Tegemised Nugise muti moo
Tegemised Nugise muti moo
Mu lemmikloom on nugis. Ja mul on neid kodus neli!
31 Jaanuar 2008
Mesilase Berhardi seiklused
Glen Nugis

Elas kord üks mesilane, kelle nimi oli Berhard. See mesilane oli väga laisk. Alati, kui valvur ära läks, viskas mesilane ennast pikali. Valvur tuli tagasi ja karjus: „Bernhard, mis sa laiskled?!” „Ma…Ma…Ma…” Otsis Bernhard kõheldes vastust. „Tööle!!!” karjus valvur. Kõik teised töötasid, peale mesilasema.
Mesilasema on mesilaspesas kõige tähtsam. Mesilasema muneb. Ja teised hoolitsesid munade eest.
Ükspäev kui kõik õietolmu korjasid, jäi Bernhard maha, sest magas. Kui Bernhard üles ärkas vaatas ta, et kedagi pole seal peale tema. Siis ta otsustas minna ümbrust uurima. Ümbruses oli paar tigu, lepatriinud ja mingid putukad. Ta hakkas enda kodu otsima. Ta leidis ainult vanad ja igavad puud. Ta küsis mitmelt putukalt, et kas keegi on näinud üht suurt mesilaspere. Kõigi vastused olid täpselt samad, jaa mitmeid parvesid oleme näinud. Ütlesid teised.
Paari päeva möödudes lendas Berhard mööda metsa ringi ja nägi, et maas on üks näljas mesilane. Ta viis õietolmu, mis tal kahe ämbriga kaasas oli. Ta andis kõik sellelel mesilasele.
Mesilane tänas Berhardit. „tänan, minu nimi on Arnold.” „Minu nimi on Berhard.”vastas Berhard Arnoldile. Arnold ütles et ta kaotas oma pesakonna ära.” Mina kaotasin ka pesa ära.” Vastas Berhard põnevalt. Nad aina lendasid ja lendasid kuni nägid uht lille. Nad maandusid selle lille peale ja võtsid õietolmu. Nad sõid õietolmu ära ja läksid magama, sest öö oli juba käes. Järgmisel hommikul ärgates nägid nad, et nad on lillede keskel. Nad olid õnnelikud, aga mitte nii õnnelikud, kui pesades. Neil olid laulud suul, aga nad hakkasid hädakisa tegema.
Mesilased olid õnnetud, sest keegi mesilastest ei kuulnud hädakisa. Valvur läks välja lendama. Valvuri nimi oli Adolf. Ta oli sõjaväes karm käsi. Ükspäev tulid kiilid mett varastama. Adolf ja teised kaitsjad ajasid kiilid kisaga minema.
Berhard ja Arnold lendasid lilleaasale tagasi ja nägid et lilli pole. Üks inimlaps oli need ära korjanud. See laps oli Margaret. Berhard ja Arnold läksid tüdruku juurde ja vaatasid kurvalt lilli. Kui tüdruk mesilasi nägi, visaks ta lilled maha. Bernard nägi, et üks kaubikuga tädi müüb selle lilleaasa lilli. Bernhard minestas ja kukkus maha jäetud pessa. Arnolid läks ka sinna pesasse magama.
Ükspäev kui Arnold ja Berhard lendasid, nägid nad, et keegi väike loom on seal all, aga kui nad kohale jõudsid, nägid nad, et see pole väike, vadi suur, ta oli koer. Ta nimi oli dogen. Tal oli okas käpas. Berhard võttis selle okka ära ja viskas selle kaugele. Koer ütles neile „Aitäh” ja jooksis õnnelikult minema
Nad mõtlesid, et küll on tore, et koer jälle rahulik on. Siis na lendasid edasi süüa otsima. Varsti nad leidsid üksiku lille. Kõigepealt sai õietolmu süüa Berhard ja siis Arnold. Arnold läks lendama.
Berhard mõtles mitme tunni pärast, et „kus see Arnold küll on? Äkki juhtus temaga midagi Ma lähen uurin välja kus Arnold on.” Nõnda mõeldes lendas Berhard oma väikest sõpra otsima. Ta lendas ja lendas, mõeldes „kus Arnold praegu on ja mis ta teeb.” Arnold oli ühes mahajäetud mesilase pesas. Berhad jõudis pessa ja nägi, et Arnold on seal. Ta ei olnud Arnoldiga rahul. Ta ütles talle, et „ära kunagi niiviisi tee!”
Peale seda tuli mesilaspessa üks mesilasperekond, vaatas, et ühed on juba ees ja hakkasid ära minema, aga Berhard ütles, et „tulge aga siia elama.” „Kuidas te siia satuseti” Berhard jutustas neile loo.
Nii lõppeski seiklus Berhardi seiklus.

