leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
31 Detsember 2007
Nii tore on aastale tagasi vaadat ja uusi plaane teha

Käsitöö-aastana ei olnud 2007 mulle just kõige viljakam, aga ühtteist rõõmustavat leidus.
Kõige esimesena, ju siis ka kõige tähtsamana, meenub peene prantsuse topi kooskudumine: kuidas ma alguses pelgasin, et mine tea, kas üldse keegi tuleb kaasa ja kas ma isegi selle kudumisega hakkama saan - nii peenest niidist ja nii peenikeste varrastega üsnagi keeruline tegemine. Nüüd on küll hirmus tore lugeda, et nii mõnigi peale minu tõstab just selle tegemise oma aastategemiste seas esile

Nii et minu esimene aastalubadus: kindlasti tuleb uuel aastal vähemalt üks kooskudumise projekt. Kes foorumis käivad, teavad, et meil on sellest aastast kooskudumiste alafoorum.
Kuid ka neil, kes ei ole foorumiga liitunud, on võimalik ühitegemistest osa saada:
Isetegija 2008a kalender (koos õpetustega) ei ole mõeldud ainult foorumiliikmetele, vaid kõigile, kes käsitööst huvitatud!

Ja siis tahan ma veel kirja panna, et sain minagi sel aastal foorumist uue pisiku - spordipisiku Seni lugesin vaikse imetlusega Mannu ja hetty kangelaslikest kepikõnniretkedest ja chenet purjetamisharrastusest, väikse kõhedusega tintsiku vesiaeroobikas käimisest (brr! märg ja külm vist!), tumevalge trennitegemiste sagedusest, verpini ratkaretkede ja Kuutydruku jooksumaratonide pikkusest teada saades jäi suisa suu ammuli. Minul oli siia kõrvale panna vaid seitsmeaaastapikkune kangekaelne yle2-kanalilt Jumppa lindistamine - ma olen muidugi sellele saatele tänulik, sest see sai sajandivahetusel tõukeks videomaki ostmisele. Ainult et neid kordi, mil ma selle aja sees kaasa võimlesin, saab küll vabalt ühe käe sõrmedel üles lugeda.
Nii ma siis võtsin sügisel südame rindu ja sisenesin ühte spordisaali. Mu kõhedustunne peaks mõistetav olema: kui ikka viimati sai võimlas 30 aastat tagasi käidud...selle ajaga võib üpris palju muutunud olla. Ei, ega ma just seda kartnud, et üle kitse hüppama sunnitakse, aga ikkagi.

Nüüd olen ma juba neli kuud "sportlane" olnud ja superhüpermega rahul: enda üle uhke ja muidu ka tore tunne kui treener meie stangeäärseid sirutusi ja jalavibutusi vaadates kiidab "niikui baleriinid-luiged reas" (kuigi sellises khm.... auväärses eas luiged).
Et siis minu väike tulevase aasta plaan: lisaks võimlemisele ka mõnda teise trenni minna. No täitsa meeldib see tunne, et selg hakkab sirgu minema ja jaksu tuleb juurde! Boonusena muidugi ka mõningate mõõtude vähenemine.

Mis blogisse puutub, siis tuleva aasta algupoolel saab arvatavasti olema rohkem juttu -vähem pilte, sest mul ei ole fotokat. Või näitan vanu ja teiste tehtud pilte nagu sellegi postituse lõpetuseks:

Emme süles nääriööl, 50-ndatel - kahju muidugi, et ei ole värvipilt, sest mul olid ikka päris ehtsad Muhu rahvariided. Mäletan siiani puna-roosat tikandit pluusil, imeilusat kollasetriibulist seelikut ja et mul oli ka kaunis sinist tooni atlasest põlleke.

Kaunist aastavahetust ja tulevaks aastaks palju rõõmsaid hetki nii oma pere kui isetegijate pere seltsis!
leili33 posted @ 10:32 - Link - kommentaarid (25)
28 Detsember 2007
Roosa ja mummuline, sekka veidi palmikuid kah

best
Lõng: Bergere de France' Sport, ligi 500g
Vardad: 4 ja 5mm
Mudel: ikka sama, mis eelmisel korralgi , ainult et vastavalt tütre soovile seekord lillakasroosa, kõrge soonikkaelus, veidi kitsam ja veidi pikem. Kaelusesse enne sooniku algust õmmeldud palmik on 4silmaline, ületõsted igas 4.reas, servades paar pahempidist silmust.
Kehaosa ülaltpoolt alla kootud sooniku viimase, lõpetamise rea kudusin number peenemate varrastega. Varrukatel jätsin ära üleskeeratava ääre ja lõpetasin hästi lõdvalt, pahempidised silmad kudusin lõpureal enne mahatõstmist kokku.

Tegelikult on päris mõnus sama asja mitu korda teha, selline kindla peale minek -
juba tead, mida teha teistmoodi ja paremini, ei ole enam niipalju harutamist kui esimestel katsetel võib juhtuda.
Selle lõngaga ei ole ma varem kudunud ja mulle päris hästi meeldis. Huvitaval kombel pidin seekord võtma lõngaetiketil soovitatust jämedamad vardad (tavaliselt on vastupidi), muidu jäi kude liiga jäik ja palmikud ei olnud sugugi kaunilt kohevad.
Kuidas see küllaltki rohke sünteetikaga lõng kandmisel vastu peab, ei oska veel öelda.

Nüüd on siis nii minu tütrel kui õetütrel ühtemoodi pulloverid.
leili33 posted @ 12:41 - Link - kommentaarid (19)
23 Detsember 2007
Ei tea, kas peaks veel midagi lisama

punajoul1

Jaah... kaunistusi vist on ikka vähevõitu. Vahepealsel väiksel hingetõmbepausil võib ju paar rida kududa ja siis jälle uue hooga kambrit kaunistama.

Ehee, õnneks see ei ole minu kodu
Osalesin fotomodellina ühes kunstitudengite ruumilavastuse töös, mille teemaks olid Jõulud, üheks osaks Värv ja nagu pildilt näha valis üliõpilane Piret-K. punase värvi.
Ülesanne on lahendatud läbi ülekülluse ja jõuluhulluse prisma. Töö sai hindeks B (kuna polnud piisavalt külluslik ). Teiste tudengite töid on võimalik vaadata ajakirja Ruum detsembrinumbris.

Ilusaid rahulikke ja ehk isegi valgeid jõule!
(Tallinnas langevat hetkel taevast väikseid valgeid ebemeid)
leili33 posted @ 19:30 - Link - kommentaarid (16)