Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
30 Juuni 2011


Värvisin samas peenras (eelmine postitus) veel ühe kivi lepatriinuks.
Sutsuke postitas @ 15:14 - Link - kommentaarid (4)
28 Juuni 2011


Värvisin peenras oleva suure kivi lepatriinuks. Punane oli aerosoolvärv. Seda oli ikka väga paha sellisele pinnale pihustada. Ja ühest purgist ei jätkunudki terve kivi värvimiseks. Must värv on metallikruntvärv. Paadilakiga ka tõmban veel üle.Pooleli oleva töö värvide mäng:


Sutsuke postitas @ 18:54 - Link - kommentaarid (10)
22 Juuni 2011


Fotokaamera.
Juhend. Ma olen koguaeg kartnud selliste nurkade õmblemist aga võttes kuulda teatud nõuandeid, oli see päris lihtne.Kiletaskusse saab panna pildi.
Pall.
Juhend Marja Matiiseni raamatust "Lapitöö Eesti kodus".
Palli läbimõõt 31 cm. Kaal 1,83 kg.
Ka punane ja roheline on teksamaterjal.
Esimene selline pall.
Kuigi võib olla tundub, et seda palli on hästi keeruline teha, siis tegelikult on suht lihtne ja mõnus tegemine. Peale sektorite valmis õmblemist, on ülejäänud selline teleka ees nokitsemine.

Põlvpüksid pojale.
Lõige Käsitöö sügis 2008
Inspireerituna IrinaP kummivöödest, õmblesin endale ka ühe. Pandla ostsin Karnaluksist, kummi Kangadzunglist. Ühelt poolt saab kummi pikkust reguleerida.Õue peal oli meil vana betoonist kaevurõngas, mille puidust kaan oli läbimädanenud. Kokkuvajunud küüni palkidest ehitas abikaasa uue kaevu ümbrise. Idee oli minu aga tema mõte oli jätta lilledele nurkadesse kohad.

Sutsuke postitas @ 12:44 - Link - kommentaarid (12)
15 Juuni 2011
Lepatriinudega võtmehoidjad.

Mõõdud: 7*7 cm
Tehnika: aluspaber.
Muster läbi Sunray blogi siit.

Sutsuke postitas @ 05:26 - Link - kommentaarid (1)
10 Juuni 2011


Eesmärk täidetud ja kangakapp korras.Siin on sinised, rohelised ja pruunid/hallid/mustad kangad:


Siin punased, kollased, valgel taustal kirjud, kirjud ja laste-teemalised (pilt udune millegi pärast aga kahjuks teist pilti pole ka):


Abikaasa ehitas ka uue riiuli. Sinna lihtsalt ladusin asjad, sest lõiked ja muud on mul ennem juba mingil määral sorteeritud. Põrandal on veel kasti- ja paar kotitäit sorteerimist ootavaid kangaid.


See kõige äärmine riiuliboks ka veel ootab sättimist. Kangaste kordapanemisega jäi sinna nii palju ruumi üle, et nüüd pean pisut veel mõtlema, kuidas seal sättida. Seal riiulis hakkavad olema flanell, frotee, trikotaaz ja ka pisut muid erinevaid kangaid.


Mingi aeg tahaks üle vaadata jääkide kastid aga seda juba jäägi-teki õmblemise käigus

Mõõdupuu.
Õepojale esimese juubeli puhul.
Idee raamatust "Nutikaid õmblusnippe"
Mõõdud: laius ca 44, pikkus 130 cm.


Mõõduskaala ja numbrid õmblesin masinaga.


Reklaamtrüki firmas lasin teha lapse nimega märgi, millega hetke pikkust märkida.Et ka lapsel oleks märki turvaline katsuda.


Käekott.

Laupäeval on pulma minek ja loomulikult õhtu ennem avastasin, et pole kleidiga sobilikku käekotti. 1,5 tunniga sai see mure lahendatud. Ühe sellise olen ka varem õmmelnud ja seal postituses on ka viide juhendile.

Ühelt poolt:


Teiselt poolt:


Taskuga:


Kangas ja värv sai valitud kleidi õlapaelte järgi:
Sutsuke postitas @ 21:08 - Link - kommentaarid (13)