Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
29 August 2010
Lapitekk!

Mõõdud 150*180. Tagumiseks pooleks kasutasin jälle valgeid vatiiniga tepitud kangatükke. Kõik 20 ratast on erinevatest kangastest ja taaskasutus - pärinevad vanatädi kitli- või põllesabast. Tehnika nime kahjuks ei tea, sain selle lapiringi õpetaja käest.

Edit: tehnika on Paper Pinwheel'i üks variantidest.

Sellel tekil on ka oma saamise lugu. Nimelt olime ühel ilusal suvepäeval rannas ja meie kõrval oli ühel neiul päevitamiseks lapitehnikas tekk/lina. Mina päevitasin päevi näinud ja pisut juba ka auklikuks kulunud diivanikattel. No mõtlesin siis, et ei saa ju mina halvem olla. Kasutatud tehnikaga oli ammu soov kunagi tekk vms teha. Alguses ma ei plaaninudki vatiini panna aga kuna teadisn, et teki valmimine võtab aega ja ehk saab suvi ennem läbi, panin ikka vatiini ka. Saab talvel tekina kasutada.

Selle tekiga sain üle suure teki õmblemise hirmust, suuresti ka tänu abivahenditele - kõverad nööpnõelad ja ülasöödutald. Ise olen ülirahul ja mõttes juba järgmine.
Sutsuke postitas @ 17:45 - Link - kommentaarid (18)
22 August 2010

Mõmmikõrin.
Pisut vildakas tuli aga pisipoja võttis mõmmi rõõmuga vastu. Alustatud sai kuu tagasi plaaniga see ühele pisikesele poisile 1. kuu sünnaks teha aga siis jäi see pooleli. Eile tuli õmblustuhin peale aga kuna õmblusmasin on hoolduses, oli paras kõrin valmis õmmelda, käsitsi. Ja nüüd jääb see minu pojale. Pea sees on kaks kulinat, rõngaks kasutasin kardinapuu puidust rõngast. Juhend. Oihh, nüüd vaatan, et mul käpad jäänud tikkimata.Soovisin endale ranna või surfi - või kuidas iganes neid nimetatakse - pükse aga poest sobivaid ei leidnud ja ka lõiget ei leidnud. Vot selliseid! Seega õmblesin endale täitsa tavalised püksid.

Sutsuke postitas @ 17:05 - Link - kommentaarid (2)
15 August 2010
Ülemise riidesöötjaga tald.

Quote:
oi, mis asi on see ülasöödutald? Kas see mingi eradi külge käiv tald......kus seda müüakse.....? Palun valgustage mind ka
Mis firma oma on, seda ei mäleta. Mina pean oma masinal (Hysqvarna) nõela panema asendisse +1, siis on nõel ja talla keskkoht kohakuti. Ostsin selle talla paar aastat tagasi Pärnust Riita Stuudiost, mis asub Õhtu põik 3. Maksis ca 400 krooni vist.

Foorumis on ka pisut juttu sellest tallast.

Väike googledus - dual feed foot

Kaari2 - teppisin diagonaalselt ruutude keskkohast aga üle pisikeste piltide ei teppinud. Ehk sellepärast jääb selline huvitav mulje.

Huvitav, miks ühes postituses ei saa kahte tsiteerimist teha, mõlemile tuleb ühesugune tekst...
Sutsuke postitas @ 13:50 - Link - kommentaarid (3)
14 August 2010
Voodikate-tekk.
Alustasin enam kui aasta tagasi vanemale pojale voodikatte õmblemist pikendatavale voodile. Poiss kasvab varsti keskmisest pikkusest välja, seega oli vaja kate ikka lõpuks valmis saada.
Mõõdud 85*150.Tagumiseks pooleks kasutasin valgeid vatiiniga tepitud kanga tükke. Hästi mugav on niimoodi kokku õmmelda, et ei pea mässama kolme kihiga. Alguses polnud üldse plaani vatiini panna aga mõtlesin, et kui voodi pikemaks vaja teha ja see kate jääb väikseks, saab seda ka tekina kasutada.Esimest korda kasutasin ka kõveraid haaknõelu. Väga mugav! Nii kokkuõmblemisel kui teppimisel. Varem kasutasin nööpnõelu aga küll need tulid välja või torkasid jne jne. Haaknõelad püsivad ilusasti sees ja hoiavad kihte paremini koos kui traageldus.Ja ülasöödu tald on ka ikka üks super hea abiline sellistel õmblustöödel!

Valmis on ka pisut suurema teki pealis. Järgmisena hakkan seda kokku vuristama.
Sutsuke postitas @ 13:04 - Link - kommentaarid (12)
04 August 2010

Linnuke ühel pool:


Linnuke teisel pool:
Lõike sain SIIT.
Ka Pere ja Kodu juuni 2010 on sarnase koti lõige ja õpetus.
Paraku mina suurt selle koti põhimõttest aru ei saa. See sang, mis randme ümber käib, on niivõrd suur, et kui käsi on all libiseb kott ikkagi maha. Samahästi võin ma väiksemat käekotti randmel kanda. Ma arvasin, et kott seisab ilusasti randme ümber ja mõlemad käed on vabad nagu ka ajakirjas väidetakse. Aga eks ta kasutusse läheb sellegi poolest.
Sutsuke postitas @ 16:29 - Link - kommentaarid (5)
03 August 2010
Kuna eelmises postituse näidatud pajakindad ja sinna juurde kuuluva põlle suutsin ma maha müüa ennem kui ära kinkida, pidin uue kingituse tegema.
Õmblesin risti-rästi tehnikas pajakindad. Seekord kasutasin Ossu59 käest saadud lõiget. Peopessa panin vatiini kahekordselt ja seekord teppisin vatiini voodriga, tavaliselt olen teppinud pealsega kokku.


Kaks lappi jäi kinnastest üle. Ühest tegin pesulõksukoti, mis läheb ka kingituseks.


Teisest tegin leivakorvikese, mille jätan omale!


Kõik koos:
Sutsuke postitas @ 18:00 - Link - kommentaarid (7)