Tegemised Nugise muti moo
Tegemised Nugise muti moo
Mu lemmikloom on nugis. Ja mul on neid kodus neli!
05 Detsember 2009
Esmalt nüüd vabandan, et käsitöö blogisse kokkamise juttu panen. Aga muid blogisi mul pole ja infot on vaja jagada.
Käkitegu
Retseptid ja õpetuse saad
SIIT
Kuni meie Gaspariga tainast segasime ja asju tükeldasime, arvas pisi Rasmus, et kartulipudru on ideaalne näomask.

Gaspar siin muna riivimas. Jah, õe kombel oleme meie purustamise asemel riivima hakanud.

Alustasime laua täis ladumisega kõigega, millega plaanisime käkke teha

Seejärel proovisin jahuste kätega käkke teha. Ei õnnestund ja jäi käte külge. Märgade kätega tegemine oli tunduvalt kergem. Silusin portsu käe peale laiali, lisasin täidise ja keerasin kokku ning kahe käe vahel mätsisin palliks.
Esimesed said tehtud suitsuviineri (VOT) ja riivmunaga.

Sellised pätsid siis tulid ja panin muffini vormi

Ja nii ta välja tuli. Katse eksitus meetodil sain teada, et tuleb küpsetada muffini vormides 10 minutit 250c juures ja siis 200c juures 25 minutit. Suitsuvorsti-muna pirukas oli ka laste lemmik

Siis tulid soolapähkli-juustu käkid. Minule nad söömiseks üldiselt jäidki

Kuna rohkem mul muffini vorme polnud tuli pätse teha, mis kerkimisel siiski käkkideks, ehk koorikleiva moodi asjadeks vajusid. Ehk oleks pidanud rohkem jahu panema neisse, ei tea. Järgmine kord katsetan.

Järgmisena minu jaoks ekstreemsus- vürtsikalad ja keedumuna. Kuigi vürstikalad õnnestus puhastada ilma vläkatamata, siis süüa ma neid ei suutnud. Juba ahjust välja võttes, tahtis pann ise plehku panna. Kallis kaasa ütles, et need käkid, milles kala vähem, on paremad.

Siis kapis kuivama läinud sinihallitusjuust. Selle omad maitsesid suuremale poisile, mu kallile kaasale ja mulle kõige rohkem.

Ja lõpuks segasin kaapekakuga ära sinihallitusjuustu ja tükeldatud suitsuviinerid. Selle maiku veel ei tea, keegi pole huvi tundnud ja lahti lõikamata veel. Pisiga mässates kadus korra ajataju ja sai tsipa pruun pealt.

Selleks korraks kõik. Järgmine kord võtan vähem ette ja teen leivakõrvale 1 portsu käkke. Kokku võttis tegemine (kui juuretis juba käärind oli) 7 tundi. Võite nüüd arvata, millise raseda pardi laibana ma end tunnen Teile aga toredat jõuluaega ja vahvat näputamist!


Sipsik6 posted @ 19:04 - Link - kommentaarid (1)
127897 visitors