Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
06 Aprill 2011
Pükste-eri.

Kõige pisemale õmblesin kolm paari dressipükse. Lõike sain Muksu ajakirjast, suurus 86, aga varu on nii suur lõikel, mulle tundub, et püksi sisse mahub kaks last vähemalt. Poiss ca 77 cm. Aga eks siis jäävad sügiseks.Siin kasutasin dressipluusi varrukaid, pisut kapuutsi ja ühe t-särgi viimast juppi. Esiosa sinised tükid lõikasin nii, et varruka ääred jäid alaäärteks ja kaelakaart ka pisut olin sunnitud lõikama aga see koht jäi pükstel nii hästi, jääb mulje nagu tegu oleks taskuga. (Siinkohal tervitused õele - küll ta juba teab, miks. )

Nendel pükstel kasutasin kahe dressipluusi varrukaid ja pisut seljaosa.Alumiste äärte pööramisega muret polnud.

Vanemale pojale õmblesin kilepüksid, ka jääkidest ja juppidest.Ja et issi ka midagi saaks, õmblesin vanemale pojale ja issile ühtekad lühikesed püksid. Issi pükstele jäi pisut kangast puudu, panin kollase ruudulise tüki lisaks.Ja endiselt olen hädas püksi sääre sirgeks saamisel/lõikamisel. Pikkade pükste lõiked on antud kahes osas aga millegi pärast nii, et esiosa ja tagaosa alumised osad on erineva pikkusega. Ja vahest ka lausa ühe osa küljed on erineva pikkusega. Ei suuda mina selliset lõikest lühikesi pükse teha. Ja ülaäär on ka selline, et kus selja osad kokku jooksevad, tekib mingi imelik nurk ja siis on nii raske ülaäärt ära keerata. Olen proovinud lõimesuuna joone järgi pöörata aga siis tekivadki üles äärde sellised nurgad, just sinna, kus selja osad kokku saavad.

Mida tegi pisipoja, kui emme hommikul õmbles?
Võttis küüslaugu algosadeks ja oma pool tundi rahulikku õmblemist oli sellega minule tagatud.Sutsuke postitas @ 13:16 - Link - kommentaarid (6)