Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
31 Oktoober 2012
Beebitekk 110*110
Vahel vatiin 120g/m. Tagumine pool samasugune lilleline kui raam.
Kuna mu arvutil on mingi silmikaitsev ekraan, siis on see hallikas ja mul on raske aru saada, kui õiged värvid olen kinni püüdnud......
Voodikate 100*200
Vahel vatiin 120g/m.


Need tekid teppisin kolme veoga tööstuliku masinaga. Lihtsalt võrratult mõnus. Masin on nii võimas, et ei ole mingit teki tirimist ega lükkamist, masin on suuteline tekki ise edasi vedama ilma raskusteta. Natuke ainult peab toetama ja tekki otse hoidma, et õmbleks mööda soovitud joont. Piste pikkus sellel masinal on kuni 8. Mina teppisin 5-ga. Kui ka mõni volt ähvardas kuskilt tulla, siis sellise pika piste all jaotub see volt kenasti ära.
Väga kiiresti õmmelda ei saa, tegelt pole vajadustki, sest kuna tal astub nii nõel kui tald, mis on kaheosaline, siis hakkab see pisut silmadele. Aga rahulikult õmmeldes pole hullu midagi ja jõuab ilusti jälgida.
Sutsuke postitas @ 06:50 - Link - kommentaarid (14)
27 Oktoober 2012
TKV VärvipakkTundus huvitav TKV. Mitu aega mõtlesin, et kas osalen või mitte. Samas tundus, et oleks aeg ka see ära proovida. Mõtlesin läbi erinevad "mustad" stsenaariumid, samas olin endas üsna kindel, kuna tootevalik on lai ja midagi oleks ikka välja mõelnud. Aga..... vot selle peale ei tulnud, et mis siis kui tuleb VALGE värv!!!! See oli ehmatus! Kõik mu kindlus lendas vastu taevast. Paar tundi hiljem suutisn juba rahulikumana mõelda ja hakkasid ka ideed ja mõtted tulema. Mina tegin paki Konnalonni'le.
Otsisin välja erinevad valged ja hakkasin tegutsema. Selle tööga õnnistasin sisse ka oma uue tööstusliku õmblusmasina.

Pooliku töö kott.
Muidugi oli raskendavaks faktoriks ka see, et Konnalonni mingi aeg tagasi ostis minu käest vardapesa ja -koti aga riskisin ja õmblesin talle pisut suurema ja mugavama pooliku töö koti. Materjal: valge teksa. Samas saab selle kotis ka niisama lõngu vm hoida. Peale tegin hullutehnikas (crazy patchwork) roosiõie.


Märkmiku kaaned.
Peale õmblesin detaili kalasaba (braid) tehnikas. Sees ruuduline kaustik, kuhu ehk saab rätimustreid üles märkida.


Järjehoidja ja võtmehoidja.
Hiljem pilte vaadates, avastasin et võtmehoidjale jäi rõngas külge panemata. Järjehoidja on hullutehnikas.


Kaart.
Paigutasin järelejäänud pisikesed tükid paberile ja õmblesin igatepidi läbi. Ainuke asi, mis pakis polnud valge, oli kaardi tekst, selle kirjutasin kuldse pastakaga.

Sutsuke postitas @ 08:32 - Link - kommentaarid (7)
25 Oktoober 2012
Põlled.
10 tk. Voodriga. Lõige pärit Nõukogude Naise lõikelehelt, ülemist osa natuke sättisin ümber. Satsi seekord voltisin. Modelliks minu armas abikaasa.


Juhendi tarvis oli vaja õmmelda ühed märkmiku kaaned.
27. oktoober on võimalik ka Raplas Nobiina toas õppida õmblema kangast raamatukaasi.


Ja..... näitan ära ka oma uued abilised.
LapiButiik sai EAS-ist starditoetust ja tänu sellele oli mul võimalus soetada kaks tööstuslikku õmblusmasinat. Loomulikult pean tänama oma abikaasat, kes äriplaani valmis aitas kirjutada.
Uute masinate otsingud algasid juba üle aasta tagasi. Alguses käisin ja proovisin uhkeid lapimasinaid aga ei olnud päris see õige tunne. Siis hakkasin mõtlema tööstuslikule ja peale esimest proovimist oli asi otsustatud. Nagu Ossu ka kommentaarides kirjutab, et tõesti tööstulikule masinale ei saa miski vastu. Vähemalt minu puhul, kui ma õmblen praktiliselt 4 päeva nädalas 7 tundi päevas.

Siin nad on:
Universaalne õmblusmasin- õhematele ja keskmistele kangastele. Selle masinaga olen juba päris sõbraks saanud. Esimene töö oli Värvipaki õmblemine.


Nahamasin, kolme veoga (ala-, üla ja nõelavedu)- paksematele kangastele ehk minu puhul siis selle masinaga õmblen vatiiniga tooteid. Selle masinaga veel pole jõudnud päris tööd teha aga see "viga" saab varsti parandatud.

Sutsuke postitas @ 11:54 - Link - kommentaarid (18)
16 Oktoober 2012
Beebitekid.
Mõõdud 100*100.
Mõlemi teki ruudu osa on täpselt ühesugune, et siin on nüüd hea vaadata, kuidas raami värv muudab teki ilmet.Pajalapid sõbrannele.
Mõõdud: 24*24.
Tehnika: iiri ahel27.10.2012 toimub Nobiina toas kangast kaante õmblemise töötuba.

20.11.2012 on võimalik teha tutvust lapitehnikaga ja õmmelda pajalapid. Toimumiskoht Nobiina tuba.
Sutsuke postitas @ 13:02 - Link - kommentaarid (8)
12 Oktoober 2012
Pajakindad.27. oktoober toimub Raplas Nobiina toas kangast õmmeldud kaante töötuba!

LapiButiik on kauplemas 13. oktoober Saue sügislaadal!
Sutsuke postitas @ 12:28 - Link - kommentaarid (5)
10 Oktoober 2012
Tekk-voodikate.
Mõõdud 90*200.Sutsuke postitas @ 09:54 - Link - kommentaarid (12)
05 Oktoober 2012
Võtmehoidjad.Sutsuke postitas @ 12:40 - Link - kommentaarid (6)
04 Oktoober 2012
Teksast kaaned.Sellised kaustikud on:


***27. oktoober toimub Raplas Nobiina toas kangast kaante õmblemise töötuba!!

***6. oktoober toimub Velisel (Märjamaa vald) sügislaat! LapiButiik ootab teid!Sutsuke postitas @ 12:26 - Link - kommentaarid (5)
02 Oktoober 2012
Vardakotid.Sutsuke postitas @ 07:25 - Link - kommentaarid (9)