Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
31 Juuli 2011
Lapiseelik - põhjus, miks ostsin endale overloki.

Seekord lõikasin ruutude laiused nii kuidas tükkidest tuli. Jääke eriti ikkagi hävitada ei õnnestunud, sest jäägitükid on kõvasti väiksemad. Selleks jälle käsil muud projektid.
Alustasin alumisest ringist, mille pikkus on ca 3,5 m. Järgmise pikkuse sain vastavalt eelmise kroogitud äärele, mis tuli ca 30-40 cm lühem. Read õmblesin enne ringiks ja siis ringid omavahel kokku. Krookimisega on nii, et õhemat kangast kroogib õmblusmasin kenasti (piste3,5), aga paksemat puuvillast ei kroogi üldse.

Allääres on kant, kummi jaoks eraldi värvel.

Kahe pildi peal üritasin seeliku keerutama ka saada.Minu tehtud esimene seelik ja püksid.
Sutsuke postitas @ 09:33 - Link - kommentaarid (29)
30 Juuli 2011


Mõõdud: ca 164*198.
Teppisin vaheribade keskelt, kasutades õmblusjuhikut.
Plokid teppisin nii nagu mõte tuli. Minu jaoks oli just teppimise poole pealt see selline harjutamise tekk. Proovisn erinevaid variante.
Proovisin ära ka tikkimisjalaga vabakäetikandi tegemise. Päris vahva ja huvitav oli! See tahab muidugi kõvasti harjutamist saada. Eriti see osa, et kangast peab ise liigutama.

Taguseks kasutasin valgele kangale tepitud vatiini tükke.

Abikaasa nõuab tekki endale. Tegelikult ta võtaks kõik asjad, mis ma teen, endale. Eriti soovib ta neid asju, mis mul minu meelest untsu lähevad ja kuskile ei kõlba. Ja kusjuures täiesti tõsimeeli.

Vabakäetikand:
"Aitab juba ve???"


Sutsuke postitas @ 09:04 - Link - kommentaarid (19)
16 Juuli 2011
Õmbleme koos: spiraalseelikSpiraalseelik.
Sutsuke postitas @ 15:31 - Link - kommentaarid (9)
08 Juuli 2011
Et käterätikud köögist plehku ei paneks...

Seekord lõige siit.
Esimene katsetus.
Teine katsetus.Sutsuke postitas @ 17:02 - Link - kommentaarid (12)
05 Juuli 2011
Lapiseelik ja -püksid.

Õmblesin emale lapiseeliku sünnipäevaks.
Seeliku volangid on järgmine 30 cm pikem kui eelmine. Viimane ring on ca 3 meetrit. Ruudu suurus 15*15 ilma õv-ta- Minu mõte oli, et ruudud jäävad nagu tellikskivi muster, et ühe ringi ruudu õmbluskoht jääb järgmise ringi ruudu keskele. Krookisin masinaga ja erineva paksusega kangastel tui krooge ka erinev ja seege ei tulnud mu telliskivi ladumisest midagi välja. Krookimisega oli tükk tegu, et leida see õige samm, et riba jääks piisavalt lühemaks, et eelmise volangi külge õmmelda. Overlokki mul õmblemise hetkel ei olnud, õmblesin tavapistega ja õv-d sik-sakiga üle. Ühesõnaga- topelt töö. Ja kuna seelikut tahaks ka endale, ostsin täna ka omale overloki.

Järgmisel seelikul lõikan ruudud erinevate laiustega ja ühe riba kroogin ära ja vastavalt sellele teen järgmise riba pikkuse.
Siinkohal tänan ka KreekaPähklit nõu eest!Kuna emal-isal on ka samal päeval pulma-aastapäev, õmblesin isale lühikesed püksid, et siis nad saavad ühtekad olla.
Ruudu suurus 10*10 ilma õv-ta.

Peategelased koos.


NB! Nendest värvide mängu lappidest paar postitust tagasi need tööd valmisidki!
Sutsuke postitas @ 14:08 - Link - kommentaarid (21)
04 Juuli 2011


Teksataskutega seinavaip.

Mõõdud: 50*60. Taguseks kangale tepitud vatiin. Riputuseks riidepuu. Päris tükk tegemist oli nende taskute õmblemisega.
Mõtlesin, et kuidas õmmelda- kas mööda tasku õmblusi või jätta pisut teksat ümber tasku ja see kinni õmmelda. Valisin viimase kuna tasku õmbluste kohad on päris paksud. Riidepuu välja ei käi ja paika panin juba enne taskute õmblemist kuna taskud õmblesin läbi kõikide kihtide.

Taskuvaip sai õmmeldud, et riiuli pealset pisutki korda saada. Aga tulemus oli tüüpiline- kui midagi ära koristada, siis ei jäägi suurt järgi.

Sutsuke postitas @ 14:43 - Link - kommentaarid (8)