leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
25 Aprill 2008
Suvekampsunite hooaeg algas

8d497f3ab92dcefcc2eeac9c3ab82da5.jpg

Meenutusi ja muljeid kampsuni valmimise käigust:

lõnga jämeduse ja libeduse tõttu andis proovilapp aimu, et teha tuleb S-suuruse juhendi alusel (mis ei ole sugugi mitte minu suurusnumber). Juhendit lugedes ei läinud kuidagi klappima mustrikorra algus ja lõpp, aga kuna tegemist küllaltki lihtsa geomeetrilise vikkelmustriga, sain selle oma arvutustega paika. Ainult esitüki käeaugu juures oleksin tahtnud rohkem kahandada, mida aga mustri tõttu teha ei saanud.

Olin Ravelryst kõrva taha pannud, et paljud kudusid originaalist erinevalt alustuseks sooniku - vältimaks parempidise koeserva ülesrullumist - otsustasin siiski, et "ma ju oskan ristipidist loomist, ei ole vaja mul mingit tavalist soonikut".
See oli vale otsus, ikkagi harutasin lõpuks ääre üles ja kudusin teistpidi alla sooniku.
Lohutan end boonustega:
1) lühikesevõitu kampsike sai seetõttu vähemalt sutike pigem
2) loogilisem ja harmoonilisem jäi, sest mujal ju ka soonikuid (kuidas ma küll kohe seda ei märganud taibata)
3) sooniku lõpetamiseks kasutasin Techknittingu - parim blogi igasuguste kudumisnippide kohta, mida minu silmad näinud on !!! - nn võlts-torujat mahakudumist fake tubular bind off. Serv ei jää küll väga elastne, aga kuna tegemist oli suure kaela-auguga, mida ei ole vaja ümber pea sikutada, siis kõlbas väga hästi ja edenes kiiremini kui nõelaga lõpetamine (ei ole ma kahjuks nii virk ja usin nagu Muhv, kes soonikut nõelaga lõpetab nii nagu peab). Ka alumise sooniku lõpetasin samamoodi - üsna hea ja tugev serv jäi.

Samas varrukate ülesloomiseks kasutasin ikka "ehtsat" tubular cast-on'i- ühes raamatus oli tõlgitud "torujas-loomisvõte" - , aga et neidki võimalusi on mitmeid ja foorumis kudumi alustamise teema veel pooleli, jäägu täpsem kirjeldus edaspidiseks.

8db94bd329eced7bc3f307331927891d.jpg8ef6f16cd6628b1cbadd98216dab9c69.jpg
See, et vöökoht asub veidi kõrgemal, on hea ja ei ole ka.
Hea on seepärast, et kõhukamatel inimestel on see kõige saledam koht, khm!
Hea ka, et liiga kõrgel ei ole - muidu oleks liiga lapsik-josefiinelik.
Halb, sest seljal kuidagi ebamäärasel kõrgusel ja tegelikult ei ole kõrgendatud vöökoht minu figuurile eriti soodus. Aga vahel tuleb ju moele lõivu maksta
Üldiselt olen rahul. Ahjaa, lõng võinuks peenem olla, tundub, et selle kampsiga võib vahel palav hakata ja kaelusekaart oleks võinud veidi kõrgemalt alustada, siis ehk saanuks seda ka ilma toppideta kanda.

5ac8bfe808fdfc8f39da3f3ee021729f.jpg
Mudel: Printed Silk cardigan - seal hea ülevaade, mismoodi näeb sama kampsun välja erinevate figuuride seljas
Lõng: Palermo (puuvilla ja polüamiidi segu, nö "vaese-mehe-siid"), 600g
Vardad: 3,5 ja 3mm
leili33 posted @ 10:26 - Link - kommentaarid (24)