leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
21 August 2013
Paistu sõrmikud e suvepraktika teine kindapaar

Peale Muhu sõrmikute servamustritevaeva tundusid need kindad alul kohe üsna lihtsad kududa.
paistu_sormik13.jpg

Nagu eelmised, Muhu sõrmikud, on needki kootud Kristi Jõestelt saadud lõngadega ja tema kavandi-juhendi järgi. Lõngad maavillased 8/2, loodus etnograafiline, vardad randmeosas 1mm, mujal 1,25mm. Silmuseid käelabal 96. Lihtne muster, lihtne kudumine, on ju? Ainult et...
paistu_sormik5rta.jpg

... mina küll ei osanud aimata, mis sõrmede juures on ees ootamas. Kindakunstnik nimelt oli kavandanud sõrmemustrisse tumepunasele ja valgele lisaks erinevate türkiissinistega ridu, mistap sõrmedel oli mängus neli lõnga- üsnagi aeglaselt edenes see tegemine.
Nii et kui kellelegi tundub sõrmede kudumine tüütu pusimisena, soovitan soojalt : treenida 3-4 lõngaga mustrilist, siis tulevikus hea hõisata 'ah kui tore on sõrmekudumine, ainult ühe lõngaga ju!'
Muidugi kui näpud on väga külmakartlikud, tuleb kahe lõnga kasutamine kasuks, aga 3-4 lõnga on liig mis liig (isiklikult mina arvan nii)
paistu_sormik12.jpg

leili33 posted @ 20:32 - Link - kommentaarid (16)
09 August 2013
Sitsist sarafan

Aasta oli siis 2010 kui Osinka-foorumist Burda järgi õmmeldud kleite uurides jäi meelde üks puuvillane avar sarafan, mida kiideti kui mõnusat riide-eset -eks seda eriti just tol ajal Venemaal laiutanud kuumalaine tõttu.

Möödus aastake ja asusin minagi selle lõike kallale. Äsjasest öösärgi õmblemisest oli sitskangast järgi jäänud, millest õmblesin proovimise mõttes pihikuosa. Pihik osutus parajaks, isegi dekoltee ei olnud Burdale iseloomulikult ülisügav ja ka seljaosa just parasjagu lahtine. Et riiet ikka veel jagus, otsustasin proovida ka, mismoodi pihik külgekroogitud sitsiribaga välja nägema hakkab. No ja siis oli juba kahju asja vaid tööprooviks jätta, nii saigi veel kaks kangatükki külge kroogitud.
sarafan_2011.jpg
2011

Nn satsiosad ei tulnud kahjuks Burdas antud mõõtudes ja proportsioonides, sest kangaid ei jagunud. Kleit pandi rõõmuga selga ja koguni kiideti: tõesti olla suvekuumuses lahe!. Aga mind hakkas öösärgi-kangas-kleidi-sees ikka enam ja enam häirima.

Aasta 2012 jäi kleidil kuidagi vahele.

Nüüdses augustikuumuses meenus kleidi olemasolu ja selgus, et vahepeal on pihik kõvasti kahanenud Mina hõõrusin käsi: on saabunud võimalus öösärgiriidest lahti saada! Esimene plaan oli kleidist satsiseelik teha, aga asja üleöö seedides otsustasin hoopis uue pihiku külge õmmelda.
sarafan_350400.jpg
2013

Tükike öösärgiriiet jäi ikkagi sisse, aga mind see isegi ei häiri (veel).
leili33 posted @ 22:42 - Link - kommentaarid (6)