Sutsukese lapitehnika -
Sutsukese lapitehnika
Lapitehniline blogi :)
27 Aprill 2011
Kekutan!
Eile lõppes Marja Matiiseni lapikursus.
9-15. mai on Rahvaülikoolis avatud uste päev. Sel ajal on ka väljas näitus meie kursuse töödest, sh paar postitust tagasi näidatud kaks beebitekki.Sutsuke postitas @ 12:38 - Link - kommentaarid (16)
18 Aprill 2011


Võtmehoidjad.
Liblikad on tehtud aluspaberi tehnikas. Mõõdud ca 5*5cm.
Sutsuke postitas @ 06:58 - Link - kommentaarid (2)
16 Aprill 2011


Pudipõlled Koer ja Kass.
Juhend.


Kassil on kõrvad eest lahti st pole põlle külge kinni õmmeldud.
Koeral on kõrvad kinni ainult ülevalt.


Ühe koera kõrva lõikasin valet pidi. Vanem poeg Remi oli ka minuga kabinetis ja vaatas seda kõrva ja ütles, et sellest saaks tema nukule põlle. Leidis laua pealt kaks jupikest, sättis need paelteks, pani nõeltega kinni ja emme õmbles (täpselt nii nagu laps pani). Taskuks oli ka paras tükike kohe olemas, Remi pisut lõikas väiksemaks. Siis palus, et ma ka tema nime peale kirjutaksin, et ikka näha oleks, et see tema põll ja jalgratta tikkisime ka. Minu meelest 5 a poisi kohta ikka väga super põll. Põlle kõrgus ca 15 cm.

Sutsuke postitas @ 19:13 - Link - kommentaarid (8)
15 Aprill 2011
Beebitekid.

Tehnika: kohtumaja trepp.
Vahel ühekordne mahuline vatiin.
Mõõdud: ca 118*118.
Kõik kangad on eelnevat läbi pestud.
Need tekid tegin Marja Matiiseni lapikursuse aruande näituse jaoks, mis toimub 9.-15. mai Rahvaülikoolis. Peale seda on tekid täitsa saadaval.

Sutsuke postitas @ 18:41 - Link - kommentaarid (15)
06 Aprill 2011
Pükste-eri.

Kõige pisemale õmblesin kolm paari dressipükse. Lõike sain Muksu ajakirjast, suurus 86, aga varu on nii suur lõikel, mulle tundub, et püksi sisse mahub kaks last vähemalt. Poiss ca 77 cm. Aga eks siis jäävad sügiseks.Siin kasutasin dressipluusi varrukaid, pisut kapuutsi ja ühe t-särgi viimast juppi. Esiosa sinised tükid lõikasin nii, et varruka ääred jäid alaäärteks ja kaelakaart ka pisut olin sunnitud lõikama aga see koht jäi pükstel nii hästi, jääb mulje nagu tegu oleks taskuga. (Siinkohal tervitused õele - küll ta juba teab, miks. )

Nendel pükstel kasutasin kahe dressipluusi varrukaid ja pisut seljaosa.Alumiste äärte pööramisega muret polnud.

Vanemale pojale õmblesin kilepüksid, ka jääkidest ja juppidest.Ja et issi ka midagi saaks, õmblesin vanemale pojale ja issile ühtekad lühikesed püksid. Issi pükstele jäi pisut kangast puudu, panin kollase ruudulise tüki lisaks.Ja endiselt olen hädas püksi sääre sirgeks saamisel/lõikamisel. Pikkade pükste lõiked on antud kahes osas aga millegi pärast nii, et esiosa ja tagaosa alumised osad on erineva pikkusega. Ja vahest ka lausa ühe osa küljed on erineva pikkusega. Ei suuda mina selliset lõikest lühikesi pükse teha. Ja ülaäär on ka selline, et kus selja osad kokku jooksevad, tekib mingi imelik nurk ja siis on nii raske ülaäärt ära keerata. Olen proovinud lõimesuuna joone järgi pöörata aga siis tekivadki üles äärde sellised nurgad, just sinna, kus selja osad kokku saavad.

Mida tegi pisipoja, kui emme hommikul õmbles?
Võttis küüslaugu algosadeks ja oma pool tundi rahulikku õmblemist oli sellega minule tagatud.Sutsuke postitas @ 13:16 - Link - kommentaarid (6)
04 Aprill 2011


Tehnika: bargello.
Disainimiseks laadisin internetist programmi, mida saab tasuta 30 päeva kasutada.Siin pildil on õiged värvid:
Sutsuke postitas @ 15:54 - Link - kommentaarid (11)
02 Aprill 2011
Pajalapid "Tibuke rohus", vol.2.
Mõõdud: ca 23*23
Vahel kahekordne mahuline vatiin.
Need pajalapid on võimalik omale soetada osaledes Isetegija oksjonil 5.04-9.04.

Sutsuke postitas @ 16:50 - Link - kommentaarid (6)