leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
26 Juuni 2006
Heegeldasin 'heirlooma'

See sõna heirloom on oma kummalise kirjapildi, kõla ja tähendusega mind kaua võlunud. Siinse heegeldatud kotikese juures tundus sobivat kasutada - mitte et oleks tegemist põlvest põlve pärandatud esemega, aga mingi vana aja romantiline märk selles ju peitub. Ega see mingi praktiline ese ei ole, selline iluasjake, aga küll mingi kasutuse ikka leiab.
Heegeldada oli lihtne - ainult kaks motiivi, esimene ja tagumine


ų=22cm heegelnõel 2,5

originaal on siin
eestikeelne juhend valmimas ...


Hiigelmummud

Läksin kaasa heegel-mummukeede hullusega, uskudes kusagilt loetut, et mida suuremad, seda parem ja mida rohkem, seda uhkem. Kõige pikemad ei ole isetehtud, aga nende kohta võib küll öelda heirloom - ehk vanatädi pärandus. Aga neid kõige suuremaid vist kandma ei hakatagi, poosetame niisama pildil.
Mina mälestustes on puupärlid juba kolmandat korda moes ja küll ma kahetsesin, et eelmised olid ära visatud - oleks nii hea võtta olnud, selmet penoplastist või pabermassist kuulikesi üle heegeldada.

Ahjaa, valge kampsik on ka kunagi minu kootud - hea, klassikaline ajast-aega muster ja tegumood
leili33 posted @ 10:46 - Link - kommentaarid (10)
19 Juuni 2006
Ahjusoe diplom

Käisin täna ühel lõpuaktusel ja kandsin seal...


kliki!


... esimest endatehtud heegeldatud mummudega keed. Sobis ju hästi,sest kees on kasutusel sama lõng, millest d˛emper kootud. Lisaks ka midagi vana, sedapuhku siis osa disainielemente on arvelaua nupukesed. Mõned meist vast mäletavad veel, mis asi on arvelaud


20.juunil lisandunud
See isetegijate pere on ikka tore pere - ei kirtsutanud keegi nina kasutatud kettakeste osas, hoopis vastupidi
leili33 posted @ 20:28 - Link - kommentaarid (12)
17 Juuni 2006
Retro: viinamarjad 80-ndatest

Mõned asjad jäävad aastakümneteks armsaks nagu see viinamarjadega lastekampsun. Õpetus oli mu meelest tolleaegses Käsitööalbumis.
Ka tütre sõbrannale meeldis kampsun nii väga , et temalegi samasuguse, ainult et helesinise kudusin. Sain veel kohvritäie moosi selle eest
kliki

Vabandust, et selja pilt nii kehvade värvidega, aga ei raatsi kuidagi ära jätta.

Täiendatud kl 23
Ega need lauale laotatud asjad ikka õiget pilti anna. Huvitav, kas vanadelt diapositiividelt annab kuidagi pilte netti tõmmata, siis oleks hoopis teine tera.
Äkki õnnestub endastki noorepõlve pilti näidata
leili33 posted @ 18:20 - Link - kommentaarid (4)
12 Juuni 2006
Auguliste varrukatega

Täna ilmutusse viidud filmi saab kahjuks alles järgmisel esmaspäeval kätte, aga selle aja peale võib ju blogimise oskus rooste minna, tuleb siis uuemate asjade asemel millegi varasemaga kätt harjutada (ikka seda seda 'pilt vasakule, tekst paremal', iga kord üks pusimine...)

kliki
Selle mudeli leidsin 3 aastat tagasi raamatukogus kudumisajakirju sirvides. Allääres on hästi näha nn ristipidine ülesloomine, mille õpetus leidub pea kõikides Sabrinade, Verenade numbrites. Pöidla lõng on võetud topelt ja sobib siledale parempidisele koele efektse algusäärena. Mõnikord kipub see äär veidi rulluma ja minu meelest ei ole eriti hea soovitus võtta suuremad vardad. Mul on üks teine nipp, seda kasutasin varrukate ääres. Kahju, et pilt kesine ja värv kehvavõitu, tegelikult on lõng valkjaskollane, puuvilla-segune läikeniidiga 'Edita'
Made in 2003, needle size 3

järg 13.juuni
Vaatasin oma paberkaustikusse ja leidsin märkmed, et 1.septembril 2004 olen kaeluse ümber teinud. Mis eelmisel viga oli, enam ei mäleta. Küll oli kirjas, et tahtsin teha ümaramat kaelaauku, aga välja kukkus selline, millega ka päris rahule jäin.

Ristipidisest ülesloomisest veel: see on üks väegade hea äär sokkidele, elastne ja samas tugev, eriti kui pöidlalõng lausa 3-kordne võtta - selle nipi andis väga hinnatud ja austatud käsitöö-õpetaja Maimu Põldoja.
(iseendale meelespidamiseks: 'pilt vasakule, tekst paremale' jamasin kaua sellepärast, et mingi liigne br oli kopeerimisega align ette tekkinud )

leili33 posted @ 16:07 - Link - kommentaarid (6)
02 Juuni 2006
Retro: viisnurkadega dzhemper 70-ndatest / authentic 70s

Isetegijatel on projekt "Vanade riiete totaalne muutumine". Sealsete tingimuste alla kahjuks ei lähe, aga ... on ju seegi omamoodi 'vanast uus ehk vana asja uus elu', kui kunagi nooruses tehtud ja kantud ese käib ka järgmisele põlvkonnale


Made in 70s Mudel on arvatavasti mingist soome ajakirjast, punane lõng vene päritolu pärlniit, valge mingi sünteetilka
täiendatud kl 20.30 Sibulaplix kirjutab
Quote:
kahju et ma oma ema noorusaegsed riided juba 8-9 aastat tagasi ribadeks kandsin ...
Ribadest saab igasugu tarvilikke asju heegeldada ja totaalse muutmise projektis osaleda! Mõtisklesin veidi, mismoodi seda kampsikut võiks muuta, et saaks ka osaleda. Paneks viisnurkade asemele heegeldatud roosid? Harutaks lühemaks, et saaks nabapluusi? Ma ei raatsi, mu meelest on isegi varrukad sellised, et võib vabalt tänapäeval kanda (on ju varrukate tegumood see, mis riiete vanust kõige rohkem reedab...) Pealegi on nii mõneski värskemas ajakirjas näha triipu, eriti just punast-valget triipu. Jään kahjuks mängust välja, sest kuigi riietus on vana, kohe päris vana, aga muutusi ei ole. Ega tule
leili33 posted @ 12:15 - Link - kommentaarid (5)