leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
27 Juuni 2013
Jaanipäeva paiku vehkida märtsikuus valminud labakutega? Mnjah - mitte just parim ajastatus...

Niisiis järjekordne koolitöö, aluseks Vabaõhumuuseumi Kirbla kindad EVM E210:65 Kohapeal jätsid originaalid üsna robustse mulje nagu mingid igapäevased meeste töökindad. Õpetaja Kristi mainis veel, et sellise mustri puhul on suurimaks ohuks pikad ühevärvilised alad, mis kipuvad kiskuma-lainetama. Eks ma siis pingutasin, õigemini: hajutasin lõngakeeramisi võimalikult ebaühtlaselt, erinevatesse kohtadesse, et pind jääks ühtlane. Mis isegi õnnestus, õpetaja jäi rahule.
kirblakindad14.jpg

Kindad on kahevärvilised. Rohked eri tooni lõngakerad on pildile sätitud näitamaks, millise põhjalikkusega pidime isegi selliste lihtsate kinnaste puhul värve valima (minul läks sedapuhku vägagi lihsalt, võrreldes näiteks meie Mustjala kinnaste-sokkide kudujate, Gundega ja Anneliga). Vasakul on must-ja-valge, millistega ma omaenda tarkusest oleksin kuduma hakanud, aga see ei läinud mitte: musta asemel pidi olema tumesinine ja valge oli liiga valge. Keskel siis järgmine variant: minu poolt teega toonitud valge, mis tunnistati liiga bee˛ikaks ja sinine jällegi liig siniseks. Õige kollaka naturaalvalge sain lõpuks meie grupijuhilt Tiinalt (tänud!) ja 'õige' mustjassinise saavutasin musta ja sinisega tumehalli lõnga üle värvides.

Ja nüüd hopsti märtsikuust juunikuisesse Vabaõhumuuseumi.
jaanikulised8.jpg

Fotosilma ette ei jäänud seekord küll mitte minu käsitöö, aga nii stiilseid jaanikulisi olnuks ju patt teiega mitte jagada.
leili33 posted @ 19:21 - Link - kommentaarid (9)