Andrese käsitöö
Amet, sunnik, sunnib mind vahel ka midagi oma kätega tegema
20 Juuli 2009
Tere jälle!

Kooliaasta ammu möödas, pole uuski enam kaugel, seega viimane aeg näidata minu õpilaste tehtud töid, mis möödunud õppeaasta jooksul valmisid.

Nagu ka juba varem olen siin blogis maininud on meie koolis seni jagunud täiskoormust kahele tööõpetuse õpetajale, ning meie poistel on haruldane võimalus õppida kahe erineva mehe käe all. Me ei dubleeri teineteist vaid pigem täiendame. Lühidalt kokkuvõttes võiks meie õpetamist iseloomustada nõnda, et kolleeg Aivari töös on tehnoloogia pluss loovus, minul aga loovus pluss tehnoloogia. Rõhuasetused on lihtsalt erinevad, suund on aga ühine. Nõudmised korra, kvaliteedi ja muus osas on samuti ühtne .

Möödunud õppeaastal alustasime 4 klassi poistega miniplastikat, millest mul kahjuks pilte näidata ei ole, seejärel tegime savist ornamendimudeleid, mida poisid kipsvormi valasid ning hiljem vormist saadud tõmmised oma keraamika töödele kaunistuseks peale kleepisid või kasutasid ripatsina.

(Klõpsates pildile jõuab kodulehele, kus näeb ka teisi pilte )Viiendikega võtsime aga ette traaditöö ning seejarel nahatööd. Traaditöö pildid on kahjuks ühes teises arvutis, millele ma praegu ligi ei pääse.
Seitsmendike ülesandeks oli välja mõelda ning valmistada spordiauhind või mõni muu meene oma lemmikharrastusest, kasutades vähemalt kahte tehnoloogiat: ühte varem õpitud ning ühte, mida töökäigus saaks juurde õppida.
Kaheksandikega kulus meil veerandi jagu arvutiklassis disaini ja joonestusprogrammi Solid Edge õppimiseks ning automudelite modelleerimiseks, mida nad hiljem Aivari käe all ka teostasid. Teisel veerandil tegelesime klaasitööga.


Andres posted @ 08:47 - Link - kommentaarid (7)
Külastusi: 039273