MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194248

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

19 November 2008
Novembrisse veel - MUSTA ja HALLI

Alustan mantli lugu täitsa algusest. Kui eelmise aasta lõpus oli heegeldamise teema all avatud kevadmantli koosheegeldamine, siis mina tahtsin hirmsasti kootud mantlit. Hakkasid mustri, tegumoodide ja lõnga otsing. Selle aasta veebruaris lõin vardad lõngale sisse ja alguse sai minu kootud kevadmantel. Kevadeks aga suutsin valmis kududa saja muu toimetuse kõrvalt kogu mantli kehaosa ( nii esi- kui tagatüki ). Kevadel kudusin juurde veel varrukad ja peaaegu oli nagu mantel valmis, aga pulmade korraldamine ja muud tegemised võtsid nii suure osa ajast, et mantli kudumine jäi toppama. Tegelikult oli ju puudu vaid väga vähe: varrukad oli vaja külge õmmelda, vöö ja kapuuts kududa, siis veel nööbid ette. Nööbid on juba ammu ostetud Eestist Abakhanist. Need olid müügis sooduskastis, kus koos minule vajaminevate nööpidega ühes kotis patseerisid veel hunnik väikesi valgeid jt värvilisi nööpe. Mina sain sealt kokku 9 nööpi, millest 5 kulus hõlmale ja 2 x 2 nööpi varrukatele kaunistuseks. Ja nii see aeg läks.
Nüüd aga olen omadega täpselt nii kaugel, et mantel on täiesti valmis ja sobib rosinaks novebrikuu värvispektrisse. Tore oleks olnud muidugi mantlit kanda ka sügisel, aga võta näpust, olen paisunud just nii palju, et mantel selga ei passi. Pole hullu, uus kevad ootamas ja tegelikult saigi see ju kootud mõttega " Koon mantli kevadeks ". Näis palju ma normkaalu tagasi tõmbun, kas ikka läheb kevadeks selga. Sünnituse tähtaeg on praegu 26.03.2009, kuid sünnitan arstide sõnul siiki 2-3 nädalat varem ja jällegi keisrilapse. Sel juhul on kõik mu lapsed " kõrgest soost "
Mantel on kootud halli-musta kirju lõngast, millega 600 gr pakendis oli kohe kaasas ka nr. 8 ringvardad. Ostsin toona 2 pakki e 1200 gr. Kui aus olla, siis kõik kulus ära ja natuke lisasin värvivahelduseks ka varrukaotstele, kapuutsile ja hõlmale musta Novita Teddy lõnga. Kuna aga Teddy lõng on pisut peenem, kudusin seda koos musta Novita 7-veljestä lõngaga. Kogukaal peaks mantlil olema u. 1300-1400 gr. Muster leitud netis tuhnides. Alumine serv on kenasti lainetav sik-sakiline ja sellise mustri leidmine võttis omajagu aega. Ülemine osa on kootud lihtsas 2:2 soonikus, et mantel laiuti väga ära ei veniks ja kenasti keha ümber oleks. Ka varrukad on soonikus kootud. Vöö on kootud issi mütsist järgijäänud tumehallist Isovelist ja ääred üle heegeldatud kinnissilmustega musta 7-veljestä lõngaga.
Lõpptulemusena võin öelda, et töö oli mahukas, kuigi kudumine edenes hästi ja nr 8 varrastega. Ise olen ääretult rahul, et asja pooleli ei jätnud ja ikka punnisin lõpuni teha. Nüüd jääb üle vaid oodata mõnusat kevadet, et mantel selga pista.

Tegin ka hädapärased pildid praegu enda seljas. Piltidel on näha, et punnkõht paistab mantli hõlmade vahelt, aga kui punukest polnud, püsisid hõlmad kenasti koos ja nii ongi see tegelikult mõeldud. Ja nii saab ka tulevikus olema Tegin pildid lihtsalt selleks, et minu blogi külastajatel oleks väike kerge aim, kuidas mantel seljas passib. Selga läks, kuna kehaosa on kootud ju soonikus ja see venib. Peale pildistamist pistsin kappi kevadet ootama.

Mantli alumise osa muster lähemalt

Vöö ja varrukad

Kapuuts

Mantli ülaosa

Mantel seljas

Mantel küljelt vaadatuna


Pilte sai nüüd parasjagu...... igast kandist kohe

Nüüd hakkan vaikselt end ümber lülitama jõululainele ja hauduma jõulumõtteid.
Jansa posted @ 14:48 - Link - kommentaarid (10)