Krisse käsitöönurgake


Krisse käsitöönurgake
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Minust

Vanus: kolmekümnendates
Asukoht: Viimsi
Sodiaagimärk: skorpion

Tera siit, teine sealt...

Mis mulle...

... meeldib
Lihtsalt olla, lastega jalutada, unistada, laulda, tantsida, küpsetada.
Värvidest armastan sooje toone, meeldivad kollane ja punane ning kärtsud kontrastid.

... ei meeldi
ülekohus ja õelus, hilinemine ja kiirustamine.

Arhiiv

Viimased postitused
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
August 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Juuni 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
August 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


Lingid

Meie pere olemistest ja tegemistest......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
19 Veebruar 2012
Rahvusliku mustriga vest

Mulle meeldib aegajalt tuhnida vanades ajakirjades. Kuna meil kodus on mitmed panipaiku, kuhu juba vanaema-vanaisa aegadest on "mustadeks päevadeks" asju ära pandud, siis eelmise sajandi ajakirjad on veel kõige väiksem asi, mida sealt leida võib. Võibolla ei ole seal küll mitte midagi rariteetset, aga emotsionaalset ja nostalgilist küll. See aga selleks... Igatahes vanu "Nõukogude Naisi" lapates leidsin Muhu rahvariiete mustrid ja lõiked nii tüdrukule kui poisile. Kuna poisile vest oli nagunii plaanis, siis võtsin just vesti mustri kohe kudumisse.
Tuleb küll tunnistada, et nagu näha, kasutasin ainult mustrit ja värvid vahetasin teiste vastu.Mustrit lähemalt ka natuke. Kusjuures kaheksakand on üks mu lemmikmotiive.

Tehnilised andmed:
Muster: Nõukogude Naise mustrileht mai 1985
Lõng: Rowan Felted Tweed, mida kulus 83 grammi ja 291 meetrit - helehallli natuke rohkem kui üks tokk ja tumehalli veidi vähem kui tokk.
Varras: 3,5


30 Jaanuar 2012


Jaanuari valge nagu lumi

Minu jaanuari valgemast valgem töö sai valmis heegeldatud üheskoos mõtete ja unistusega soojast suvest.... Valmis tütrele seelik.Heegeldasin IT õpitoas leiduva Epu õpetuse järgi.
Ühe mustri jätsin küll vahelt ära, sest lõng oli jämedam ja nii hirmus pikka seelikut ka ei tahtnud.Alla õmblesin voodri ja juurde pusasin veel väikese lilleprossi. (Esimest korda elus, aga tuli päris nunnu välja.) Praegu on seelik ülevalt kummiga, vaatan-mõtlen veel - äkki peaks mingi seotav nöör või pael ka veel olema, sest Kotiväki on ikkagi suht jäme ja teeb seeliku ka päris raskeks.

Lõng: Novita Kotiväki, kulu 260 g
Heelelnõel nr 2
26 Jaanuar 2012
Mütsidest

Talve alguses kudusin oma keskmisele lapsele uue mütsi.Muster on tuletatud A.Praakli Setu kindamustrite hulgast, mille ka oma ühe jõulukuulile kudusin, lõngaks villased jäägid ja kuna etiketti polnud alles, siis täpsemalt ei teagi. Aga müts meeldis nii tegijale kui kandjale.Nüüd uue aasta alguses saime rõõmustava teate, et meie 4-aastasele on olemas koht lasteaias. Lasteaias õues olemiseks tundus valmiskootud müts veidi õhuke ja ilmselt jätaks õues ringirabeleval lapsel kõrvad paljaks. Nii kudusingi pojale veel nn lasteaiamütsi.


Kudusin selle tuukrimütsi õpetuse järgi, suurendades pisut silmuste arvu. Lõng kokkukootult Novita Wool ja 7-veljestä Polkka. Kuna jälle lõngajääke vähendada püüdsin, siis lõppes üks lõngadest otsa enne kui müts valmis sai. Sellest siis ühevärviline triip mütsi allservas.
Mingeid tuunimisi - kõrvad, tutid vms - ei teinud, sest ega siis "ninjamütsil" ei saa kõrvu olla.
Nii et - poiss oma "ninjamütsi" üle rõõmus ja emme loomulikult ka.

Hoolimata oma poolikute tööde suurest arvust ei saanud oma sõrmi ja vardaid Sallimüsteeriumist eemal hoida.
Esimese vihje piilukas:


02 Jaanuar 2012
Uue aasta alguses on väga õige aeg jälle blogile hing sisse puhuda, pisut tehtut ülestähendada ja uusi plaane teha.
Viimasest sissekandest on möödas üle pooleteise aasta. Vahepeale on jäänud aeg, kus ma tõepoolest näputööga vähe tegelesin. Samamoodi aga ka aeg, kui käsitööpisiku uuesti üles leidsin. Käsitööpisiku uus tulemine toimus tunduvalt varem kui blogimistuju saabumine.
Eelmise aasta töödest siis natuke. Usun, et täna on veel viimane aeg oma jõulukuule esitleda. Kudusin neid seitse, aga oma jõulukuusele jõudis vaid kolm.
Esimesed ja minu arvates kõige kenamad:Need võttis tüdruk omale ja müüs kooli jõululaadal ära.

