MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194328

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

04 Jaanuar 2009
HEAD UUT AASTAT

Uus aasta on juba mõned päevad oma rada käinud. Hilja pole veel soovida lahedat, teguderohket, rõõmurikast ja õnneküllast aastat!!!
Meie aastavahetus kulges rahulikult oma pere keskis. Sõime nii soolast kui magusat pidurooga, issi põrutas ilusat värvilist taevasse ja lapsed luristasid laste shampust. Kõige armsam hetk oli see, kui uue aasta esimestel minutitel suurem poeg kallistama tuli ja tänas meid imelise ja toreda päeva eest.
Eestisse sõita me kahjuks ei saanud, sest siinsed tohtrid keelasid pikemad sõidud ja sebimised ära. Pean palju pikali lebotama ja nautima veel allesjäänud rasedusnädalaid. Kuigi tähtaeg on alles märtsi lõpus, on oht et tita tahab varem meie maailma sündida. Loodan südamest, et tal jagub kannatust ja püsivust minu pesas kosuda ja kasvada ja mitte trügida veel suurde ilma.
Proovin nüüd usin olla ja meenutada kui tubli või mitte tubli ma aastal 2008 käsitöö vallas olla suutsin. Tegelikult olen oma saavutustega ülimalt rahul. Kui ma blogimist alustasin 2006. a. augustis, siis oskasin vaid põhilist ja lihtsat. Aastatega on valminud asjad aina keerulisemad ja suuremad. Läbisin edukalt ka 2008. a VÄRVISPEKTRI. Kõik tööd said õigel ajal esitletud. Valmis esemeid ka väljapoole enda pereringi.
Lühikokkuvõte tehtud töödest aastal 2008:
Jaanuar: VALGE sõrmustepadi; vest emale
Veebruar: PUNASED pulmakutsed + heegeldatud sall ja priske süda Valentinipäevaks; heegeldatud shrug
Märts: LILLA üleheegeldatud õlleklõpsidest vöö; tikitud saunalina
Aprill: ROHELINE kootud vest pisipojale; endale oranz kootud palmikuline vest-top
Mai: ROOSA kootud hõlmikkampsun endale ja roosa heegeldatud kaelaehe
Juuni: KOLLANE heegeldatud kilekotihoidja plastpudelist; pulmalaulikud ja valge heegeldatud sukapael
Juuli: SININE kootud + heegeldatud ananassipluus endale; kirikulaululehed, tänukirjad vanematele, pulma-ametimärgid, veini - ja viinasildid pulmajookidele, väike valge heegeldatud kotike pulmapäevaks ( seda kahjuks või õnneks ei kasutanudki )
August: alustasin beezi kampsuni kudumist endale
September: BEEZ kootud kampsun endale, ORANZ kootud ämblikmehe aplikatsiooniga müts vanemale pojale; roosa kootud sallkrae õetütrele, 2 kootud vesti mõlemale õetütardele. 2 sinist kootud sallkraed õepoegadele
Oktoober: lõngapuudusel ei saanud tuunikat valmis
November: Okt.pruun heegeldatud tuunika + pruunikirju kootud nokats endale; MUST ja HALL kootud müts mehele + musta-helesinisega kootud müts vanemale pojale + lõpetasin kevadel alustatud hallikirju mantli kudumise endale; I advendi kootud inglike
Detsember: PUNANE-ROHELINE heegeldatud jõululinik; vanast fliisist õmmeldud ja tikitud jõulusokid lastele; helesinine kootud+heegeldatud top; papptaldrikust jõulupärg ja 3 inglit; jogurtitopsidest 4 inglit; 13 heegeldatud lumehelvest; ühed roosad heegeldatud titepapud ja 2 paari kootud sõrmikuid.
Vot nii tegus olengi olnud. Sõrmikud on veel esitlemata. Täna näitan enda emale kootud valgeid sõrmikuid. Muster leitud netist, kootud Novita 7-veljestäst, käelaba peal säramas 3 pisikest valget pärlikest.
Teised kindad on kootud minu ämmale. Kuna aga fotoka aku enne nende piltide laadimist arvutisse tühjaks sai, siis toon nad teie silme alla lähipäevil.

Muster ja pärlid lähivõttes

Pöidlakiil


Mida ma ootan ja loodan siis uuelt aastalt??? Et suudaksin olla sama usin ja ehk tublimgi käsitöö radadel. Algus on igal juhul tehtud. Olen enda kanda võtnud suure mehe ( XL ) kampsuni kudumise. Nimelt olen juba ammu lubanud abikaasale kampsunit. Lõng sai veel vana-aasta sooduka ajal ära ostetud ja nüüd on kampsi esitükk poole peal. Tahaks veel oma emale ja ämmale sünnipäevadeks midagi selga kududa. Kõik tunduvad suured ja mahukad tegemised. Uih, hirm tuleb ideede pärast peale
Et jaksaksin olla sama hea või veelgi parem ema oma lastele. Sündimas on ju peagi kolmas ja eks näis, kuidas me elukorraldus siis jagunema hakkab.
Loodan, et inimestes jätkub puhast headust, inimlikkust, siirast tahet teisi aidata ja armastada. Loodan, et uus aasta paneb hellust ja kaastunnet inimhingedesse, austust ja kuhjaga armastust südamesse ning mõistust ja arukust vaimusse.
Jansa posted @ 13:22 - Link - kommentaarid (6)