Sipsik6 posted @ 15:01 - Link - kommentaarid (3)
30 Jaanuar 2008
Lollikindel sall Gasparile.

No kas pole tuttav lugu- pane lapsele hommikul ilusti salli kaela. Saadad kooli-lasteaeda. Tagasi tulevad jah, sall küll kaelas, aga mis kasu sest on.
Seetõttu tegin sellise salli. Sall nagu sall ikka, kuid- alumise ääre õmblesin jope ääre külge pingutades kinni. Nüüd on ees ka väike klap, mis kamandasin ilusti ümber panema. Eks näis, kui väiksema poisi peal toimib, siis teen suurele ka.

Sipsik6 posted @ 18:00 - Link - kommentaarid
27 Jaanuar 2008
Täna toon esile Gleni ise tehtud asja- unejutu. Jutt on trükitud täpselt nii, nagu tema kirjutas. Kirjaved minu tehtud ei ole (ma loodan)

Ninakaelhobune ehk ninasarvik kaelkirjak ja hobune koos

Elas kord ninakaelhobune kelle nimi oli Peeter. Tal oli ninasarviku pea, pikka kaarega pikk kael nagu kaelkirjakul ja ülejäänud oli hobuse saba, jalad ja keha. Ükspäev leidsid Peeter surnud lohe ja sõi selle ära. Siis kasvasid talle tiivad. Ta otsustas lennata kosmosesse. Planeedile Saturn.
Planeedil Saturn olid tulnukad olid UFO-d ja ninakaelhobused. Peeter vaatas, et kõik olid nagu tema. Aga siis tulid UFO-d enda tulnukalaevadega. Nad said UFO-dega sõpradeks ja hakkasid nendega tantsima ühes majas. Aga keegi ei teadnud, et na saavad tuld pursata. Peeter avastas ja sellega tuli tuli ülesse. Peeteri tulest sulas maja ära, aga õnneks pääsesid UFO-d ja teised loomad elusalt.
Peeter lendas rootsi ja nägi üht endasugust, ta läks ütles talle: „tere”.”Tere,” vastas teine temasugune. „Mis su nimi on?” küsis Peeter. „Minu nimi on Pille”. Sellest algas Pille ja Peeteri. Vestlusest tulid välja üks paar. Pille lendas koju asju pakkima, ta kolis Peetri juurde elama.
Nii kolis Pille Peetri juurde ja Peetri seiklus lõppes.

Sipsik6 posted @ 17:41 - Link - kommentaarid (3)
22 Jaanuar 2008
Need kakstegid eile pahandust. Tibu oli jätnud kõrvaklapid maha ja kuts pistis pealt pehmendused nahka. Noh, mitte päris nahka, kuid kätte ta need sai ja katkised ka olid. Tegin siis uued peale. Välja tulid sellised.

