Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
23 Mai 2011
Rahaelukas.
Kõrgus: ca 12 cm.
Laius: ca 6 cm.
Mõte: Käsitöö talv 2009.

Emadepäevaks tegid lapsed lasteaias emadele sellised lilled kaunistatud topsis, kuhu oli ka muru külvatud.Otsustasime pojaga, et see aasta teeme kasvatajatele ka sellised lilled.Kaks kimpu on valmis, kolmas kimp ootab vajalikku munakarpi.

Sutsuke postitas @ 19:24 - Link - kommentaarid (4)
16 Mai 2011
Seinakellad.

Tehnika: Dresdeni taldrik. See tehnika on ka lapiteki koosõmblemises plaanis ja juba järgmisel nädalal.
Lille suurus tipust tipuni ca 20 cm.
Inspiratsioon.
Mehhanismid ostsin Keilar'ist

Selle kella puhul läksin kergemat teed ja seekord ostsin raami. Lille kinnitasin salapistetega kollasele kangale ja panin raami sisse. Vatiini ei pannud kuna seierid jäid siis vastu kangast. Liimiriide oleks ehk pidanud küll alla panema. Järgmine kord olen targem. Liimida ma otse ei julgenud papi külge, kartsin et liim tuleb läbi kanga.Teisele kellale lõikasin paksemast papist ketta, paar senti väiksema läbimõõduga kui lill, et sisenurkadest paistma ei hakkaks. Katsin papi riidega. Proovisin liimida lille aluse külge, ei tahtnud jääda. Siis kinnitasin igast sisenurgast paari pistega ümber papi oleva kanga külge kinni.Seinakell I

Seinakell II

Tulles eelmise postituse juurde... Olen väga meelitatud, et see tekk nii paljudele meeldis. Selline tagasiside ausalt õeldes üllatas mind. Ma tänan kõiki, kes häid sõnu jagasid!
Sutsuke postitas @ 21:38 - Link - kommentaarid (12)
15 Mai 2011
Teksa-lapitekk!

Mõõdud: 185*140. Ühe lapi suurus 15*15 pluss narmastele varu 1,5 cm igasse külge ehk siis välja lõikasin suurusega 18*18. Ruute on 9*12.
Kaal: 2,2 kilo
Materjal: teksa ja flanell (enamjaolt taaskasutus).

Arvasin, et ehk suur teksa pind tuleb pisut igav, siis mitme päevase mõtlemise järel tuli idee panna üks lapp ühte pidi- teksa peale, teine lapp teistpidi- teksa alla.
Flanelli ja teksa vahele vatiini ei pannud ja omavahel ei teppinud ka. Osaliselt sellepärast, et kartsin, et ei jõua muidu õigeks ajaks valmis.

Edit: Koduhaldjas: Ääred õmblesin 1,5 cm kauguselt läbi tiheda sik-sakiga, mitte kõige tihedamaga (0,5) vaid järgmisega (0,7). Ja ääred ka täkestasin ära.
Janne35: Täkestasin ikka peale õmblemist ja siis pessu ja kuivatisse ja lõpuks pisut harjamist ka veel.

Sutsuke postitas @ 09:08 - Link - kommentaarid (43)
14 Mai 2011


Liblikatega pajalapid.
Mõõdud: ca 21*21
Vahel kahekordne mahuline vatiin.

Oksjonileeee!
Sutsuke postitas @ 13:16 - Link - kommentaarid (6)
03 Mai 2011
Tulbid!
Tulbid, vol. 1

Minu "enne"-pildid.


Minu esmaseks eesmärgiks on korda saada kangakapid. Kangad ilusti ära triikida ja kokku lappida. Kangaks pandud riideesemed lahti lõigata mööda õmbluseid. Riiulite sügavus on 60 cm, nii et kangad on kahes reas.
Triikimine läheb mõnusalt ja ludinal tänu mu uuele abilisele, triikimissüsteemile. Aur teeb ikka täitsa imet! Või oli mul ennem lihtsalt niivõrd jama triikraud.Siin on ootamas oma järjekorda hunnik õmblustest lahti lõigatud kleidid-pluusid.Kui abikaasa minu suurel palvel ka lähipäevadel oma tööde vahel mulle uue riiuli jõuab ehitada, teen korda ka lõigete jm paberite riiuli. Praegu selleks olev kapp mulle üldse ei meeldi. Riiuli saab ehitada seinast seina ja sellega saab jälle pisut ruumi juurde.Vaja on veel ka välja mõelda, kuidas riiulitesse ja mille sisse sättida kangad, mida igapäevaselt ei kasuta, nt trikotaaz, vanad t-särgid, flanell jm. Linased ja kiletükid on banaanikastides aga neid riiulisse palju ei mahu. Mõtlesin läbipaistvatesse kilekottidesse pakkida, siis kohe näha ka, mis materjal olemas on, aga pole veel leidnud sobilikke kotte. Otsin veel ideid edasi.

Igaljuhul jõudu mulle ja ka teistele projektis osalejatele!
Sutsuke postitas @ 19:39 - Link - kommentaarid (12)