Andrese käsitöö
Amet, sunnik, sunnib mind vahel ka midagi oma kätega tegema
14 Veebruar 2008
HEAD SÕBRAPÄEVA KÕIGILE!

Sõbrapäeva puhul ikka kombeks kingitusi teha. Nii ei jäänud ka mina kingita, kuid sain ma selle mitte abikaasalt nagu oleks eeldanud, vaid hoopis võõra naise käest sedapuhku

Üllatusena see mulle kahjuks ei tulnud, sest olin "Meestevahetuse" projektist teadlik, ning koguni julgustasin oma naist sellest osa võtma, kes alguses ikka kõhkles, et mida võiks ta tundmatule mehele meisterdada.

Aga suured tänud isetegijale nimega meeleid!!!

Kõlavöö värvivalik sobib väga hästi kokku minu tumepruuni värvi muinaskuuega, nii et nagu kaasa timps mind juba tsiteeris, sobib vöö nagu rusikas silmaaukuMüts on lahe ja sobib hästi (näen selles veidi teletupsu moodi välja ja pisipoeg vahva päkapiku moodi)

Pildialbumis pilt mütsist ja vööst
Sokolaad oli maitsev ja küünlad samuti asja ette.

Igati kordaläinud projekt.

Andres posted @ 10:15 - Link - kommentaarid (4)
12 Veebruar 2008
Sai seda blogi siin suure õhinaga alustatud, nüüd aga tekkis suurem vahe sisse, sest argipäevased tööd ja tegemised ei andnud nikerdamiseks eriti mahti. Kuid ühtteist sai ikka teha proovitud. Võtakski need vähesed nikerdamised siis kokku :

Eelmise aasta lõpu tegemistesse mahtus paar koolitust....

1. Sai käidud Vastselinna Gümnaasiumi kolleegi Geenart Nageli juures klaasitööd tegemas. Väga palju uut küll teada ei saanud, sest klaasitöö kogemus oli mul olemas, kuid tore oli Geenartiga, kellest töö-, käsitöö- ja kunstiõpetuse ringkondades nii palju kuuldud, lõpuks tuttavaks saada. Tore oli ka teiste kolleegidega koos olla ja teha.

Mõned, mitte just kõige säravamad kokkusulatamise tehnikas valminud tööd:
Jõulukuusk:


Ruuduke:


2. Tore ja kasulik oli ka savitreimise kursus. Töökojas keder ammu olemas, kuid puudusid elementaarsed oskused selle kasutamiseks veelgi vähem õpetamiseks. Nüüd aga mingigi kogemus olemas:

Naised tööhoos
Need kaks esimest on minu treitud anumad
Mina treimas
Veel üks mina treimas
Suurushullustus


Lõpuks sai ka ammune idee, rõngaspunutis ja vaskplekist kokku kombineeritud käevõru, valmis nikerdatud. Päris uhke tuli, mehine selline

Käevõru:Paar uut saavutust on ka tööõpetuse poole pealt. Nimelt, ammune plaan metallivalu proovida on nüüd edukate katsetustega pärjatud ning mitmeid tinast, alumiiniumist ja pronksist eset on nüüd minu näidistekogus oma koha leidnud ja uus tööliik poistele omandamiseks juures.

Teine meie jaoks uus tehnoloogia, mida katsetasin ja mille tarvis vajalikud materjalid hankisin on klaasplastik. Tehnoloogia, mida kasutatakse kanalisatsiooni septikutest kuni kallite ja uhkete kiirkaatrite ning jahtideni välja. Vanemale generatsioonile kindlasti tuntud ka Ida-Saksamaal toodetud klaasplastikust kere ja kahetaktilise mootoriga liikur (keel ei paindu seda autoks nimetada) nimega Drabant. Meie aga saame seda tehnoloogiat paadi-, lennuki-, automudeli või mõne muu omaloomingulise eseme valmistamiseks
Andres posted @ 18:46 - Link - kommentaarid (9)
Külastusi: 039273