Natuke lähemalt, Ja teisel poolt kinnitus ka
Sipsik6 posted @ 07:08 - Link - kommentaarid (6)
20 Jaanuar 2008
Nii, leidsin üles emme arvutisse plehku pannud pildi.
Tegu siis jõulukingiga, mis meil töökohas pidi olema 25.- No poest ei leidnud. Tegin ise.
Sipsik6 posted @ 19:01 - Link - kommentaarid
19 Jaanuar 2008
Tänased tegemised on Gaspari tehtud. Lugu sai alguse sellest, et Jõuluvana tõi lastele raamatu365 Unejuttu. Mina kaasaga kordamööda loeme sealt. Alati tekkis küsimus, kes mis juttu luges viimati. Siis leiutasgi Gaspar, et vaja "Jäljehoidjaid" teha.
Ideede eest tänan Riinukat

Sipsik6 posted @ 11:08 - Link - kommentaarid (3)
18 Jaanuar 2008
Nii, TKV Südamlik Salakink sõbrale projekti raames isetehtud asi on valmis. Kahjuks veel pilti kõigest ilusti panna ei saa, seetõttu tuleb selline pilt praegu. Eks siis ootan, kuni saajal asi käes ja panen siis päris pildi üles:
Sipsik6 posted @ 10:04 - Link - kommentaarid (2)
17 Jaanuar 2008
Nabani nalja ehk üks seik jõuludest.

Oli kord Naabri Mati. Naabri Mati pidas kanu vabalt õues. (Selline maakoha külake 3 korterelamuga)

Ühel hommikul kurnas Mati veini. Sodi viskas põõsa alla. Vein pudelisse. Tegi oma töö ää ja läks tuppa.
Üks hetk avastas naabrimees, et kanad kõik pikali maas- surnud, mürgitatud arvas ta. Loopis siis kanad toa juurde nurka, et võtab vähemalt suled ära. Õnneks oli tal soov saada kuivi sulgi ja kitkus ära suled. Kanad aga viskas kuuri taha, et õhtul matab maha.
Õhtul läheb välja ja näeb - tema paljad kanad jalutavad õue peal ringi. Ja neid paljaid kanu nägi Mamma oma silmaga.

Me mamma juures naersime nii, et meestel viingi suust välja purskas. Ja seda juba niisama ei raisata
Sipsik6 posted @ 18:33 - Link - kommentaarid (6)
16 Jaanuar 2008
Nii, panen siis üles lubatud Mütsi, koos salli ja patsikummiga.


Sipsik6 posted @ 19:16 - Link - kommentaarid
14 Jaanuar 2008
Uueks aastaks tegin valmis Glenile ka salli- üle kooli sall tuleb välja! Salli ühe rõnga jaoks võetud 21 silmust ja kootud 4 rida parempidist kudet. 5-nda reaga kudusin maha. Siis keerab see ise krussi. Nii kudusin valmis terve portsu rõngaid. Siis lõin jälle varrastele 21 silma, tõmbasin teise varda välja ja panin otsast sisse kaks rõngast. Nüüd kudusin jälle 4 rida ja oligi 3 rõngast omavahel ühendatud. Nii panin juurde kõik ülejäänud rõngad. Muide, kuna need nii väiksed asjad olid, kudusin ma neid (nagu ka kõiki teisi sokke-kindaid) kolmel vardal ja neljas jooksis ringi. Ja Rõngaid kokku kududa on lihtsam nii, kui mõõdad enne välja selle lõnga, mis kulus ühe kudumiseks. Minul läks 13 varda pikkust. Ma arvan, et vardad on 20cm. Lõikasin lõnga katki ja siis kudusin. Nii sai otsa läbi tõmmata.

Gasparile kudusin mustatriibulised Pardijala papud
. Põhi on topelt koes ehk polaarkoes.
Endal sai valmis kiilu-triibu müts, millele meisterdan salli ära, siis panen pildi ka üles. Nii, aga nüüd jalad sinepi vanni tagasi ja kudumine kätte


Pildil kaks silmatera- Glen 10a. uue salliga ja Gaspar 5a.

Sipsik6 posted @ 09:34 - Link - kommentaarid (5)
06 Jaanuar 2008
Sain täna valmis Värvispektri Jaanuari kuu projekti. Väikesele Mia-Marikesele tegin sünnipäevaks nuku teki ja kaks patja.
Sipsik6 posted @ 17:48 - Link - kommentaarid (1)
130353 visitors