Teised:Need jõudsid ka meie oma jõulupuule.

Ja viimane, mis läks tütre saksofoniõpetaja jõulupakikesse:Inspiratsioon Aino Praakli Setu kindakirjadest ja viimane pall minu omalooming ilmselt Ravelrys kunagi nähtud mustri idee põhjal. Järgmisel aastal koon kindlasti veel - väga mõnus nikerdamine ja meeldis mulle tunduvalt rohkem kui näiteks inglite heegeldamine.

Veel üks töö, mida eelmise aasta töödest esile tõsta tahan on Fyllerydi õlarätik. Pilt päris sügisene veel...Kasutasin Drops Alpacat ja kudusin nr 3 varrastel.
Muster Ravelrys
Sellega olen jälle jala kergelt blogi ukse vahele saanud, ehk nüüdsest saan jälle rea peale.

Ilusat käsitöörohket aastat ja palju vaba aega oma lennukate ideede teostamiseks soovin kõigile käsitööarmastajatele ja -tegijatele, endale ka.

01 August 2010
Rohkem kui pool aastat pärast viimast kirjutist taas pisike ülevaade vahepeal tehtust...
Kõigepealt aastaaegade-projekti tööd, mis mul blogis esitlemata on:TALV
Heartland Lace Shawl

Pilt on suvine, aga õlarätt valmis ikka reeglitepäraselt talve viimasel päeval. Selle pildi tegin päev enne, kui räti oma vanaemale kinkisin.
Üks talvel tehtud pilt siis ka:

Lõng: Baronesse Mohair, kulus pisut vähem kui kaks tokki...umbes 90 grammi. Varras 3,5.
Muster näiteks siin.
Ei armasta tegelikult eriti mohääri - teda on kehv kududa ja minu arvates pole väga mõnus kanda ka, aga näe, seekord läks nii.

KEVAD
Heegeldatud top/tuunika tütrele

Lõng: vana nõuka-aegne iirisniit, heegelnõel nr. 2, idee ja teostus omast peast.

Oleks pisut pikem ja alt laiem võinud olla...muidu olen rahul ja tütar õnneks ka.


Ja kolmandaks näitan heegeldust, mida alustasin projekti Must ja valge raames, aga õigeks ajaks valmis ei jõudnud.
Heegeldatud ruutudega top (või siis jälle et tuunika - ma kohe armastan neid pisut pikemaid riidehilpe, mida vajadusel oma voltide peitmiseks teistele riietele peale tõmmata)

Ülemine osa on heegeldatud, alumine kootud ja kõige all siis jälle heegeldatud lillleserv. Lõng: Novita Kotiväki, valget üks tokk (200 g) ja musta üks ja pool tokki (300 g)
Heegelnõel nr. 3 ja varras nr.3.
Muster ajakirjast "Sandra" 2008/aprill.
17 Jaanuar 2010
Kootud tuunika

Tegemist on minu nn pühade- või jõulupuhkuse projektiga, kui nautisin vabu päevi (ja seda, et enam mitte üksi jaanuarikuu ei alga mul eksamitega ) ja muudkui kudusin, kudusin ja kudusin.Idee, muster ja õpetus on pärit ajakirja Suuri Käsityölehti 2008 veebruarinumbrist. Erinevused õpetusest vaid selles, et kudusin ringselt, jätsin ära alumise ääre sooniku ja kudusin selle asemel ripskoes serva ning lisasin külgedele väiksed kahandused taljesse.Lõng: tumepunane Filati Oslo (50% meriinovilla, 50 % akrüüli), lõnga kulus 9 tokki, st 450 gr
ja u pool tokki valget Novita Wind`i. Kudusin nr 4 ringvarrastega.
Iseenesest mõnus ja lihtne töö oli. Kuna tahtsin endale sellist pisut pikemat kudumit saada, siis see liigne lihtsus jõudis ikka päris ära tüüdata ja peale viiendat päeva kehaosa kudumist ootasin ma juba pikisilmi, millal ükskord ometi see mustriosa pihta hakkab. Jõudsin ära oodata ja kokkuvõttes jäin tulemusega päris rahule.
31 Detsember 2009
Alustama pean täna sellest, et muretsesin sel sügisel ka endale Haapsalu salli raamatu. Silitasin seda pikka aega ja loomulikult sattusin vaimustusse nii raamatust kui ka nendest imepärastest sallidest, mida üsna pea Isetegija foorumis lausa lenneldes esitlema hakati.
Ise veel kuduma ei hakanud. Ei hakanud, sest leidsin, et kohe ühe ropsuga kõrgemat klassi kudumi kallale asuda ei ole võimalik, kui pole enne ühtegi lihtsamat pitssalli valmis teinud. Kudunud olen ma neid küll, aga VALMIS kudunud seni mitte ühtegi. Lausa häbiasi. Õnneks õnnestus sellest häbist veel vana aasta sees lahti saada ja võin rõõmuga esitleda oma esimest pääsusaba:Lõng: Lynate Wool Smyrna Platinum, varras nr 3.
Nuppude kudumise sain korralikult käe sisse alles eelviimasel nuppude real. Nii et tuleb vist teine rätt kohe järgi teha, et oskust kinnistada.
Loodan, et aastal 2010 õnnestub mul jõuda ka Haapsalu sallini. Esialgu aga teen veel soojendust mõne teise pitssalli või -rätiga.Veel sain ma omale sel sügisel vanatädi austava tiitli. Ja minu vanuse juures selline tiitel saada ei olegi väga lihtne
Igatahes ei saanud ka mina selle suure rõõmu taustal üle ega ümber Buffini papudest. Geniaalselt lihtsad ja niiii nunnud. Minu omad (või õigemini nüüd siis pisikese Hanali omad) tulid välja sellised:Soovin kõigile toredat aastavahetust ja imelist uut aastat!

