leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
22 Detsember 2011
Lihtsad sõrmikud

Kui mullu sel ajal uurisin Selbuvotter'ite saladusi, siis tänavu ahvatlesid mind sõrmikud Hingekirjade raamatust. Tsiteerides sealset autorit Kristi Jõestet: "Saaremaa kinnastele omastest väikestest ristimustritest ja erilaadsest randmest on sündinud viikinglikult lihtsad, samas nüüdisaegsed kindapaarid. Korduv motiiv on vana kaitsemaagiline rist, millest on tuletatud erinevaid mustrivariante. Kindaid ühendavaks jooneks on ka sinise ja halli erinevad toonid ning randmetehnika, mida omal ajal kasutati Mustjala sõrmkinnastel".

sormik3.jpg


Minu kinnastel on olude sunnil hallide asemel pruunid toonid. Randmemustrit kohandasin väiksemale silmuste arvule, kuna lõngad pisut jämedamad.  Silmuste arv randmel 64s, mustrit alustades 66s (raamatu õpetuse 88s asemel). Vardad võtsin üsna peenikesed: 1,5mm.

Randmeosa tumesinised pikitriibud ja valged diagonaalid on peale silmatud:

sormiku_para.jpg


Muidu oli tore tegemine, välja arvatud sõrmede osa. Kui kunagi arvasin, et sõrmede kudumine on üks igavene tülikas tegemine, siis nüüd tean: ühevärviliste sõrmede kudumine on lausa lust ja lillepidu võrreldes mustriliste sõrmede kudumisega.

Sellegipoolest, kui  lõpupoole tekkis mulje, et kindad jäävad kuidagi lahjavõitu, lisasin sõrmeotstesse randmeosa tillukesed peegeldused. Nüüd on ehk näpud külma eest rohkemgi kaitstud, sest sõrmeotstesse tekkis rikkalikult lõngaotsi, mis peitmist vajasid.


Kindad tulid kahjuks veidike laiavõitu, aga ma loodan, et näevad välja nagu ühed 'viikinglikult lihtsad, samas nüüdisaegsed' sõrmikud peavad välja nägema.
leili33 posted @ 18:46 - Link - kommentaarid (14)