Uutest tegemistest ei ole veel pildid valmis ja nii saab üles riputatud üks ammuste aegade d˛emper, mis on kootud 80-ndate lõpus. Lõng oli juba enne seda d˛emprit korra kasutuses ühe kena pitsjakina. Selline väärt vene peenvillane lõng, et peale jaki ülesharutamist sain piduliku d˛empri. Kummalisel kombel kiidab seda ja vahel kannab seljaski mu tudengist tütar.

This jumper was knitted in the 80's. Nowadays it's occasionally worn by my daughter


leili33 posted @ 20:42 - Link - kommentaarid (1)