29 Detsember 2009
Mänguasja-eri

Aastalõpu-tunnetest kantuna leidsin, et tagumine aeg on teha asjad korda ka oma virtuaalses käsitööpäevikus. No et selle aasta sees tehtud tööd saaksid ikka selle aasta sees ka kirja pandud ja pildile jäädvustatud.
Täna pisike ülevaade mänguasjadest, mis leidsid tee jõuluvana kingikotti.
Mulle endale hirmsasti meeldivad isetehtud mänguasjad. Ja kuigi ma aeg-ajalt kardan, et meie Barbie ja Pikne MCQueen`i ajastu (linna)lapsed neist enam suurt ei pea ega hooli, siis õnneks ikkagi hoolivad Eks see ole vast see tuntud tõsiasi, et armastusega tehtud asjadel on hing sees.

Üks pisike triibuline Vants. Õpetus internetist.


Muumitroll. Õpetus Isetegija õpitoas


Jänkutüdruk. (Minu isiklik lemmik ) Õpetus Käsitöö 2009 kevadnumbris.


30 Juuni 2009
Üle mitme-setme kuu kirjutan pisut oma käsitöistest ja mitte niiväga käsitöistest tegemistest. Kogu kevadine aeg möödus ülikoolilõpetamise tähe all. Sain hakkama! Olen ise ka päris uhke enda üle, sest töö ja pere kõrvalt lõpetasin Tartu Ülikooli cum laude ja olen nüüd haridusteaduste magister
Selge see, et käsitööks oli aega vähem, aga kaalulangetusprojektist suutsin ikka kümne küünega kinni hoida ja seni pole veel välja langenud
Märtsikuus kudusin pojale kampsuni. Muster Novita 2009. aasta alguse lastenumbrist, lõng Novita Bambino, kulu 127 grammi

Aprillis ja mais tegelesin käsitööga tõepoolest vaid minimaalselt ja valmistöödki pole märkimisväärsed. Kroonika huvides märgin siiski ära aprillikuise liniku

ja maikuise kübara tütrele


Täna sai valmis suveseelik PRK õpetuse järgi Isetegija selleaastases kalendrist. Kudusin Susa lõngapoest saadud Alize Bamboo Batik Design lõngast. Kuigi ma olen tavaliselt seda meelt, et mustriga kudumid tuleb teha ühevärvilisest lõngast, siis selle seeliku puhul mulle täitsa meeldib see vikerkaarelõng. Rääkimata sellest, et lõng on mõnus ja pehme ja tütrele väga meeldivad nii värvid kui ka seelik ise. Lõngakulu 263 grammi.

28 Veebruar 2009


Kui jaanuarikuine kaalulangetus oli valge, siis veebruarkuu langemine on punast värvi. Kas see on nüüd värvispektri inerts või kokkusattumus, mine võta kinni.
Heegeldasin ka mina leili33 järgi lillelise tuunika.
Välja tuli selline:


Üks lapse tehtud kipakas pilt seljas ka:


Heegeldatud puuvillasest lõngast Adriafil Cheope heegelnõelaga nr. 3. Lõng oli mõnus ja kihvti läikega, aga pisut jäme selle töö jaoks. "Tänu" sellele pidin lillelisi ääri ikka kohe väga mitu korda harutama, et enam-vähem kenasti hoidma jääksid. Lõnga kulus kaheksa ja pool tokki ning valmis eseme kaal on 425 grammi.
Aitäh Leili33-le idee jagamise ja õpetussõnade eest, mis suureks abiks olid.


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Lemmikud

Raamatud
Klassikat (Wilde, Tšehhov, Bulgakov), luulet (Kareva, Luik), fantaasiakirjandust (Pratchett, muinasjutud), lastekirjandust

Filmid
"Hommikusöök Tiffany juures"
"Surnud poeetide ühing"

Muusika
Dagö, Jää-äär, Tõnis Mägi, Vägilased,
pärimusmuusika


Projektid

Valmis projektid
Külastajaid

043293 külalist