MINUST

Vanus: 32

Pesapaik loodud: Soome

Tähemärk: Kalad

e-mail: Jansa.Muska@mail.ee


Free Blog Content

ARMASTAN

Oma pere
Käsitööd
Sõpru

VIHKAN

Nõmetsemist ja labasust
MUUSIKA

James Blunt
PROJEKTID
SPEKTRI VÄRVISKAALA

JAANUAR - valge nagu lumi
VEEBRUAR - punane nagu armastus
MÄRTS -lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
APRILL - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
MAI - roosa nagu õunapuuõied
JUUNI - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
JUULI - sinine nagu meri
AUGUST - bee˛ nagu viljapõllud ja liivarannad
SEPTEMBER - oran˛ nagu sügisesed lehed
OKTOOBER - pruun nagu raagus puud
NOVEMBER - must ja hall nagu pimedus ja pori
DETSEMBER - hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

LINGID

MINU NUPUKE!
KÜLALISI MINU BLOGIS

194252

Aitäh! Järgmise korrani!
free counters

17 November 2008
Novembrikuu - MUST-HALL

Mütsishow
Panen esimesed märgid maha ka novembrikuusse. Ütlen kohe välja ka, et see ei ole viimane
Täna näitan siis 2 mütsi. Plaanis oli kududa 1 ja issile isadepäevaks, aga nii kurb kui see ka pole, passis pähe hoopis suuremale pojale. Tuli kududa teine ka. Kuna sellist mustrit polnud varem proovinud, siis pusisin ikka omajagu, et asjale õieti pihta saada. Tegemist on nn brioche hat`ga, mille leidsin NETIST ja vaja oli siis proovida. Tegemist on täispatentkoega ja kootud kahe erineva värvi lõngaga. Tükk tegu oli, et lõngad keerdu ei kisuks ja jookseksid ühtepidi. Tulemuseks on huvitav ja omapärane müts, mille mõlemad pooled on sarnased, kuid erinevaid värve kasutades, jääb ühele poole üks põhivärv ja teisele poole teine.
Kui esimest mütsi katsetasin pea nädal aega, enne kui midagi mütsi moodi kooruma hakkas, siis teine läks juba ladusamalt. Väga halb ja raske on harutada, kui nässu läheb. Tuleb silm silma haaval harutada ja see võtab meeletu aja. Esimene müts on ka pisut ehk vildakas, ikkagi esimene katse Mõtlesin selle üles harutada, aga suurem poja broneeris endale. No olgu siis. Ega müts peas väga vildakana tundugi. Esimene on kootud Novita 7-veljestä mustast ja Novita Liisa õrnhelesinisest ja varrastega nr. 3. Issi mütsi jaoks sai ostetud Novita Isoveli ja lisandiks Novita 7-veljestä must + mingi tundmatu peenike valge lõng. Issi valis põhivärviks Isoveli tumehalli lõnga, mille vahelt piilub musta-valge kirjud silmusteread. Vardad nr 4.
Originaalõpetuses on antud, et silmad võiks üles luua tubular cast on põhimõttel. Proovisin seda ja aga äär jäi väga pahasti lokkima ja mulle ei meeldinud. Lõin silmad lõpuks siiski tavameetodil ja tulemus on hoopis etem. Üks tähelepanek veel: nimelt kui lõngavööl on antud varraste number, siis selle mustri korral võiks number väiksemaid vardaid kasutada. Muster jääb kenam, ühtlasem ja ei veni nii palju laiusesse. Sellised siis minu kommentaarid, tähelepanekud ja viited valminud mütsidele.
Igal juhul on issi ja suurem poja väga rahul omadega ja väikemees küsis kohe ka kõrvalt, et millal talle müts kootakse Ehk võtan kolmandagi Brioche Hat´i ette?! Lõnga jäi ju järgi......

Esimene katsetus

Ja sama müts tagurpidi


Issi müts

Issi müts tagurpidi


Kudusin mütsid pealaelt kokkuvõtva osa teismoodi, kui on juhendis. Ei soovinud nn puuoksa-kujulist kokkuvõtmist, vaid pusisin sellised kolmnurksed siilud ( 4tk ). Jäi etem ja mehelikum ka.


Üks väike tagasihoidlik ülesvõte ka küljelt


Ja loomulikult ei saanud pisipoja suurte meeste mütsishowst ilma jääda. Tema otsustas issi mütsi demonstreerida


Lähiajal uued tegemised!
Jansa posted @ 20:15 - Link - kommentaarid (3)